Державні діти

Освітні вільності

Невже українські діти реально зможуть обирати предмети за бажанням у старших класах, як це відбувається в системах освіти різних країн?

15 Березня 2019

(Не)безпечне середовище. Як захистити дітей від цькування у школі

За даними Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, щонайменше 67% дітей в Україні у віці 11 – 17 років стикалися з проблемою булінгу, або ж цькування.

13 Лютого 2019

Покоління «ДНР»

Як ведеться інформаційно-психологічна робота з дітьми на окупованих територіях

31 Січня 2019

Дорослішають на війні

В Україні соціальний захист дітей, які стали жертвами воєнних дій і збройних конфліктів, поки що має суто номінальний характер

22 Липня 2018

Діти Донбасу

Інформаційна війна ведеться в багатьох жанрах, але мій «улюблений» — публічна демонстрація любові місцевого населення до окупантів.

5 Липня 2018

Державні діти: чи можливо по-іншому?

Якщо неможливо зберегти біологічну сім’ю, варіант прийомної родини є більш продуктивним рішенням, ніж система інтернатів.

5 Липня 2018

Інтернати без сиріт

Реформа системи інтернатів має на меті зробити ці заклади непотрібними, розвиваючи послуги для сімей у громадах

27 Червня 2018

Інтернатський

Мене звуть Євген Моісеєв, мені 32. Я родом із Краматорська. Розповім сумну історію з гарною кінцівкою.

30 Травня 2018

Державні діти: шанс чи його позбавлення

Три історії тих, хто виріс в інтернаті й намагається вийти в доросле життя

29 Травня 2018

Державні діти: досвід переформатування в Бахмуті

Чому важливо надавати допомогу не тільки хворим дітям, від яких відмовилися батьки, а й родинам, що наважилися виховувати таких дітей

17 Квітня 2018

До бабусі в «ЛНР»

Здавалося б, як війна в Луганську може позначитися на вихованні дітей?

16 Лютого 2018

Кохання без поспіху. Портрет української сім'ї

Цінність сім’ї та дітей залишається в очах молодих українців дуже високою, однак із конкретними кроками вони воліють зачекати

14 Лютого 2018

Державні діти: врятувати маму для Людмилки

Цей квест без участі багатьох небайдужих людей навряд чи закінчився б успішно. Ані для Людмилки, якій ось-ось буде рік, ані для Вероніки, яка прагне стати для неї мамою, ані для тих, хто намагався зробити все, щоб ця невеличка сім’я дістала свій шанс на існування. Але він і не починався б так трагічно, якби таких небайдужих було на цьому світі більше. Особливо серед тих, хто за допомогу людям одержує заробітну плату від держави...

5 Лютого 2018

Анатолій Романов: Вони казали, що українських державних дітей треба вивозити в Ростов чи Крим.

Головний лікар краматорського Дома малюка “Антошка” Анатолій Романов розповів Тижню про гарячі місяці 2014 року, коли йому прийшлось робити найважчий в своєму житті вибір і організувати евакуацію дійте з охопленого війною міста до Харкова

9 Січня 2018

Кримські сироти. Без права на самовизначення

У момент російської анексії Криму на півострові проживало понад 4 тисячі українських дітей-сиріт. Виїхати вдалося одиницям, решті ж Росія автоматично нав’язала своє громадянство. Україна не отримує жодної інформації про цих дітей і не має механізмів для повернення їх з окупації.

13 Грудня 2017

Державні діти: хто плаче за інтернатами?

В поточному році по країні прокотилась хвиля закриття навчальних закладів загальноосвітніх інтернатів для дітей, котрі мають опікунів чи батьків, які не позбавлені своїх прав. Але, як не дивно, майже позбавлені обов’язків.

30 Листопада 2017

80 км заради дитинства

Ми сидимо на терасі одного з фастфудів Києва. Я почуваюся ніби біля дзеркала: поруч зі мною дві майже повністю однакові людини, у них навіть татуювання схожі. Бороди, ланцюжки з черепами та шкіряні куртки — збоку це, напевно, скидається на зустріч рок-музикантів зі своїм фанатом під час гастролей. Двоє братів. Даррен і Блайз. Вони з Гібралтару, між собою називають його Джиб.

