Ринок землі

Теорія вакцинації

У боротьбі «вакцинувальників» та адептів «змови фармацевтичних кампаній» в Україні перемогу несподівано здобуває неповоротка, навіть попри реформування, система. Вона дуже повільно перебудовується для надання якісної послуги населенню, причому програють пацієнти, котрі, навіть якщо бажають, часто не мають умов для вакцинації.

21 Грудня 2018

Виклики газового ринку України

Як і чому в Україні сповільнюється процес відокремлення функцій газотранспортної системи

14 Грудня 2018

Die Welt: розворот Газпрому до Китаю, революція на ринку праці

Ігри за зміни у СОТ, переворот на нафтовому ринку, Іран як лакмусовий папірець — основні теми видання

24 Вересня 2018

Ринок праці: зміна тренду

Які галузі нарощують кількість робочих місць в Україні на тлі їх загального зменшення

19 Лютого 2018

Експорт електрики. Ризикований сценарій

Чому нинішня схема експорту електроенергії завдає дедалі більшої шкоди енергетичній безпеці країни та дорожче обходиться українським споживачам

5 Лютого 2018

Мораторій на дебати про мораторій

Про дискусію навколо земельної реформи

9 Січня 2018

Дрони, ікра і равлики

Як український бізнес завойовує ринок ЄС

13 Грудня 2017

Іван Томич: «Понад 10 млн га сільгоспземель у тіні»

Останнім часом дискусія довкола зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення дещо вщухла, зокрема завдяки тому, що МВФ викреслив це питання з переліку умов надання чергового траншу. Однак реформа земельних відносин і запровадження ринку землі як її підсумок надалі актуальні, адже країна врешті-решт мусить реалізувати потенціал свого найпотужнішого ресурсу. Про умови, у яких ухвалювався мораторій, та етапи реформи земельних відносин Тиждень поспілкувався з президентом Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іваном Томичем.

6 Жовтня 2017

Курс на 180 градусів

Що чекає на гривню на валютному ринку

11 Вересня 2017

Реформа АПК: створити господаря

Чи можливо зарадити відмиранню села запуском ринку землі? У чому справжній ключ до його відродження?

30 Червня 2017

Ох, земелько, свята земелько!

У моєму дитинстві на сільському господарстві зналися всі, ну от просто-таки всі без винятку.

26 Червня 2017

Війна за землю

Про прихильників і противників земельної реформи

23 Червня 2017

Фермери vs агрохолдинги

Запровадження ринку землі не має бути самоціллю, а повинне підпорядковуватися меті успішного розвитку агросектору на основі національного малого й середнього бізнесу

23 Червня 2017

Нова модель у подарунок. Як гнучкий валютний курс може сприяти економічному зростанню

Це майже біблійний сюжет. Спочатку ви саджаєте в землю малесеньке гірчичне зерно, яке в невтаємничених людей викликає лише скепсис. А потім із нього виростає така велика рослина, що птаство може кублитися в її тіні. Це стається ніби само собою, і тоді скепсис перетворюється на глибокий подив. Чи знайдуться серед нас такі, хто не опинявся в такій ситуації?

24 Березня 2017

Ринок землі: украдена рента

Замість цивілізованого ринку землі країні пропонують його сурогатну форму, коли мільйони власників паїв будуть остаточно позбавлені левової частки належних їм доходів

16 Вересня 2016

Тарас Кутовий: «Держава може бути ефективним власником в одиничних випадках»

Тиждень поспілкувався з міністром аграрної політики та продовольства України Тарасом Кутовим про нинішні проблеми АПК, лобізм великих землевласників та формування ринку землі.

15 Вересня 2016

Чому українська освіта не готує до потреб сучасного ринку праці

Україна входить до двадцятки країн з найбільшим рівнем охоплення населення вищою освітою. Однак прірва між знаннями і навичками, які пропонують навчальні заклади, та вимогами роботодавців дедалі глибша.

6 Вересня 2016

Почути тінь. Як дії НБУ стимулюють чорний ринок валюти

Хотіли як краще, а вийшло як завжди. Це новітнє російське прислів’я занадто часто справджується в Україні. Особливо коли йдеться про реформи, які проводять хоч і за найкращими світовими зразками, але без урахування внутрішньої специфіки.

18 Квітня 2016

Юрій Терентьєв: «Гроші з конкурентних ринків перетікають до монополізованих»

В ексклюзивному інтерв’ю Тижню голова Антимонопольного комітету України розповів про позиції олігархів на енергетичному ринку та економічні результати діяльності АМКУ.

