Літо-2016

«Ох весно, весно, це ж бо ти!»

Здається, весна вже скінчилася і з 1 червня в нас літо.

11 Червня 2017

Найкращі фото міжнародного конкурсу Вікі любить пам’ятки

Світлини-переможців міжнародного фотоконкурсу Wiki Loves Monuments 2016. Цього року в ньому взяли участь понад 10 700 фотографів з усього світу, подавши більше 275-ти тисяч фотографій історичних споруд, пам’ятників, пам’яток культурної спадщини у Вікісховище для використання у Вікіпедії, Вікімандрах та інших проектах вільних знань. Завдяки їм у Вікіпедії можна дізнатися про ще більше пам’яток спадщини з різних країн.

23 Грудня 2016

Старий товар у новій обгортці

В Україні вперше пройшли вибори в об’єднаних територіальних громадах 2016 року. Утім, за новою назвою насправді нічого нового не ховається. По суті, у низці регіонів України просто відбулися місцеві вибори депутатів сільських та селищних рад, а також селищних голів. Навіщо це було потрібно, адже не так давно в Україні вже були місцеві вибори?

22 Грудня 2016

Масові спортивні ігри: контроль чи втіха

Успіхи, які вже не раз продемонстрували вітчизняні паралімпійці на різних змаганнях, породили цікавий жарт: «Тепер невідомо, яка з двох українських олімпійських збірних є паралімпійською!»

22 Вересня 2016

Український військовий льотчик став кращим під час міжнародного авіапоказі CIAF-2016

3-4 вересня 2016 року, делегація Повітряних Сил Збройних Сил України взяла участь в найбільшому авіашоу CIAF-2016 в чеському місті Градець-Кралове. Українського військового льотчика полковника Олександра Оксанченка було визнано кращим за виконання фігур вищого пілотажу на винищувачі Су-27.

5 Вересня 2016

У Києві пройшов військовий парад до 25-ї річниці незалежності України

24 серпня на Хрещатику відбувся військовий парад, у якому взяли участь понад чотири тисячі військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ, поліцейських та було задіяно понад 200 одиниць військової техніки.

24 Серпня 2016

Не золоте дно

Чому спортивні досягнення України стають дедалі скромнішими

18 Серпня 2016

«Небесний щит—2016». Бойові літаки МіГ-29 та Су-24 успішно здійснили посадку на автомобільну дорогу

10 серпня відповідно до плану заходів бойової підготовки, військові льотчики винищувальної та бомбардувальної авіації на літаках МіГ-29 та Су-24 успішно здійснили навчальну імітаційну посадку на визначену ділянку автомобільної дороги сполученням Київ-Чоп.

11 Серпня 2016

«Південний вітер — 2016»: Українська авіація відпрацювала підтримку сухопутних військ

Бойові екіпажі авіаційних частин Повітряних Сил у взаємодії з армійською авіацією Сухопутних військ відпрацювали питання ведення повітряної розвідки, здійснили нанесення авіаційних ударів з метою підтримки та забезпечення практичних дій військ (сил) оперативно-тактичних угрупувань.

28 Липня 2016

"Сі Бриз-2016": проведення рейдової операції

В Одеській і Миколаївській областях, а також у північно-західній частині Чорного моря триває активна фаза українсько-американського навчання «Сі Бриз-2016». Сьогоднішня доба, 27 липня, стала своєрідним моментом істини маневрів, адже саме сьогодні, після підготовчого періоду, представники 16 країн-учасниць навчань проводять основні заходи багатонаціональної операції з безпеки у кризовому регіоні.

28 Липня 2016

«Сі Бриз-2016». Українські військові моряки попрактикувалися у захопленні «судна-порушника»

Українські військові моряки перед виходом кораблів у море в рамках навчань «Сі Бриз-2016» попрактикувалися у захопленні «судна-порушника» та відпрацювали основні елементи боротьби за живучість корабля. Цього разу роль умовного підозрілого судна випала судну розмагнічування «Балта». Екіпаж не відповідав на виклики по радіо та не реагував на вимогу зупинитися, тож після отримання сигналу від оперативного командування група силового супроводження оглядової команди наблизилась та пішла на штурм «судна-порушника». Морський спецназ провів попередню зачистку судна, захопив особливо важливі вузли та об’єкти, підготував місце для висадки основної оглядової команди Державної прикордонної служби України.

27 Липня 2016

«Сі-Бриз 2016»: На полігоні «Широкий лан» відбувся медіа-день для журналістів

В рамках українсько-американських навчань «Сі-Бриз 2016» на загальновійськовому полігоні «Широкий лан» відбувся медіа-день для представників українських та іноземних ЗМІ. Журналістам продемонстрували як українські, американські, грузинські та молдавські військовослужбовці разом відпрацьовують навчально-бойові завдання.