13 Жовтня 2017

Передчасно народжені діти: у радості й горя нерівні шанси

Майбутні батьки — це, мабуть, найуразливіші у світі душі. Жінка, яка виношує бажану дитину, дослухається не тільки до її рухів, а й до всього, що може нашкодити чи налякати.

3 Жовтня 2017

Державні діти: історії переселенців нізвідки в нікуди

Багато хто вважає, що “інтернатським” переселенцям нема за чим сумувати, бо, мовляв, не можливо втратити того, чого не маєш. Але долі тих, хто ніколи не мав дома, скалічені війною не менш, ніж власників затишних квартир чи будинків, які змушені були їх покинуті. Бо вони втратили хоча б видимість, що тримала їх серед інших.

12 Вересня 2017

Державні діти: люди, яких немає навіть для себе

Чому діти, які змалечку зростали в системі державного піклування, мають великі проблеми з соціалізацією? Багато хто вважає, що постійне життя в великому колективі, навпаки, повинно формувати ці навички апріорі. Але волонтери соціального дому для дітей “Рукавичка”, які кожного дня стикаються з прикладами особистих трагедій, кажуть: такі діти не відчувають не тільки тих, хто їх оточує, але й самих себе.

31 Липня 2017

«Складніше за все дивитися в очі дитині, коли відправляєш її до інтернату»

Тиждень.ua пропонує серію художніх репортажів про дітей, що зростають в особливих умовах. Історія друга- про дітлахів, яким ніде подітися, коли навколо війна.

3 Липня 2017

Державні діти

Цією публікацією Тиждень.ua пропонує серію художніх репортажів про дітей, що зростають в особливих умовах

22 Червня 2017

Ви знаєте, як зробити нам боляче

Колись, ще до війни, я попросила юних бахмутських журналістів, які робили шкільну газету, написати щось напередодні Дня захисту дітей.

1 Червня 2017

Виберіть українську

Тримаю в руках чек із супермаркету. На ньому поруч із цінами буває вибито коли афоризм, коли передбачення. Цього разу там звичайна банальність: «Діти — наше майбутнє». І раптом укотре без пафосу й надриву я розумію актуальний сенс цієї фрази: отак і треба боротися за українську мову — не законами, а дітьми.

2 Лютого 2017

Мирослава Вербови-Онух: «Дитині важливо усвідомити, що вона дістає задоволення від читання українською»

Чверть століття в Торонто успішно працює українська книгарня Koota Ooma. Сьогодні вона отримує замовлення не лише з Канади чи США, а й із Європи, Австралії та Японії. Цей проект починався з продажу книжок для дітей з українських родин, а переріс у місце, де україномовні люди з Північної Америки та інших куточків планети знаходять потрібну їм літературу українською. Родинам із діаспори ця книгарня дає засоби для навчання їхніх дітей мови — якісні сучасні видання, розраховані на потреби різного віку. Про те, як допомогти людям зберегти знання мови своїх батьків незалежно від місця мешкання, Тиждень спілкувався зі співзасновницею Koota Ooma Мирославою Вербови-Онух.

15 Жовтня 2016

Памела Дракермен: «Покоління народжених у 2000-ні роки й навіть наприкінці 1990-х у низці питань розумніше за власних батьків»

Авторка глибокого соціального репортажу та компендіуму для інтелігентних батьків «Французьке виховання: історія однієї американської мами в Парижі» розповіла Тижню про необхідність розвитку емоційного інтелекту в дітей, потребу встановлення для малечі меж, у яких панує цілковита свобода, та альтернативу гаджетам.

11 Вересня 2016

«...Поэтому не умирай». Дитячі листи на війну

Маленькі українці просять бійців передати росіянам, що вони даремно прийшли, бажають нарешті «розібратися з цим дурним Путіном» та запевняють, що герої не повинні гинути.

