Про те, як острів із найбільшою кількістю хмарочосів, найяскравішими зірками кунг-фу та найширшим світлодіодним екраном Diamond Vision прагне стати інноваційним хабом
9 Грудня 2018Івано-Франківськ, Коломия, Косів, Пістинь, Шешори, Верховина, Ворохта, Буковель, Рахів, Хуст, Мукачево — маршрут нашої п’ятиденної поїздки в Карпати.
30 Вересня 2018Як добрий родич намагаюся відвідувати близькі мені місця не частіше ніж раз на рік. Так і з Києвом, близьким мені містом, де я, зрештою, прожив 13 небанальних років. Кожне повернення сюди — емоційна гойдалка з повним діапазоном переживань. Приблизно через тиждень чутливість притуплюється, а будні стають… буденністю.
21 Вересня 2018Під час літніх подорожей, фінальною метою яких найчастіше є різної форми відпочинок, ми, звичайно, ризикуємо зіткнутися з тим, що може як зіпсувати його, так і приємно нас здивувати. Туристичний сезон у розпалі, і українці всілякими способами в усі можливі напрямки їдуть відпочити. Й ось тут з’ясовується, що в дорозі може розчарувати поїздка в екзотичну країну, а потішити — плацкарт у звичайному потязі.
5 Липня 2018Як живеться українцям в країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону
28 Червня 2018«Коли ж я відправився в першу подорож?» — питаю себе. Напевно, найпершими мандрами можна вважати подорож іще студентом театрального університету до Львова.
15 Червня 2018Наприкінці травня я зазвичай відвідую Київ у дні міста й «Книжковий Арсенал».
12 Червня 2018Як волонтерський проект Ukraїner здатний змінити країну
28 Березня 2018Приблизно посередині шляху між Південною Америкою і Таїті, в південно-східній частині Тихого океану, лежить Рапа-Нуї, або острів Пасхи – один з найменших залюдених і один з найвіддаленіших островів в світі, одне з найзагадковіших місць на планеті, батьківщина дивних статуй, походження яких ніхто досі не зміг пояснити.
26 Березня 2018Я завжди пам’ятаю, скільки років моєму місту, – воно рівно на тисячу літ старше за мене. 988 рік став першою історичною датою, яку вдалося міцно запам’ятати, і досі вона для мене значить не рік хрещення Русі, а зафіксований у літописах факт заснування Володимира.
21 Березня 2018120 літ тому англійський філософ Ебінізер Говард оприлюднив свою теорію утопічного міста-саду. Ідеального бургу, що поєднує в собі найкращі риси міста й села. А 800 роками раніше вперше в історичних джерелах згадується Теребовля, моє рідне місто, котре своєю появою засвідчило зовсім іншу концепцію градобудування чи то градовиникнення — ідею міста-лісу.
21 Березня 2018Світ повний загадкових пам’яток, створених древніми майстрами. Ці місця були ретельно вивчені вченими, істориками та археологами, але деякі з них настільки древні, незакінчені або незрозумілі, що все ще не ясно навіщо вони були побудовані і якої мети служили. До вашої уваги підбірка «найзагадковіших місць планети», які досі викликають багато запитань, збиваючи з пантелику дослідників.
15 Березня 2018Не так давно у Facebook з’явилася сторінка «Стара Дубровиця». Місцеві ентузіасти (а насамперед наш «генеральний фотохудожник» Толя Кібук) взялися збирати й викладати в інтернет старі фотографії, які досі зберігалися в родинних альбомах.
16 Лютого 2018Острови Чуук – група невеликих островів у складі Федеративних Штатів Мікронезії. Історична назва цих островів – Трук.
14 Лютого 2018Популярність печера здобула через дивний зовнішній вигляд. Вона сформована з шестикутних базальтових колон, утворених вулканічною лавою ще у палеоцені (близько 66 млн років тому). Схожу структуру можна побачити у Північній Ірландії, відома Дорога Гігантів. Сама ж печера — це результат роботи моря. Морські хвилі протягом багатьох тисячоліть руйнували хвилями базальт.
5 Лютого 2018Потреба час від часу повертатися в місця, звідки ми родом, мабуть, універсальна для всіх людей. У дитинстві завжди лишається щось недодумане, непрояснене, що крізь роки повертається та промовляє якимись невиразними спогадами, натяками, що їм уже ніби й немає місця в теперішньому житті, а все-таки вони намагаються пробитися крізь товщу пам’яті й з часом таки досягають того, що пригортаєш їх до себе й примовляєш: «Та пам’ятаю я, пам’ятаю….».
2 Лютого 2018Пустеля Атакама – одне з найбільш посушливих на Землі. Тут є райони, де ніколи не йшов дощ. Тут немає нічого живого: ні травинки, ні кущика, одні камені, дрібні соляні озера і тиша, яка властива тільки пустине. І вже цим ці місцевості схожі на місяць.