22 Липня 2016

«Сі Бриз-2016». Міжнародні навчання набирають обертів

Українсько-американські військово-морські навчання «Сі Бриз-2016», що проводяться з 18 по 30 липня у північно-західній частині Чорного моря, Одеській та Миколаївській областях, набирають обертів і вже демонструють свої динамізм та високу ефективність. Багатонаціональний штаб навчання у стислі терміни оцінив обстановку, що склалася, і затвердив план проведення багатонаціональної операції з безпеки у кризовому регіоні. Наразі усі компоненти готуються до виконання затвердженого плану.

21 Липня 2016

«Літня гроза - 2016»: Знищення ворожих об’єктів і перехід до рейдових дій в тилу умовного противника

На авіаційному полігоні Повурськ, що на Волині, пройшла чергова фаза навчання "Літня гроза - 2016". За задумом навчань, визначенні підрозділи бригад Високомобільних десантних військ, після здійснення з місць постійної дислокації багатокілометрових маршів комбінованим способом, прибули у заданий район. Після чого, воїни-десантники при підтримці авіації повітряних сил розпочали виконувати завдання за призначенням із бойовими стрільбами.

15 Липня 2016

«Літня гроза - 2016»: Українські військові вперше здійснили форсування Дніпра

У ході чергового етапу практичних дій комплексного командно-штабного навчання "Літня гроза - 2016" визначені підрозділи Збройних Сил України, після здійснення маршу, з ходу форсували ріку Дніпро паромною переправою. Такий маневр здійснювався вперше за часів незалежності України.

14 Липня 2016

Командно-штабні навчання «Літня гроза - 2016»: Українські військові вперше здійснили форсування Дніпра

У ході чергового етапу практичних дій комплексного командно-штабного навчання "Літня гроза - 2016" визначені підрозділи Збройних Сил України, після здійснення маршу, з ходу форсували ріку Дніпро паромною переправою. Такий маневр здійснювався вперше за часів незалежності України.

14 Липня 2016

«Репід Трайдент — 2016». Нестандартні тактичні рішення українських військових

На тактичних полях полігону, в умовах, які максимально наближені до бойових, наші бійці відточують свої навички протидії тероризму. Слід зауважити, що особовий склад цієї бригади одним із перших у 2014 році вступив у бій із добре озброєними сепаратистськими угрупованнями на сході України і упродовж двох років стримував приховану російську агресію. Проте сьогодні ці мужні воїни активно займаються бойовою роботою у тилу — продовжують вчитися воювати.

8 Липня 2016

«Репід Трайдент — 2016». Знищення опорного пункту умовного ворога

6 липня, в рамках проведення Дня високоповажних осіб та преси, на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного учасники українсько-американського військового навчання із залученням військ «Репід Трайдент — 2016» продемонстрували декілька елементів практичної фази маневрів.

7 Липня 2016

«Репід Трайдент-2016». «Бойовий» марш на десятки кілометрів

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки, що на Львівщині, триває активна фаза українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Репід Трайдент-2016». За легендою навчання, особовий склад батальйону однієї з механізованих бригад Сухопутних військ ЗС України отримав завдання здійснити стрімкий марш на техніці у визначений район, здолавши декілька десятків кілометрів територією полігону.

5 Липня 2016

«Репід Трайдент-2016»: подвійний удар ВДВ та армійської авіації

У рамках українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Репід Трайдент-2016» підрозділ ВДВ та вертолітники армійської авіації відпрацювали спільні дії під час атаки на укріплений район умовного противника.

4 Липня 2016

Ісландія. Між Брексітом і футболом

За грою своєї збірної проти Англії спостерігала майже вся Ісландія: упродовж матчу лиш 0,2% телевізорів тут були налаштовані на інші програми. Про спорт говорять, аби не говорити про політику. Брексіт викликає в ісландському суспільстві суперечки, а Євро—2016 об’єднує всіх.

3 Липня 2016

«Репід Трайдент-2016»: командний пункт «терористів» знищено

На Львівщині тривають активні тренування у рамках українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Репід Трайдент-2016». Зокрема, 30 червня, особовий склад взводів морської піхоти, РХБ захисту та оперативного забезпечення разом із підрозділом ЗС Болгарії виконували завдання щодо організації служби на блокпості, взяття під контроль населеного пункту та зачистки бази «бойовиків».