31 Березня 2016

Нафтова головоломка

Через здешевлення нафти не відбулось ані сповільнення її видобутку, ані різкого зростання світової економіки

2 Лютого 2016

Юні, талановиті й скуті

Молодь світу — це пригноблена меншина. Вона потребує свободи

30 Січня 2016

Андрій Пивоварський: «Найбільша проблема – втрата транзиту»

В інтерв’ю Тижню міністр розповів про проблеми відновлення інфраструктури в зоні АТО й мирних регіонах, долю Укрзалізниці, ситуацію на авіаринку країни та приватизацію транспортних держпідприємств.

9 Червня 2015

Марґрете і ведмідь

Радикальна зміна в європейській політиці та газовому бізнесі – антимонопольна зброя, розвернена проти Газпрому

16 Травня 2015

Нова реальність. Які виклики та можливості для України створює великий переділ європейського газового ринку

Європейський газовий ринок входить у завершальний етап великої перебудови, яка докорінно змінить його архітектуру. Україна має адекватно реагувати на ці тектонічні зміни, інакше замість отримати чималі можливості зміцнення енергетичної безпеки ризикує зазнати масштабних втрат.

14 Травня 2015

Сергій Антонов: «Україна може стати центром ліквідності хоча б для пострадянських країн»

Тиждень.ua поспілкувався з головою Ради асоціації «Українські фондові торговці», саморегулівної організації професійних учасників фондового ринку, з широкого кола питань: і про те, як Україні треба поводитися з Росією, передусім у фінансовій сфері, і про напрями та перспективи розвитку нашої фінансової сфери взагалі.

29 Грудня 2014

Сім найцікавіших ринків світу

Блискучі сучасні торгові центри - це, може бути, і практично, але у великих кількостях - незмірно нудно! Вибираємо місця кращі світу для нестандартного шопінгу.

24 Вересня 2013

Останній із… лемків?

Виселені після Другої світової війни із прадідівських земель, лемки намагаються зберегти залишки власної тотожності в Україні та Польщі

4 Серпня 2013

Як сланцевий газ змінив США

Ціни на енергію падають, власне виробництво відновлюється, і країна невдовзі стане експортером палива

2 Травня 2013

«Диверсифікація» під Фірташа. Альтернативне джерело імпорту газу влада підмінює альтернативним трейдером

У квітні Газпром, який дедалі більше відчуває негативні наслідки революції на світовому газовому ринку (за останній рік прибуток монополіста зменшився майже вдвічі, капіталізація компанії знизилася майже на третину й упала нижче $100 млрд, при цьому не підтвердилися масштабні запаси газу у Східному Сибіру, а компанії-імпортери або масово і по кілька разів отримували значні знижки, або й досі перебувають у судах), двічі вдарив по своєму до минулого року найбільшому споживачу – Україні.

22 Квітня 2013

Ліки для жадібності. Корупційні схеми ведуть до монополізації фармацевтичного ринку

Під виглядом піклування про споживачів чиновники пролобіювали потенційно корупційну схему, що допоможе монополізувати фармацевтичний ринок

14 Березня 2013

Світова гонитва за сільгоспземлями

В останні десять років зросло світове населення, а з ним і міжнародний рух капіталу; рівень врожайності став стабільним, країни-імпортери продовольчих товарів та приватні інвестори намагаються подбати про сільгоспугіддя за кордоном. Бідні країни користаються з цього, але їхнє населення ризикує втратою власної спадщини, не кажучи про продовольче джерело.

11 Лютого 2013

Княжа Русь як давньоукраїнська держава

З позицій сучасної європейської етнології мешканці Південної Русі Х–ХІІІ століть на чолі з княжими Києвом, Переяславом, Галичем мали праукраїнську етномовну специфіку

4 Лютого 2013

Чорноземи наказано притримати. Кому вигідне продовження мораторію на продаж сільгоспземель?

Мораторій на продаж сільськогосподарських земель продовжено аж до 2016 року. Впровадження ринку землі було передбачене ще з ухваленням Земельного кодексу 2001-го. Однак і через 11 років не припиняються баталії довкола питання продажу ділянок сільськогосподарського призначення: дозволяти чи не дозволяти?

4 Лютого 2013

Газ для Межигір’я. "Сім'ї", Фірташу та Ахметову вигідні високі ціни на російський газ

Схоже, інтереси основних гравців у владному конгломераті, зокрема й «Сім'ї», дедалі більше пов’язані не зі зниженням ціни російського газу, а із спробами скористатися ними для розвитку власних прибуткових проектів. Дешевий газ може бути для них цікавий лише у разі можливості реалізації тієї чи іншої схеми його перепродажу із урахуванням особистого інтересу.