19 Січня 2018Ці дивовижні австралійські зарості, включені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, знаходяться на території штату Квінсленд і займають майже 9 тисяч км.кв. площі
18 Січня 2018Небесний міст Лангкаві (Langkawi Sky Bridge) - один з найвищих одноопорних мостів в усьому світі, який знаходиться у Малайзії. Дивовижна конструкція цього пішохідного мосту тримається всього-на одній-єдиній колоні. У гарну погоду з мосту відкривається чудовий вид на Андаманське море з островами, зелені тропічні ліси і гори.
15 Січня 2018Солончак Уюні - висохле солоне озеро, яке розташоване на південному заході Болівії на висоті 3656 метрів над рівнем моря і покрите соляною оболонкою товщиною кілька метрів. Туристи з усього світу приїжджають сюди поспостерігати за стародавніми вулканами, озерами, які щодня змінюють свій колір.
12 Січня 2018Міста як люди. Деякі знаємо з дитинства — це батьківська родина. Деякі приходять із часом, аби залишитися назавжди, — це родина своя. Бувають міста-друзі, міста-колеги, міста, які раптово потрапляють у поле зору, а потім виявляється, що вони приречені тебе змінити й зникнути назавжди, лишившись частиною власного Я.
12 Січня 2018Єдиний національний парк штату Орегон виявився вельми незвичайним. Весь парк – це живописне озеро вулканічного походження. 400 тис. Років тому на цьому місці утворився вулкан заввишки близько 3500 метрів. Близько 7.7 тисяч років тому відбулося сильне виверження, в результаті якого всередині вулкана практично не залишилося породи і він обрушився всередину себе, створивши вулканічну кальдеру. Згодом кальдера заповнилася водою і перетворилася в найглибше в США озеро незвично насиченого блакитного кольору.
11 Січня 2018Печера «Небесні ворота» на горі Тяньмень – одна із найбільш вражаючих визначних пам’яток національного парку в провінції Хунань в Китаї, у міста Чжанцзяцзе. Веде до неї не менш захоплююча дорога, що отримала назву «Дорога великих брам».
29 Грудня 2017Національний парк Пасифік-Рим – це величні і дикі ландшафти північно-західного узбережжя Тихого океану, що змінюють цивілізацію в південній частині острова Ванкувер. Мандрівники з усього світу приїжджають сюди на початку літа, щоб спробувати подолати знамениту стежку Уест-Коуст-Трейл. Її протяжність дорівнює 76 км. Протягом декількох днів, зазнаючи свій характер в цьому захоплюючому маршруті, ви по достоїнству оціните красу сріблясто-блакитних озер, високих гірських перевалів і чарівність вікових лісів парку Пасифік-Рим.
21 Грудня 2017Навіть найсильніша робота художника не здатна передати всієї краси Землі. Іноді в її ландшафтах криється барвиста палітра, дивлячись на яку думаєш, що це інша планета. Тому за джерелом таких дивовижних малюнків слід їхати не в музеї, а за місто.
13 Грудня 2017Повернення в Торонто позбавило мене улюбленої під час подорожей роботи: занурення в метафізику повсякденного життя місць, які я відвідав.
10 Грудня 2017Моряком я став у радянський час, щоб побачити світ. Це вже важко комусь із сучасних молодих людей пояснити, але за залізну завісу в совку випускали, якщо не рахувати дипломатів, переважно моряків, льотчиків та стюардес, іноді ще танкістів.
24 Листопада 2017Нарис з життя самопроголошеної республіки на Кавказі. Погляд з вірменського боку
9 Листопада 2017Мої польові дослідження українських міст почалися ще з раннього дитинства. Дарма що більшу частину життя (так, я ще досі можу так сказати) прожила в селі. Село Соловіївка має не лише милу вухові назву, а й непогане розташування за кілька годин їзди до двох великих міст. Тому протягом усіх моїх шкільних років я жила не так у Соловіївці, як між Житомиром і Києвом.
27 Жовтня 2017Окрім усієї очевидної природної унікальності, Олешківські піски є ще й чудовим прикладом розумного підходу до використання такого роду територій. Так вже сталось, що нині на цих теренах (передовсім на Козаче-Лагерській арені Нижньодніпровських пісків) зійшлись інтереси кількох потужних спільнот: військових (потреба відновити старий авіаційний полігон радянських часів), лісівників (лісорозведення для утримування рухомого піску), науковців (збереження ландшафтів, унікальних в національному і європейському вимірах) та туристів (такий об’єкт хочеться бачити, це очевидно).