19 Листопада 2014

Причетність

Часом видається, що литовці почуваються більшими патріотами України, ніж самі українці: не втомлюються ділитися досвідом, допомагати, підтримувати і навіть робити за нас те, до чого чи то не доходять руки, чи бракує волі.

31 Жовтня 2014

Найщасливіші люди на планеті - це діти

Незалежно від культури та економічного становища, діти завжди знайдуть способи весело провести час. Не потрібно думати про проблеми і турботи дорослих, кудись поспішати і вирішувати важливі завдання. Для повного щастя достатньо ганяти м'яч з друзями, стрибати через скакалку або просто дуріти.

24 Липня 2014

Діти Шуфрича: “Смерть ворогам!” та правда про Азарова

Одіозний регіонал Нестор Шуфрич має двох синів. Старшого, Олександра, у 1988 році народила перша дружина політика, донька одного з секретарів Закарпатського обкому партії Ірина. Другий – Нестор – народився у 1994 році. Його матір – модель Наталія Ворона.

27 Квітня 2014

Діти Добкіна: січень на Мальдівах та любий «папа»

Михайло Добкін – кандидат у президенти України, екс-мер Харкова і голова ОДА та просто зелений (чи то біло-зелений, враховуючи борошно) чоловічок – має аж чотирьох дітей

19 Квітня 2014

Дмитро Ярош став дідусем

Його старша дочка Анастасія народила сина.

11 Березня 2014

Донька Царьова в соцмережі: "Мій тато ріже людей, а я поки пожеру"

Поки у країні гинуть люди, донька Царьова - яка вчиться у Великобританії - написала "про своє, жіноче":

21 Лютого 2014

Європейський парламент перетворився на дитсадок

Депутати європейці настільки чесні, що живуть на одну зарплату.

20 Листопада 2013

Дядя Клюєв – дитячий супергерой

Насильство над дітьми по-регіональному.

29 Жовтня 2013

“Даня-шоу” від пасинка Льоні Черновецького

Доки Даня бавиться в оператора і режисера, вітчим збудував його мамі ще одну хатку.

11 Вересня 2013

Кібермауглі. Надмірна доступність телевізора і гаджетів може гальмувати розвиток дитини

Часто можна помітити, що діти, яким майже з пелюшок дозволяють дивитися мультфільми й гратися з айфонами та айпадами, майже не розмовляють. Белькотять щось собі під ніс, але нормального вербального обміну інформацією немає ні у два, ні подеколи навіть у чотири роки. Хоча розвиток відбувається – вже трирічними вони вміють запускати програми, а один вундеркінд навіть назамовляв платних ігор для айфона на 200 грн.

7 Липня 2013

Динаміка усиновлення сиріт по областях України

Від 2005 року кількість сімей, які всиновлюють дітей-сиріт, в усіх регіонах України зростає. Про це на запит Тиждень.ua повідомили в Державній службі статистики.

3 Липня 2013

Чим зароблятимуть на хліб дочки Тягнибока, Яценюка та внук Кучми...

Відгриміли по всій країні випускні, і чергова порція школярів вирушила жити по-дорослому. Немало серед них і дітей волею долі вже змушені бути VIP-персонами.

10 Червня 2013

Голова ЮНІСЕФ в Україні: Велика кількість сиріт в Україні - наслідок радянської системи

Про основні проблеми дітей в Україні Тиждень.ua розпитав голову Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо

1 Червня 2013

Чим нещасні діти королів заробляють на хліб

Як це не дивно, але деякі носії блакитної крові також змушені працювати. До ваших послуг підбірка з 10 членів монарших сімей, які ходять на роботу.

15 Травня 2013

Скромні матусі світових знаменитостей

Як це не дивно, але в зірок також є мами… То ж хіба не цікаво поглянути на тих жінок, які виростили сучасних зірок шоу-бізнесу. Все-таки в тому, що їхні діти стали популярними, є і заслуга мам, які підтримували своїх чад і їх таланти.