31 Січня 2013

Скрутні часи для «білих комірців»

У 2013 році українські працівники очікують скорочення, а підприємства готуються до масової оптимізації кадрів

21 Січня 2013

Пунктуальний апокаліпсис

«4:44. Останній день на Землі» – черговий фільм про кінець світу, цього разу знятий відомим провокатором Абелем Феррарою

1 Серпня 2012

Топ-10 проблем, які треба вирішити, щоб врятувати планету

Напередодні міжнародного кліматичного самміту в Ріо-де-Жанейро видання Time Magazine зібрало 10 основних питань, які потребують нагального вирішення для того, щоб врятувати планету.

21 Червня 2012

Ринок оцінки «роздувається» і йде під контроль президентської сім’ї

На початку червня відбулася безпрецедентна за своєю зухвалістю спроба монополізації наближеними до "сім'ї" структурами ринку оціночних послуг, що супроводжувалося їх нав’язуванням як обов’язкових

17 Червня 2012

Новий сюрприз від сланців: ринок нафти зазнає суттєвих змін

Не встигли вщухнути пристрасті з приводу вторгнення на ринок газу зі сланців, як всю увагу на собі зосередили вже інші сланці – нафтові. Зокрема, в Естонії ще за радянських часів видобували пальне. Утім, видобуток вівся й ведеться у відкритий спосіб і застосовувані технології не забезпечували доволі великого виходу нафти та нафтопродуктів

22 Травня 2012

Тиранія ринку. Чому ви не завжди можете о тримати те, чого хочете

Чому навіть в умовах вільного ринку ви не купите взуття потрібного розміру чи газети, зміст якої відповідав би вашим бажанням

18 Травня 2012

Українці звикли до мораторію на продаж землі

Продовження до 1 січня 2013 року мораторію на продаж сільськогосподарських земель, питання ринку землі, здається, відійшло на другий план. Ба більше: нинішній стан справ із землею, як виявляється, влаштовує більшість наших співвітчизників

24 Квітня 2012

Базарщина

У нас країна з невидимою ринковою економікою. Тобто статус наче є, а самої ринкової економіки щось не помітно. Натомість неозброєним оком видно базар. Здебільшого стихійний. І ця стихія, охопивши нашу країну понад 20 років тому, продовжує свій наступ. Може, через те, що про економіку наші чиновники не мову ведуть, а базарять. Та й прем’єр у нас наразі ледве не Базаров… Отож змін найближчим часом не варто сподіватися

18 Квітня 2012

Лук’янівський ринок переходить від штурмів до позиційної війни

Тиждень минув з останньої спроби захопити Лук’янівський ринок – один з найстаріших у Києві. Потрощений товар, зіпсовані прилавки та кілька травмованих продавців – такі результати візиту «нових» хазяїв . Працівники ринку рахують збитки, адміністрація їздить по судах, а рейдери відкидають усі звинувачення в свій бік. Тиждень спробував розібратися у цих подіях

3 Квітня 2012

Держава банкує

Прийняття закону «Про ринок земель» може знищити ринок у зародку

5 Березня 2012

Ні дати, ні взяти: міжнародні фінансові організації не вважають Україну вигідним партнером

Шість проблем, які стоять на заваді тому, щоб міжнародні фінансові організації вважали Україну вигідним діловим партнером

5 Березня 2012

Як розділити Нафтогаз?

Можливість реорганізації НАК «Нафтогаз України» чи приватизації її активів тривалий час була табу для державного керівництва. Державне право власності на магістральні трубопроводи проголошувалось аксіомою енергетичної політики, а його недоторканність – мало не єдиною опорою економічного суверенітету у вирі газових війн та конфліктів. Нині ж усе вказує на те, що епоха державної монополії на газотранспортну систему добігає кінця

26 Грудня 2011

Погром на "Лісовій": "Ті лохи готові на переговори"

У Києві триває переділ власності. Черговою жертвою став ринок на станції метро «Лісова»

16 Травня 2011

Залік автоматом

Україна все ще залишається одним із найбільших експортерів озброєнь. Однак без системного реформування вітчизняний ОПК може втратити більшість ринків збуту.

3 Квітня 2011

Вогняна земля

В Україні ніхто не застрахований від вилучення землі: ні власники, ні орендарі

28 Березня 2011

На паях

Держава штучно обмежує попит на землю в інтересах великих орендарів, відлякує іноземних інвесторів і залишає за собою право придбати будь-яку ділянку

26 Березня 2011

FATA MORGANA

Без урахування державних інтересів аграрна реформа може спровокувати масове безробіття, деградацію села й виснаження чорноземів

25 Березня 2011

Авторитетний в’їзний

Розшукуваний Інтерполом кримінальник Тайванчик вільно розгулює в Україні

20 Березня 2011

Страх і крах

З імплементацією Податкового кодексу дрібних підприємців в Україні поменшало, а можливостей неофіційного збору податків – навпаки

18 Березня 2011

Спекулянти vs фіскали

Видовищ вистачає. Де хліб?..