19 Жовтня 2017Історія Гааги починається в 1230 році, коли голландський граф Флоріс IV збудував у недоторканою місцевості невеликий замок, навколо якого поступово утворилося місто. У 1248 році інший граф Голландії Віллем II, який пізніше став антікоролем Німеччині, почав зводити більш відповідний за статусом замок, будівництво якого завершив вже його син, Флоріс V. Згодом навколо був збудований палацовий комплекс Бінненхоф, а замок Вільгельма II з позолоченою дахом і двома баштами став іменуватися Ріддерзаалом, тобто Рицарським залом
16 Жовтня 2017Олешківську Січ 1711 року заснували запорожці, які підтримали Івана Мазепу і разом з ним долучилися до повстання проти Росії. Зараз це місце в колишньому Цюрупинську (віднедавна, знову Олешках) мало би бути священним і недоторканим: все-таки одне з трьох вцілілих місць розташуваня козацьких січей, проте, крім кількох невигадливих пам'ятників, флагштоків без прапорів, бетонних парканів, бур'янів та свіжого будівництва тут нічого немає. Його рідко відвідують туристи, нечасто - чиновники. Що казати, коли про нього не знає навіть Google maps. Про всяк випадок, даємо координати: 46.63094, 32.75846.
16 Жовтня 2017Ми сидимо на терасі одного з фастфудів Києва. Я почуваюся ніби біля дзеркала: поруч зі мною дві майже повністю однакові людини, у них навіть татуювання схожі. Бороди, ланцюжки з черепами та шкіряні куртки — збоку це, напевно, скидається на зустріч рок-музикантів зі своїм фанатом під час гастролей. Двоє братів. Даррен і Блайз. Вони з Гібралтару, між собою називають його Джиб.
13 Жовтня 2017З чим не асоціюється український степ, так це з водоспадами. Все логічно, для їх утворення необхідно побільше води і крутий східчастий ухил поверхні по якій би вона текла. Звідси й поширена теза: “кому водоспади - тому в Карпати і на Поділля”. Але.
25 Вересня 2017Озеро Росохан знаходиться біля хребта Аршиця. Його інколи плутають з Ґрофецьким ставом, на який можна потрапити з сідла поміж Конем Ґрофецьким та Ґрофою. Став значно менший, знаходиться нижче Росохану, міліє на літо, а довколишня територія сильно заболочується.
22 Вересня 2017“Олександріявугілля” з середини 70-х видобувало буре вугілля відкритим (кар'єрним) способом. Все майже ідеально: запаси бурого вугілля - найбільші в Україні, пласти доволі потужні (2 - 10 м), залягають неглибоко (15 - 200 м від поверхні), закладено 7 розрізів та 3 шахти, працюють брикетні фабрики, поруч - велике місто Олександрія. Морозівський вуглерозріз біля села Пантаївка - найбільша й найуспішніша ланка холдингу. А далі щось не склалося: зниження ефективності, борги, кредитори, передача в оренду, нові борги, відключення енергопостачання, затоплення, вивезення чи розпил на метал техніки, бур'яни, спогади про кращі часи. Тепер це фактично геологічний музей палеогену під відкритим небом посеред степів Центральної України: шестикілометрова Г-подібна рана з водою кольору бірюзи чи смарагду, дзвінка тиша, естетика “кін-дза-дза”. Можливо, найбільш вражаюче місце цих країв.
21 Вересня 2017Навіть маленька річечка на Поділлі може утворити грандіозний каньйон висотою кілька десятків метрів. Особливо ефектно такі ландшафти виглядають восени.
19 Вересня 2017Кременчук — великий промисловий центр Полтавщини. Крім того, у місті можна знайти доволі цікаві місця й речі. Найвідоміша споруда Кременчука — Крюківський міст, проте сьогодні він досить аварійний. У Кременчуку стоїть подарунок від Індонезії — Гонг Миру, який установлюють тільки в одному з міст країни і який символізує боротьбу за мир.
12 Вересня 2017Іліган міститься на півночі філіппінського острова Мінданао і є одним із найбільших міст країни, а також промисловим центром півдня. Поруч море Бохол, яке омиває північне узбережжя Мінданао, формуючи невелику затоку під назвою Іліган. Затока міститься на заході від міста, а на сході видніються вулканічні пагорби й гори з безліччю джерел і водоспадів. На території міста налічується 23 водоспади, що трапляється досить рідко навіть у світових масштабах. Виняток — місто Гамільтон у Канаді, де є понад 130 водоспадів.
6 Вересня 2017Ізмаїл — місто-порт на півдні Одеської області, розташований на кордоні з Румунією через річку Дунай. Це дуже зелене красиве місто. Тут просторі вулиці, безліч парків, дерев, квітів, історичних пам’яток. Ізмаїл поліетнічний: тут живуть росіяни, українці, болгари, молдавани та представники ще кількох десятків національностей. Колись у місті стояла велика фортеця Ізмаїл, важливий стратегічний об’єкт у період російсько-турецьких війн. Зараз від фортеці, на жаль, майже нічого не залишилося, збереглася тільки стара мечеть, де працює діорама штурму Ізмаїла.