13 Травня 2013

Політики, які також були дітьми

Вони колись також носили бантики і коротенькі штанці, бігали в школу з портфеликами і отримували двійки. Лише з часом, вони стали тим, ким стали...

26 Квітня 2013

Дочка Абрамовича - найдорожча дитина в світі

Новонароджена дочка мільярдера Романа Абрамовича стала найдорожчим дитиною у світі. На її народження Абрамович витратив кілька мільйонів доларів.

22 Квітня 2013

VIPи стають жертвами інтернету

Дай мені поглянути на твій Instagram - і я скажу, хто ти. У безкрайніх просторах соц. мереж нині боряться з депресією і викривають чоловіків у зрадах.

28 Березня 2013

Пріоритети доньок міністра оборони: британські школи, білизна Dior та журнал про «нових людей»

На сторінках видання можна дізнатись про життя у «прекрасных местах», про які можна «говорить много хорошего».

28 Березня 2013

Де працевлаштували дітей українські політики

Ви, напевно, ніколи не переймалися, чим заробляють на хліб діти політиків. І правильно – не переймайтесь. У них все гаразд. На булку з маслом вистачає. І не лише на неї, а й на джип із чорною ікрою, зі стразами на закуску. Їхні предки вже давно про все подбали. «Отприски» або йдуть в політику, або в бізнес, або поєднують приємне з корисним.

26 Березня 2013

Що носитимуть маленькі мажори

На 32-му Ukrainian Fashion Week презентували колекцію для маленьких мажорів. Тепер їхні батьки не ламатимуть голову, як би так вбрати своє чадо, аби воно виглядало якомога гламурніше.

7 Березня 2013

Діти опозиціонерів: від "лицарів" і гуртожитків до Лондона та престижних брендів

Діти перших осіб опозиції нерідко потрапляють на газетні шпальти. Українці знають, з ким розлучилась донька Юлії Тимошенко, де живе з трьома нащадками Кличко, та читали, що маленька Софія Яценюк «може й на люстрі погойдатись». Кого виховують інші опозиціонери дізнавався Тиждень.ua.

5 Березня 2013

Янукович зустрівся з талановитими дітьми України

Президент відвідав ІІІ Всеукраїнську виставку-звіт дитячої творчості «Країна юних майстрів». На виставці Глава держави оглянув «Місто мистецтв», «Місто конструкторів та винахідників», «Місто науки», «Місто юннатів» та «Місто мандрівників».

28 Лютого 2013

Французи мріють про постфеміністичне суспільство

Французькі жінки зайшли настільки далеко у боротьбі за рівність з чоловіками, що сильна стать відповіла новим законопроектом на захист інтересів батька в процесі виховання дітей.

22 Лютого 2013

Дочка мільйонера бавиться іграшками і фотографується майже голою

Життя дітей успішних та багатих батьків, іноді буває таким сумним, що пошук пригод та розваг стає для них чи не єдиним серйозним зайняттям.

8 Лютого 2013

Бідні дітки

Так сталося, що й після п’ятдесяти я і далі працював на поліпшення демографічної ситуації в Україні. Тепер маю восьмирічного сина, з яким у нас радше дружні, аніж батьківські стосунки. Ще відтоді, коли він став ходити до садочка, я зауважив якусь дивну і тривожну тенденцію. Виховательки напихали дітей такими дубовими й далекими від справжньої поезії віршиками, що лише дивувався: і де вони це сміття підбирають?

20 Січня 2013

На що ще наважиться Кремль у боротьбі проти «клятого Заходу»?

В останні дні речники влади РФ дещо пом’якшили тональність своїх заяв щодо усиновлення російських дітей-сиріт громадянами США.

16 Січня 2013

Порошенко став царем

За кілька годин до Старого Нового року в Національній опері України відбулись дивовижні перевтілення українських віпів та їхніх нащадків. У всьому винні Гоффманн і Чайковскій зі своїм «Лускунчиком».