11 Березня 2011

Засіки Путіна

За найбільшим експортером українського зерна маячить фігура російського прем’єра

4 Березня 2011

Серпом і молотом

Перевищення світового попиту на зерно над його виробництвом дає шанс вітчизняному АПК, але скористаються ним лише обрані

4 Березня 2011

Петрівка рулить!

Українці можуть собою пишатися. Нас нарешті визнали лідерами. Лідерами щоправда серед піратів, але і це неабияке досягнення. Хоч у чомусь ми не пасемо задніх.

2 Березня 2011

Уперте ціноутворення

Учасників ринку нерухомості паралізувала віра в новий кредитний дощ

2 Серпня 2010

Ірраціональне зерно

Ціни на пшеницю на світових товарних біржах сягнули нового піку

23 Липня 2010

АРТилерія цін

Світовий арт-ринок поступово виходить із кризи. Втім, не так швидко, як хотілося б усім його гравцям, і поки що без особливої вигоди для українських художників

9 Липня 2010

Кому вниз

Два сценарії для столичного ринку нерухомості: повільне зниження або обвал цін

26 Березня 2010

Історія бульбашок

Як накручували ціни на столичну нерухомість

26 Березня 2010

Нащупати дно

Регіональні ринки нерухомості поступово виходять із цінового піке: у більшості західних областей, Дніпропетровську, Полтаві, Харкові та Чернігові вартість житла знову зростає

26 Березня 2010

Ринок чудес

У разі банкрутства фінустанови українські вкладники у більшості випадків залишаються ні з чим

26 Лютого 2010

Невеселі молочники

Ринок ЄС закритий для українських виробників м'ясо-молочної продукції. Лише 10% сировини, яку використовують вітчизняні підприємства, європейці вважають якісною

12 Лютого 2010

Масло з конюшинкою

Сто років тому в Україні не було дефіциту молока, а продукти його переробки експортували в розвинені країни Європи

12 Лютого 2010

Земля без волі

Пролонгувавши мораторій на продаж ділянок сільськогосподарського призначення, Верховна Рада залишила ринок землі в тіні щонайменше до 2012 року

5 Лютого 2010

Гривня жиє

Національна валюта цілком може зміцнитися до 7,7–8 UAH/USD

16 Жовтня 2009

Чао, Україно!

Всупереч кризі заробітчани не повертаються в Україну. Навпаки, ще більше людей намагаються виїхати за кордон

2 Жовтня 2009

Трудові резерви

Локомотивами зростання української економіки можуть стати сільське господарство і харчова промисловість

2 Жовтня 2009

Українська книжка

Історія хвороби

18 Вересня 2009

Державна справа

Українській книжці потрібно надати статус стратегічного продукту

18 Вересня 2009

«Родіна» кличе на базар

В Одесі стався кривавий переділ ринку

28 Серпня 2009

Пацієнт радше живий

Українська економіка потроху оживає після стрімкого падіння. Тиждень з’ясував, чи означає це початок виходу з кризи

17 Квітня 2009

Ревізія капіталізму

Велика двадцятка покладе кінець добі вільного ринку

10 Квітня 2009

Є вакансії!

Кризова паніка впливає на ринок працевлаштування. Попри численні звільнення, в роботодавців, однак, зростає попит на тих, хто вміє працювати, перевчатися й заощаджувати

14 Листопада 2008

Падіння цеглини

Навряд чи криза ринку нерухомості пришвидшить обвал цін на житло

1 Серпня 2008

Золото землі

6 Червня 2008

Приручи мене, будь ласка!

До речі, таких ринків, як у Києві "Пташиний", у цивілізованому світі взагалі немає – вони заборонені на законодавчому рівні

6 Червня 2008

Книга - вчасно

Що б не казали про розвиток Інтернету, книги завжди купуватимуть.

19 Лютого 2008

Квартирне питання

В Україні зафіксований 5-відсотковий спад обсягу операцій із купівлею-продажем житла

15 Лютого 2008

Виклики для Тимошенко

Журналісти Тижня оцінили ризики і ймовірні досягнення Уряду Тимошенко за шкалою від 1 (виникнення майже неможливе) до 7 (це майже напевне станеться).

11 Січня 2008