4 Вересня 2017Амфітеатри, колонади, античні храми… щоб розповісти про Стародавню Грецію нам не доведеться залишати межі України, а лише вирушити на південь нашої країни, де колись знаходилося стародавнє місто. Ольвія Понтійська, або просто Ольвія (у перекладі з грецької – «щаслива») – це один з чотирьох найбільших стародавніх держав, що існували на території північного чорноморського узбережжя. У VI столітті до н.е. його заснували греки з малоазійського міста Мілета. Місто-держава проіснувало близько 1000 років – до 370-х років.
28 Серпня 2017Здавна Білгород-Дністровський був великим торговим портом на березі Чорного моря, містом невпинного руху та великих грошей. Через нього товаропотік ішов із Малої Азії до Європи. Сьогодні це маленьке затишне місто зі своїми контрастами й цікавинками. Колориту вулицям надають старі будинки з бібліотечками у вікнах і багаті вілли навпроти. Тут магазини з вітражами замість рекламних вивісок, дороги вкриті бруківкою. Та найбільше місто відоме своєю фортецею.
28 Серпня 2017Страшно подумати, але колись на цих берегах стояли і милувалися приголомшливими заходами сонця аборигени-людожери з дерев’яними палицями і гострими списами. І мало б хто сюди ось так спокійно приплив в якості туриста. Його б швидко перетворили в «сніданок туриста». Вірніше, сніданок з туриста.
25 Серпня 2017Лише кілька років тому на Шрі-Ланці припинилися бої. Ця країна-сад нарешті може спокійно жити й розвиватися, не думаючи про сепаратистів і теракти
19 Серпня 2017Дубенський замок — один із найстаріших та найстійкіших замків України. Завдяки своїм кам’яним укріпленням, які спорудив у XV столітті князь Острозький, двом бастіонам зі сторожовими вежами, двом глибоким ровам і великому підвісному мосту, який свого часу щовечора піднімали, замок за п’ять століть жодного разу не взяли штурмом, хоча спроб захопити його було чимало. Кажуть, лише протягом XVII століття на місто нападали близько ста разів.
15 Серпня 2017Турист їде в місце, яке на тиждень-два відпустки мало б стати раєм, а потрапляє до Моршина.
15 Серпня 2017Якими є особливості розвитку туристичного сектору й наслідки його глибокої тінізації
14 Серпня 2017З Києва до Мінська і назад за 19 днів. Дмитро Щебетюк вперше в Україні подорожував автостопом на візку. Він відвідав 17 міст. Проїхав 2 714 кілометрів. Його підвозили 38 водіїв. Все для того, щоби показати необмежені можливості людей з інвалідністю.
8 Серпня 2017Тиждень поцікавився в людей, пов’язаних з індустрією туризму, про те, що стоїть на заваді розвитку цієї сфери в Україні
8 Серпня 2017Не лаймо соціологів, вони грають, як уміють. Зокрема, йдеться про оцінку кількості українців, які жодного разу не були за кордоном.
6 Серпня 2017Опішне — це старовинне козацьке містечко. Поселення на території сучасного Опішного існувало за доби неоліту. Кожна історична епоха лишала на цій древній землі свої сліди. За кількістю історико-культурних пам’яток Опішне можна назвати одним із найцікавіших поселень України. Тут збереглися численні кургани, місця прадавніх святилищ, скіфське городище Кардашів вал, слов’янське городище роменської культури, залишки фортифікаційних споруд козацького містечка, розгалужена система підземних ходів, які, за переказами місцевих жителів, ведуть аж до Полтави.
4 Серпня 2017Подорожуючи іншими країнами, інколи диву даєшся, з якого дріб’язку там примудряються зробити пам’ятку чи туристичну цікавинку.
3 Серпня 2017Згадки про закарпатське місто Мукачево сягають аж 986 року. Це одне з найстаровинніших міст України. Воно приваблює мандрівників своєю охайністю, затишністю, винятково історичною спадщиною. Усе місто вкрите бруківкою, вулиці дуже різні: від широких у супроводі рядів дерев до вузьких «європейських». У центрі розташована міська ратуша, височіє Кафедральний костел Святого Мартіна — покровителя міста, стоїть пам’ятник святим Кирилу та Мефодію.
31 Липня 2017Херсонщина — невимовно багата й мальовнича земля. Здавалося б, де в степовій зоні можна натрапити на гори? Відповідь: поряд із селами Олександрівка та Станіслав, на березі Дніпровсько-Бузького лиману. Саме там простягнулися так звані херсонські гори, офіційно їх називають Олександрівськими скелями, на Херсонщині ще можна почути Станіславські кручі.