15 Січня 2013

Повалій українізувала сина

Столичні «звьозди» отримали ще одну нагоду розважитись і скористалися нею навіть не замислюючись. Нагода трапилась зовсім несподівано.

30 Листопада 2012

Листи від «ангелів»: група волонтерів дарує хворим на рак дітям усмішки та підтримку

Жахлива хвороба вириває дитину зі звичного життя, більшість друзів одразу відпадають чи забувають про її існування, лишаються медперсонал та згорьовані батьки. І це тоді, коли кожна позитивна чи навпаки емоція може схилити шальки терезів юного життя в той чи інший бік

20 Червня 2012

Коли дитинства не існувало: сучасна модель виховання та ставлення до дітей сформувалася за часів Просвітництва

Початки зламу в ставленні до дітей і дитинства чітко пов’язані зі зміною ментальних структур загалом від часу Ренесансу та Реформації, та ці яскраві зрушення виявилися у державній політиці й суспільних процесах значно пізніше, за доби Просвітництва

17 Червня 2012

Грузинський досвід: як зупинити дитяче насильство

Інформація про «шкільні розбірки», що неабияк шокує, дедалі частіше стає надбанням широкого загалу. І новини з навчальних закладів, покликаних «сіяти розумне, добре, вічне», все частіше нагадують фронтові зведення

6 Червня 2012

Як виховати україномовну дитину в російськомовному або змішаному середовищі?

Українці, аби зберегти свою мову та культуру, мусять гуртуватись і самотужки створювати середовища спілкування для своїх дітей

25 Грудня 2011

В Україні стрімко зростає кількість прийомних родин

На сьогодні безпритульність і бездоглядність дітей – серед найгостріших соціальних проблем в Україні. За офіційною статистикою, соціально незахищених хлопчиків та дівчаток у нас понад 250 тис., за неофіційними даними – вдвічі більше

21 Грудня 2011

Чужі = рідні: В Україні стрімко зростає кількість прийомних родин

На сьогодні безпритульність і бездоглядність дітей – серед найгостріших соціальних проблем в Україні. За офіційною статистикою, соціально незахищених хлопчиків та дівчаток у нас понад 250 тис., за неофіційними даними – вдвічі більше

21 Грудня 2011

Український слід в американському незалежному кіно

З 17-го листопада в столичному кінотеатрі «Київ» пройде перший Фестиваль незалежного американського кіно. Легкий штрих до фестивалю — українська складова деяких фільмів

17 Листопада 2011

Церква замість сиріт

Не вистачає коштів на оплату навчання дітей-сиріт

10 Грудня 2010

Діти страху

Підліткова злочинність в Україні стає дедалі жорстокішою

15 Жовтня 2010

«Спасибо партии за наше счастливое детство»

Холопство не має меж. Цього разу його заручниками стали діти

8 Жовтня 2010

Працездатних обстежать

Загроза податкового "обстеження" може спровокувати скорочення робітників, найнятих з порушенням КЗпП

21 Травня 2010

Обдаровані діти з хворобою дауна, шизофренії та аутизму матимуть власний «Центр мистецтв»

"Дітей з особливими потребами" держава зазвичай ігнорує, але вони є обдарованими

28 Квітня 2010

Щоб жити

Українці змушені їздити за кордон на операції, які в Україні коштують удесятеро менше

26 Березня 2010

Час білого кролика минув

Тепер нас запрошують прямувати за вольовою бізнес-леді

19 Березня 2010

Білий янгол Осло

Діти, літні люди та безробітні – це соціально вразливе населення в усіх країнах світу без винятку. Але в Норвегії знають, як допомогти їм ефективно

5 Березня 2010

Патриотическое воспитание украинской молодёжи

Предлагаю свое видение общей концепции и технологических решений сложного вопроса

8 Лютого 2010

Льодовиковий період

Фінансова криза, що призвела до скорочення приватних замовлень, змусила українську анімацію оживляти не персонажів, а саму себе

5 Лютого 2010

Погляд знизу

Український соціум очима безпритульних дітей у драмі Кіри Муратової

11 Грудня 2009

Достоєвський відпочиває

Кому вигідне переконання, що українці - дегенерати?