1 Липня 2016

Бувалі бійці ВДВ проти курсантів-десантників. Тренування на "Rapid Trident -2016"

Навчання дають змогу перевірити свої сили, знання тактики, кмітливість в умовних боях із використанням лазерної системи імітації реального бою. Задання, які виконують підрозділи нелегкі та запозичені із реальних подій гібридної війни.

30 Червня 2016

«Репід Трайдент — 2016»: чорні берети взяли штурмом переправу

28 червня учасники українсько-американського навчання «Репід Трайдент — 2016» приступили до практичних тренувань на різних ділянках Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Зокрема, взвод бійців морської піхоти під командуванням старшого лейтенанта Павла Крижановського відпрацьовував тактичне завдання щодо захоплення важливого рубежу. Чорні берети повинні були взяти під контроль та закріпитись на позиціях поблизу дамби, шлях через яку є стратегічно важливим у цій місцевості.

29 Червня 2016

Ми збірна

«А може, просто усиновити якусь іншу збірну?» — написав у Facebook мій приятель, київський філософ Тарас Лютий після поразки національної збірної в матчі з Північною Ірландією, поразки, яка на практиці означала неучасть України в дальших іграх чемпіонату Європи.

23 Червня 2016

Навколофутбольні війни. Чим пояснити спалах насильства на Євро-2016

Під час футбольного чемпіонату Європи, що зараз проходить у Франції, світ говорить не стільки про сам футбол, як про «навколофутбол». Масові бійки між англійськими, російськими, польськими, північноірландськими фанами згадують у медіа не рідше, аніж самі матчі.

14 Червня 2016

Двоє українських вболівальників були поранені після нападу фанатів збірної Німеччини

На площі Шарля де Голля в Ліллі, де відпочивали як українські, так і німецькі вболівальники, з'явилися близько 50 молодих німецьких хлопців у чорному одязі. Деякі з них були в балаклаві. Вони кинули на площу синій фаєр, після чого згрупувалися і кинулися на українських вболівальників. За інформацією Sport.ua, нападників було близько 80 осіб. Вони почали кидати в бік українців пляшки і фаєри. В результаті бійки в багатьох українців розбиті голови. Крім того, німці відібрали в українських уболівальників фанатську атрибутику - прапори і шарфи. Бійка тривала кілька хвилин, після чого на площі з'явилися вісім поліцейських автозаків - це змусило нападників припинити бійку і розбігтися по вузьких вуличках міста. Правоохоронці спочатку спробували наздогнати німців, але потім просто перекрили вулицю.

13 Червня 2016

Франція. Негостинне Євро

Страйки та паводок, черги на заправках та бійки радикалів з поліцією, громадський транспорт, що працює через раз на другий, а також надзвичайний стан, що його ніхто не поспішає скасовувати... Сказати, що Париж приймає Євро-2016 в мирі та спокою, було б великим перебільшенням.

6 Червня 2016

Економічний прогноз на літо. Дозрівання надії

Улітку 2016-го українці мають шанс зітхнути з полегшенням більш ніж після двох важких років

24 Травня 2016

Вибори на Донбасі: поділити на нуль

Вибори на окупованому Донбасі — це лише гасло з мінських переговорів, для реалізації яких не існує нині жодних інструментів. Волевиявлення там можна тільки зімітувати на шкоду українським інтересам

19 Травня 2016

Бій за репутацію

Переможців не судять. Навіть навпаки, це переможці в різний спосіб, поки не вичерпався ліміт можливостей, диктують подальший порядок денний. Очевидно, багато тих, хто вболівав і спостерігав за цьогорічним пісенним конкурсом Євробачення, десь глибоко в душі запитували, а от чи публіка й національні журі 42 країн світу зрозуміють насправді дуже болючий меседж пісні «1944» української співачки Джамали, яка не розважати слухачів приїхала до Стокгольма.

18 Травня 2016

Спаринг-партнери Банкової. Чи готова АП до виборів

Адміністрація президента відшуковує прийнятні для себе сценарії майбутніх парламентських і президентських виборів, які намагається якнайдалі відсунути в часі

18 Травня 2016

Донбас: напрямки можливих ударів ворога

Тиждень спробував проаналізувати поточну ситуацію на фронті й визначити ділянки, на яких існує найбільша загроза загострення цього літа

17 Травня 2016

(Не)тривожна валіза

Влітку всі кудись збираються. Курортні клопоти, приємна метушня, час «для себе», законне право на відпочинок… Усе добре, все як завжди. Але варто зайти, наприклад, на залізничний вокзал і стає зрозуміло, що не всі подорожі нині є веселими та безпечними.