18 Липня 2017Країна серед хмар, Болівія, рясніє своєю різноманітністю: чудове озеро Тітікака, соляна пустеля Уюні, Дорога смерті і примарні піки Кордильєр. Все це та багато іншого можна до нескінченності описувати красивими словами, але не завжди вони передають повне враження про країну. Адже набагато приємніше подивитися цікаві фотографії і, перейнявшись атмосферою, відправиться в захоплюючу подорож по багатонаціональній державі в центральній частині Південної Америки.
23 Червня 2017Норвегія почала свій шлях як царство в 872 р. і існує дотепер. Вона донині зберігає свою архітектуру. Традиційна норвезька архітектура робить її схожою на країну казок. Норвезька народна (побудована зо місцевими вимогами і з використанням місцевих матеріалів) архітектура приголомшлива! Мох і дерева ростуть навіть на дахах дерев’яних або кам’яних будівель, що робить Норвегію – скандинавським Широм (прим. Ред. Шир – поселення хоббітів у творі Толкіна “Володар кілець”).
22 Червня 2017Так вже сталося, що саме ця степова річка починаючи, певно, від ХІІ століття була межею (а часом і кордоном) між Західним та Східним світами. У різні часи вона розділяла вцілілі уламки Київської Русі та Золоту Орду, Річ Посполиту та Запорожжя, Польщу та Російську імперію. Як давній орієнтир була відома європейським правителям і арабським картографам, потрапила в масу історичних документів, під іменем «Синьоводська битва» стала «Ватерлоо» для військ Золотої орди у 1362 році, надихала безкомпромісного Євгена Маланюка, і знову, знову і знову розмежовувала повіти, райони, області, губернії, держави, світи.
19 Червня 2017Визнаймо, дотепер місто Кропивницький мало з чим асоціюється у пересічного мешканця України, а стандартний набір асоціацій (правдивих чи нав’язаних) є малопривабливим: від наївних тез «нічого такого, звичайний совок» до пишних «танцювальна столиця» чи «місто святої Єлисавети». Ну ще «сотий округ», «театр корифеїв» та пару інших брендів. Часом і самі мешканці цього тихого степового міста губляться, відповідаючи на питання «Ну а що там у вас цікавого?». Але цікаве є. Скажімо архітектура. Насамперед, та її частина, яку відомий журналіст і музикант Євген Манженко влучно означив терміном «пряникові будинки» – картаті витвори місцевих архітекторів ХІХ століття: Я. Паученка, О. Лишневського та ін. З них найкраще починати руйнувати міфи про цей край.
12 Червня 2017Як ревіталізація готичних замків та участь у новітньому проекті великого велосипедного шляху стали частиною розвитку туристичної галузі польських Вармії та Мазур
11 Червня 2017Як визначити дату заснування Дніпра й позбавити місто імперського міфу
9 Червня 2017Світ не перестає нас дивувати. Кожен куточок Землі має щось неймовірне, що змушує вірити в дива навіть найсуворіших скептиків.
2 Червня 2017У Кропивницькому Інгул (ніде правди діти) не люблять. І мабуть не дуже й любили. Колись за маловодність (але й регулярні і люті повені); тепер – за каламутні води, очерети й мілкоту. І коли йшлося про перейменування Кіровограда, назва Інгульськ програла – саме через погані асоціації з річкою. Правда, число тих, хто не любить Інгул, і число тих, хто ніколи не бачив його далі від Кропивницького, мабуть однакове. А там, по байракам Чорнолісся і по степам колишнього (та й нинішнього) Дикого Поля багато несподіваних красот: скелі, шумки, вцілілі степи, річкове птаство, добрі люди, «місця сили» та маса іншого. Інгул придатний для водних сплавів (доведено 160-кілометровим походом на катамарані від Тарасівки до Софіївки). Інгул можна любити. Фото: Олександра Сухенко, Андрій Домаранський
31 Травня 2017Вечірній літак із Києва сів у майже безлюдному Варшавському аеропорту разом із літаками з грецьких островів, звідки повернулися обпалені весняним сонцем сучасні варшавські одіссеї.
30 Травня 2017Якщо вас приваблюють загадкові місця, незвичайні споруди та старовинні легенди, то список, складений нами, напевно видасться вам цікавим. Навіть якщо ви не зіштовхнетеся з паранормальними явищами, маса вражень і відмінні фотографії вам все одно забезпечені.