23 Жовтня 2009

До виборів підтягнули дітей

Поміж ґвалтівників-педофілів згадується й народний депутат

16 Жовтня 2009

Усе, що треба знати про щеплення

Смерті чотирьох немовлят на Сході країни знову порушили питання про безпеку щеплень. Незадовго до смерті всі діти були вакциновані дорогим, сучасним і нібито абсолютно безпечним препаратом «Пентаксим»

4 Вересня 2009

Діти міжвоєння

Підґрунтя сучасної євроцентричної політики наших західних сусідів було закладено за 20 років між світовими війнами

28 Серпня 2009

Азовленд

Бердянськ орієнтований на сімейний відпочинок: тут недорогий сервіс та різноманітні пляжі, зокрема й облаштовані для дошкільнят

14 Серпня 2009

Нездоровий відпочинок

Протягом тижня було зафіксовано три випадки масового захворювання дітей

10 Липня 2009

Табори літнього режиму

Тиждень з’ясовував, куди українські батьки можуть прилаштувати дитину на період літніх канікул і яку методику виховання під час відпочинку обрати – європейську чи радянську

19 Червня 2009

Завжди готові

Тиждень дізнався, ким замість піонерів зараз можуть стати українські діти

22 Травня 2009

Справжні педеереси

Коли смієшся, перестаєш боятися і злитися. Певно, саме на цьому заснований успіх бурлескно-травестійних спільнот українського Інтернету, які пародіюють вітчизняних проросійських політиків

5 Грудня 2008

Бігти чи не бігти

Уряд опікується шкільною фізкультурою

5 Грудня 2008

Кредитні історії

Колектор – людина, котра допомагає кредиторам отримати заборгованість. Працівник колекторної компанії на умовах анонімності розповів Тижню про досвід спілкування з тими, хто не поспішають віддавати банкам гроші

24 Жовтня 2008

Ідея усиновлення надихає

Інтернет-ресурс «Діти»

10 Жовтня 2008

Казка про податки

Замість «Книги джунглів» діти захоплюються «Книгою податків», змушуючи лісових звіряток платити в бюджет

3 Жовтня 2008

Анатомія класу

Проблеми у спілкуванні з ровесниками у дітей починаються з переходом до середньої школи – вони діляться на групи

29 Серпня 2008

Можна в школу і не йти

Екстернат - навчання для тих, кому за партою незручно

29 Серпня 2008

Гра в дванадцятирічку

Від школи хочуть занадто багато

29 Серпня 2008

Україна педофілічна

Щороку тисячі людей стають жертвами сексуального насилля

8 Серпня 2008

Дитина та море

Заступник головного лікаря «Артека» з лікувальної діяльності, заслужений лікар України, педіатр вищої категорії Генріх Рат приїхав працювати до міжнародного дитячого табору в 1960 році

4 Липня 2008

Дитина і море

Дитина має перебувати на свіжому повітрі не менше трьох годин щодня

4 Липня 2008

Загублений у часі

Яготин відвертий. Він не приховує ні поламаних кам’яних лавок у парку, ні позолочених маківок, які от-от мають витягнути на верхівку Троїцької церкви

4 Липня 2008

Таємниці Лондонських парків

Над нами ширяють птахи, на гілках дерев стрибають білки, під ногами шурхотять вужі. Так, лише онучка, я, птахи, білки, змії. Й більше – ні душі

27 Червня 2008

Дитяче питання

Діти - дзеркало сьогодення

23 Травня 2008

Сироти з батьками

В екстримальних випадках ми просто намагаємося купити власних дітей

23 Травня 2008

Тест на "Пласт"

Патріотичне самовиховання на засадах християнської моралі й навчання через гру та працю – ось на чому роблять акцент у «Пласті»

23 Травня 2008