16 Травня 2016

Заручниця світу

Українській економіці буде непросто в 2016-му,але причини труднощів кардинально зміняться

6 Січня 2016

Лакмусовий бюджет

Про що свідчать суть та спосіб ухвалення бюджету на 2016 рік

1 Січня 2016

Грандіозна імітація

Фантастичний сценарій докорінних змін

1 Січня 2016

З новим мемом!

Україна не є якоюсь супертехнологічною країною, але новітні засоби комунікації нам все ж не чужі. Усі сьогочасні тренди «варяться» в соцмережах, передовсім у Facebook. Так уже склалося, що саме там зустрічають­­ся якщо не людина з людиною, то акаунт з акаунтом: політика і громадського активіста, журналіста і міністра. І саме там народжуються меми, якими, здається, й розмовляє нині наше суспільство. Спробуємо поглянути на деякі з них із позиції їхньої ймовірної «живучості» в 2016-му.

30 Грудня 2015

Світ у 2016

«Світ у 2016» – українська версія щорічного спецпроекту журналу The Economist: аналіз, прогнози на майбутній рік від впливових експертів, політиків і ділових людей. Унікальність української версії видання – це не лише мова, а й акценти на національних проблемах і тенденціях, залучення провідних вітчизняних експертів. Щонайменше 20% контенту видання буде присвячено Україні. «Український тиждень» уже шостий рік поспіль спільно із The Economist видає проект «Світ у…», п’ятий рік поспіль наше видання дістає ексклюзивне право в Україні на друк цього спецпроекту. Змістову частину спецпроекту «Світ у 2016» буде традиційно представлено статтями та колонками найвідоміших політиків, посадовців, бізнесменів, аналітиків, громадських діячів та журналістів. Це забезпечує авторитетність і точність заявлених прогнозів та трендів, сценаріїв розвитку ключових подій ділового світу в 2016 році.

9 Грудня 2015

Повалій на пляж, в Герман експромт, а Кужіль працювати, працювати, працювати

Народні депутати Верховної Ради прекрасної статі розповіли, як проведуть літо.

5 Липня 2013

В парламенті пахне літом і лінню

Втомлені сонцем народні обранці доживають останні робочі дні

2 Липня 2013

«Те літо пристрасті…» - заплутаний пазл від Філіппа Гарреля

Вчора у столичному кінотеатрі «Київ» пройшла прем’єра нового фільму відомого французького режисера Філіппа Гарреля «Те літо пристрасті…»

25 Листопада 2011

Курортна Одещина

Причорноморські селища Кароліно-Бугаз, Затока, Сергіївка, Куяльник, Грибівка, Коблево добре освоєні відпочивальниками і в період «бабиного літа», проте сервіс там поліпшується ще повільно

21 Вересня 2010

Люте літо

Тиждень з'ясовував, як переносять спеку українці

15 Серпня 2010

Львів під кригою

МНС попереджає про загрозу селевих потоків у Карпатах

13 Серпня 2010

Аномальне літо 2010-го

На планеті вирує стихія

13 Серпня 2010

Гірка ягода з Євросоюзу

З настанням літа мешканці Західної України масово виїжджають на збір ягід за кордон

20 Липня 2010

Сонячне затемнення

Нейтралізувати яскраве липневе сонце допоможуть сонцезахисні окуляри. Тим паче, що зараз оптики розпродають їх за півціни

14 Липня 2010

ФЕСТИВАЛІ 2010

Цьогорічне літо ряснітиме мультимистецькими імпрезами, однак дійства будуть дуже скромними, а деякі з них ризикують зірватися. Тиждень анонсує фестивалі, які мають відносно сформовані програми

4 Червня 2010

Повертаємося до дикунства

Через кризу українці цього року віддають перевагу вітчизняним курортам і неорганізованому відпочинку

26 Червня 2009

Табори літнього режиму

Тиждень з’ясовував, куди українські батьки можуть прилаштувати дитину на період літніх канікул і яку методику виховання під час відпочинку обрати – європейську чи радянську

19 Червня 2009

Вудсток для бідних

Фестиваль – це, перш за все, та кількість драйву, совісті й адреналіну

12 Червня 2009

Рай на тиждень

Більшість українських туристів віддають перевагу класичному відпочинкові: засмаганню на пляжі чи екскурсіям столицями країн світу

13 Червня 2008

Дитяче питання

Діти - дзеркало сьогодення

23 Травня 2008

Тест на "Пласт"

Патріотичне самовиховання на засадах християнської моралі й навчання через гру та працю – ось на чому роблять акцент у «Пласті»

23 Травня 2008

"Артек" і його Кінг-Конги

Забезпечених батьків надихають унікальні педагогічні програми табору, зокрема, виявлення здібностей кожної дитини: після зміни починають співати, малювати й танцювати

23 Травня 2008