26 Травня 2017Село Криворівню часто називають культурною столицею Гуцульщини. Воно знаходиться у Верховинському районі Івано-Франківської області. Це одне з найвідоміших сіл Карпат. Тут любив відпочивати Іван Франко, а Сергій Параджанов знімав фільм «Тіні забутих предків». Згідно з письмовими джерелами, Криворівня була заснована ще у 1654 році. Це одне з найстаріших сіл Гуцульщини, у ньому проживає близько 1400 осіб. Але широку популярність селу принесли дещо інші обставини.
18 Травня 2017Десять тисяч кроків — та мінімальна дистанція, яку треба подолати, щоб розігнати по судинах кров, а по боках смалець. Пройшовши цю відстань у будь-якому місті Китаю, можна побачити його весь, найрізноманітніший: традиційний, кітчевий, надсучасний, змінений, незмінний, устелений бруківкою, залитий бетоном, заасфальтований, протоптаний у полі.
13 Травня 2017Як українка стала відомої мандірвницею і режисеркою у першій половині ХХ ст.
9 Травня 2017Тустань – унікальна пам’ятка історії та архітектури ІХ-ХVІ століття, аналогів якої немає в Європі. Це місце – де історію можна повернути назад та стати частиною культури Українського Середньовіччя. Неповторність Тустані полягає не лише у її природних особливостях, хоча скеля сама по собі вражає. Унікальність Тустані полягає ще й у можливості точного (90%) відтворення дерев’яної забудови, що існувала на скелях. Річ у тім, що будівничі, споруджуючи неприступну дерев’яну фортецю на скелях, довбали в камені пази для закріплення дерев’яних конструкцій. Дерева давно немає, а сліди в камені збереглися. Місто-фортецю Тустань творить комплекс скель Камінь, Острий Камінь, Мала Скеля, Жолоб та скелі, які прилягають до хребта Воронового.
25 Квітня 2017Природний заповідник "Медобори" – справжня перлина не тільки Тернопільщини, а й цілої України. Він розташований на теренах Подільських Товтр, гряда яких простягається з північного заходу на південний схід від с. Підкамінь Львівської області, через Тернопільщину, Хмельниччину аж до Румунії. Товтри є унікальним геолого-геоморфологічним та палеогеографічним феноменом національного і міжнародного значення. Особливо цінною та цікавою ділянкою є частина Товтр, що охороняється у межах природного заповідника "Медобори", створеного у 1990 році. Тут представлені найтиповіші для Товтрової рифової гряди форми рельєфу – головне пасмо та групи бічних форм Товтр із скам’янілими рештками організмів Баденського і Сарматського морів, що збереглися у вапняках в прижиттєвому положенні. Ця частина пасма найбільш монолітна та заліснена, а за багатство медоносних рослин названа Медоборами.
24 Квітня 2017Яремче — перше, що спадає на думку, коли мова заходить про Карпати. Краса природи тут гармонійно поєднується із гуцульською самобутністю, тому туристів в Яремче завжди чимало. А сусідство з найпотужнішим українським гірськолижним курортом “Буковель” тільки збільшує їхню кількість, незважаючи на те, зима надворі чи розпал літа!
21 Квітня 2017У чому історичне й екологічне значення «Бузького Гарду»
12 Квітня 2017Процес створення заповідного об’єкту національного рівня в долині річки Південний Буг в Миколаївській області тривав понад 20 років, коли такий крок природоохоронною громадськістю був визнаний як альтернатива затопленню цих земель водосховищами Південноукраїнського енергокомплексу. За цей час було створено низку заповідних об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, а у 1994 році створено регіональний ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя». Гранітно-степове Побужжя – назва, яка була визначена українським зоологом, відомим громадським діячем, одним із засновників та чільників Національного екоцентру України С.В.Таращуком.
12 Квітня 2017Якби існувало додаткове життя – у якому не треба думати про кар’єрні перспективи чи оплату комунальних рахунків – його варто було би провести в Ужгороді. У цьому місті легко бути щасливим, нічого особливо не роблячи.
31 Березня 2017Існує багато місць якими пишаються місцеві жителі. Та є такі місця, якими може пишатися кожен українець. «Синє око Карпат» — озеро Бребенескул, споглядає у височінь та зачаровує своєю красою всіх навколо. Бребенескул — найбільш високогірне озеро України, льодовикового походження. Вода настільки прозора та чиста, що можна побачити на дні кожен камінець, кожну піщинку. При цьому пити воду з озера не рекомендується, зовсім поруч знаходиться джерельце з мінеральною водою.
30 Березня 2017Моє свідоме життя почалося на проспекті Миру, у панельній дев’ятиповерхівці під номером 54, де з балкона на шостому поверсі було видно чи не всеньке місто, бо тоді ще свічки новобудов не затуляли ані острівця на Південному Бузі, ані дальніх околиць Ракового, де жила моя бабуся та які можна було розгледіти в дитячий бінокль.
28 Березня 2017Астрономічна і метеорологічна обсерваторія на вершині Піп Іван, також звана умовною назвою Білий Слон — колишня обсерваторія на горі Піп-Іван; найвище розташована споруда в Україні, в якій постійно жили й працювали люди (2028 м над рівнем моря). Діяла в 1938—1941 рр.Розташована на території Верховинського району Івано-Франківської області. Площа приміщень будівлі становила 554 кв.м, об'єм - 4796 куб.м. Площа забудови становить 816,26 кв.м
27 Березня 2017Назва “Шпиці” добре описує настрій цієї гори. Природні кам’яні насипи подібні до велетенських веж. Розташовані на висоті більше 1800 метрів, вони вражають глядача масштабом, утворюючи цілі кам’яні коридори. Кожна брила — до 40 метрів заввишки.Вершина Шпиць входить до масиву Чорногора і розташована на північний схід від головного хребта. Скелі утворилися після давнього зледеніння.
24 Березня 2017Багато людей не захоплюються чарами Києва лише тому, що мало їх знають. Щодня вони проходять повз будинки та церкви й зовсім їх не помічають, бо біжать у справах, про щось собі міркують, щось собі планують... Але якби ці звичайні перехожі почали думати про місто як таке, все миттю змінилося б. Дивлячись на будинок, можна уявляти, як у ньому жилося людям колись, задовго до твого народження. Ти не просто зачарований вигином вулиці — ти одразу відчуваєш її ритм. Ти розглядаєш місто, а воно розглядає тебе.
23 Березня 2017Чудове місто Миргород! Яких у ньому немає будинків! І бляхою вкритих, і шифером, і ґонтою, і пласким бетонним перекриттям... Наліво вулиця, направо вулиця; де-не-де гарні паркани, ними в’ється хміль, соняшник виглядає своєю сонцеподібною головою, червоніє мак, ховаються товсті гарбузи... Розкіш! Коли пройдетеся пішки до майдану, то, певно, на деякий час зупинитеся помилуватися краєвидом площі: тут розкинулася калабаня, дивовижно велика калюжа! Єдина, яку вам доводилося коли-небудь бачити! Вона займає майже весь отой майдан...
20 Березня 2017Водоспад Кудринець, інша назва Кудринецький водоспад, розташувався на південний схід від с. Зелена. Основним джерелом живлення цього водограю є потік Кудринець, на якому власне і розмістився сам водоспад. Потік Кудринець є правою притокою р. Ситний.
17 Березня 2017Він посередині, на рівній віддалі від обох важливих для мене міст: майже 300 км на захід від Києва, стільки само — на схід від Львова, і незалежно від того, де живу, ось уже мало не півтора десятиліття я щомісяця сюди навідуюсь.
16 Березня 2017В урочищі Кіреші між річками Тиса та Хустець знаходиться унікальна долина. Один раз на рік вона перетворюється на справжнє диво. На зеленому оксамиті трав сходять мільйони білих зірочок диких нарцисів. Легким квітковим туманом вони вкривають підніжжя карпатських гір, створюючи просто дивовижної краси картину.
10 Березня 2017Австрійський архітектор Фриденсрайх Гундертвассер створив десятки приголомшливо красивих будівель. Нетрадиційні лінії, разюче яскраві кольори і декоративні елементи фасадів просто зачаровують.
9 Березня 2017Навіть якби тут нічого не було: прекрасних морських краєвидів, руїн античного міста, залишків турецької фортеці, російських фортифікацій та казематів з численними підземними переходами – сюди все рівно хотілося б, адже це острів, а у романтичну людину від народження закладено тягу на острови (одних на тропічні й теплі, інших на острови скарбів). Та й мало хто, із туристів, які сюди прямують на катерах, човнах та яхтах знають, що це не просто шматок суходолу, оточений морем з усіх боків, що це цікава пригода, а в перспективі – один із найпривабливіших туристичних об’єктів півдня України.
2 Березня 2017Цей карпатський водоспад, що має один каскад, розташований в урочищі Бухтівець, поблизу с. Пасічна та с. Букове Надвірнянського району Івано-Франківської області. Його висота – бл. 8 м, а ширина – 2 м. Водоспад утворився на потоці р. Бухтівець – лівої притоки Бистриці Надвірнянської. З 1972 р. цей водний об’єкт став гідрологічною пам’яткою місцевого значення. Бухтівецький водоспад знаходиться за 50 м від ще одного дива природи – Крапелькового водоспаду.
2 Березня 2017Водоспад Шипіт (Шепiт) є одним з найкрасивіших на Закарпатті. Водоспад Шипіт знаходиться на річці Пилипець в 6 км від с. Пилипець Міжгірського р-ну на Закарпатті. Від Міжгір'я їхати 5 км по трасі і потім убік ще 5 км. Біля села, неподалік від водоспаду Шипот, недавно ввели в експлуатацію найдовший в Карпатах швидкісний бугельний підйомник.
24 Лютого 2017Водоспад розташований на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди». Висота падіння води — 5 м. Висота над рівнем моря — 570 м. Водоспад складається з одного каскаду, розділеного скельним виступом на два потоки, один з яких значно повноводніший від іншого; у посушливі пори менший струмінь майже зникає. У підніжжі водоспаду є водобійний котел близько 10 м у діаметрі, глибина води у якому сягає 2 м.
17 Лютого 2017Угорський фотограф Тамаш Ріжаві (Tamas Rizsavi) не перестає дивувати і радувати армію своїх шанувальників новими порціями знімків. На це раз він вирішив представити на загальний огляд все той же полюбилася всією душею Будапешт, але ось тільки далеко не в звичному багатьом увазі, а серед густих білих туманів, які при різному освітленні виглядають так ніби тонка пелена…
16 Лютого 2017На вершині гори затаїлося справжнє диво природи – Журавлине озеро, або як його ще називають Мертве. Розташоване воно поблизу водоспаду Кам’янка на території Національного парку «Сколевські бескиди», що на Львівщині.
14 Лютого 2017Напівзруйнований Невицький замок не може вразити пишністю. Проте старовинні стіни здатні оповісти не одну цікаву історію тим, хто вміє слухати. Руїни величного палацу лежать між селами Кам’яниця та Невицьке, а неподалік котить свої хвилі річка Уж. Навіть від автодороги можна помітити сіру стіну та грізні башти Невицького замку. Історія цієї твердині починається у далекому XII ст., коли угорці звернули увагу на північний схід і вирішили товаришувати із галицькими та київськими князями, через що почали з’являтись нові дороги через перевали, а з ними — й нові укріплення. На місці палацу тоді створили щось на кшталт городища із ровами та земляними валами.
10 Лютого 2017Базальтові стовпи — геологічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в Костопільському районі Рівненської області, біля сіл Базальтового, Берестовця, Нового Берестовця. Площа 0,8 га. Створена на базі Івано-Долинського родовища базальтів. Природоохоронний статус з 1972 року. Перебуває у віданні ПАТ «Івано-Долинський спецкар'єр». Пам'ятка є комплексною: стратиграфічною, петрографічною, мінералогічною, палеовулканічною. Розташована на західному схилі Українського кристалічного щита. Загальна протяжність відслонень базальтів у межах пам'ятки — 180–230 м. Товщина стовпів коливається в межах від 0,6 до 1,2 м. Переважають із товщиною 0,8—1,0 м. Висота — від 3 м до 30 м. Мають властивість давати прямий рівний розкіл.
9 Лютого 2017Кращі фотографії природоохоронних та заповідних територій України стали частиною проекту-конкурсу «Вікі любить Землю». Серед робіт-переможців — пейзажі Карпат, піщана коса Миколаєва, світанок на Південному Бузі. Проект «Вікі любить Землю» має на меті зібрати якнайповнішу інформацію про природно-заповідну спадщину України та світу. Цей проект дозволяє знайти найбільш яскраві та дивовижні ілюстрації для Вікіпедії про кожний природоохоронний об’єкті у світі. У 2015 році фотоконкурс відбувся в більш ніж 25 країнах
3 Лютого 2017Актівський каньйон — провал серед голого степу, гранична прірва в кристалічному щиті. Розташований на річці Мертвоводі, поблизу села Актового Вознесенського району Миколаївської області в Україні. Складається з застарілих вивітрених гранітів, перерізаних Мертвоводом на глибину понад 40—50 метрів. Площа каньйону перевищує 250 гектарів. Являє собою унікальний комплекс гранітних скель, валунів та степової і водної екосистем, розміщений на одному з найстаріших клаптиків суші Євразії.Природний комплекс Актівського каньйону входить до складу егіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя». Є знаним місцем паломництва туристів. У минулому був окремим заказником «Актове». Фото: Артем Комісаренко, Даша Попович
3 Лютого 2017Щорічно до Мигиї, розташований в Миколаївській області, приїжджають сотні туристів, охочих насолодитися природними красотами і крутими порогами повноводної річки Південний Буг. Тут ви знайдете безліч мальовничих місць для спокійного проведення часу, адже це селище знаходиться на заповідній території «Гранітно-степового Побужжя». Мигія зачарує вас розмаїттям кольорів, прекрасними скелями і найчистішою водою, а багатовікова історія цієї локації дозволить вам доторкнутися до подій далекого минулого.
2 Лютого 2017Сучасна Грузія має чимало суперечностей, що, втім, робить цю країну ще привабливішою для туристів
28 Січня 2017Як статус культурної столиці Європи змінює міську громаду: досвід Вроцлава
22 Січня 2017