Чи змінилася робота міської влади у перші місяці нової каденції мера
8 Квітня 2021У регіоні відсутні житлові новобудови, великий галас навколо проблем з переоформленням статусу комунальних закладів і виникають скандали стосовно кожного нового задуму чи будівельного проєкту
5 Квітня 202130 березня 2021 року депутати Кіровоградської обласної ради звернулися до Верховної Ради з проханням якнайшвидше перейменувати Кіровоградську область на Кропивницьку. Рішення підтримали більшістю голосів
5 Квітня 2021Ще не так давно РНБО була майже декоративним органом, а посада її секретаря — чимось на зразок почесного заслання для політиків, які не змогли утриматись у вищому ешелоні.
2 Квітня 2021Чому щодо керівників державних культурних інституцій виникає презумпція винуватості
28 Березня 2021За підсумками місцевих виборів Луцьк отримав міського голову після трьох років життя без обраного мера. Ним став 32-річний Ігор Поліщук, який переміг у двох турах голосування. Під його відповідальність потрапив не тільки обласний центр Волині (населення понад 200 тисяч), а громада, до складу якої Кабмін включив ще 35 сіл з 30-тисячним населенням
26 Березня 2021Підримка команди та постійне протистояння – в різних обставинах довелося керувати міським головам-свободівцям двома найбільшими містами на Хмельниччині
24 Березня 2021Виконання програм і обіцянок не на першому місці в порядку денному старого-нового мера і партій міськради
18 Березня 2021Перші сто днів місцевої влади у Тернополі оцінити складно, адже вони завершилися ще десятиліття тому
15 Березня 2021Цього тижня непомітно минуло 100 днів діяльності міського голови Черкас Анатолія Бондаренка. «Можливо, проведемо пресконференцію», – казав у розмові з журналістом мер напередодні. Але не склалося… Можливо, поки що немає чого сказати. З іншого боку, міський голова має головний здобуток: він сформував лояльну для себе більшість і, як зазначав сам мер в коментарі журналісту, «рада голосує – це вже здобутки»
13 Березня 2021Голова Луганської обласної військо-цивільної адміністрації вже майже півтора роки на посаді та щедрий на обіцянки
12 Березня 2021Як керівництво країни налаштовує проти себе і патріотичний, і проросійський табори
4 Березня 2021Можливо, колись у своїх мемуарах Володимир Зеленський буде відвертим і детально опише власні очікування від президентської посади й сувору реальність, із якою він зіткнувся. Але й зараз зрозуміло, що прірва між ілюзією, навіяною серіалом, і фактичною діяльністю глави держави — велетенська. Зеленському знадобилося майже два роки, щоб це усвідомити.
4 Березня 2021Посилення захисту української наробило чимало галасу в російськомовному місті
3 Березня 2021Які мови посідають перші позиції онлайн і чому зарано ховати есперанто
2 Березня 2021Нові спроби влади звести питання судової реформи лише до суперечки правників приречені. Результат такого підходу не влаштовує нікого, крім верхівки судів
26 Лютого 2021У містах на зразок Одеси, де переважно побутує російська мова, було найбільше побоювань стосовно реалізації нових норм закону про мову. Однак поки що вони не викликали великого ажіотажу навіть серед політиків
25 Лютого 2021Уже не перше десятиліття (окрім коротких періодів після чергової революції / обрання нового глави держави) суспільство вкрай негативно оцінює ситуацію в Україні. Наприклад, за даними опитування Центру Разумкова, проведеного в лютому 2021 року, переважна більшість населення України (понад 70%) вважає, що держава розвивається в неправильному напрямі, а майже стільки само (69%) називають економічну ситуацію дуже або досить поганою. І ці показники — не унікальні, а радше типові.
25 Лютого 2021Як перетворити українську проблемність на міжнародній арені на привабливість
16 Лютого 2021Українська воєнна література виходить на нові рубежі й закріплюється на них, стаючи дедалі вагомішим явищем
14 Лютого 2021Затята віра росіян у доброго царя — традиційний привід для кпинів над ними, а також аргумент на користь української інакшості.
5 Лютого 2021Наскільки виправданими є сподівання на молодь, яка начебто має змінити якість політики на місцях
28 Січня 2021Є два паралельні сюжети: спроби вивести з-під удару підозрюваного у корупції заступника голови Офісу президента (ОП) Олега Татарова через зміну підслідності його справи та зупинка патрульними нетверезого за кермом заступника міністра з питань стратегічних галузей промисловості Віталія Немілостівого. І їх не поєднує ніщо. Навіть реакція влади.
28 Січня 2021Тиждень поспілкувався з мешканцями Донбасу про перехід сфери обслуговування на українську мову
15 Січня 2021Набуття 16 січня чинності статті про побутування української у сфері обслуговування є ще одним кроком у довготривалій програмі імплементації закону про українську мову як державну.
15 Січня 2021Почекайте, будь-ласка, з шампанським та ікрою. 2020 рік, який властиво почався в березні, дійде свого кінця весною або літом 2021 р., коли має закінчитися пандемія. Як неандертальці, виліземо з наших печер і, чухаючись, побачимо, що і наскільки змінилося.
14 Січня 2021Які суспільні тенденції впливатимуть на розвиток ситуації в країні у найближчі роки
6 Січня 2021Лише рік тому, після феноменального успіху Володимира Зеленського та його команди, здавалося, що в українській політиці стався переворот.
27 Грудня 2020Звісно, є й проміжні варіанти. Але загалом я знаю дві версії юних, честолюбних, уже достатньо освічених українців із громадським темпераментом — так би мовити, лідерів майбутнього. Юні — це умовно, бо їм уже під тридцять, у цілому вони сформувалися, залишається підгонка й фінішні операції. Далі починаються розбіжності.
24 Грудня 20202020-й — зручний рік для того, щоб списати на нього будь-які прорахунки. Пандемія і криза — переконливе пояснення всіх негараздів. Раніше в українській політиці було прийнято звинувачувати в усьому підступних попередників, але нарешті заїжджену платівку можна замінити й заховатися за глобальними викликами, як за кам’яною стіною.
24 Грудня 2020Протягом останніх кількох місяців парламентські справи опинилися в тіні. Поки у Верховній Раді малорезультативні засідання чергувалися з довгими перервами у роботі, в регіонах вирувало життя та точилася гостра боротьба за ради місцеві. Нині виборчу кампанію майже завершено — лишилося обрати тільки мера Кривого Рогу та кількох менших міст.
3 Грудня 2020Сесія відбулася ще 20 листопада, але пристрасті навколо неї досі не вщухають
27 Листопада 2020Чи потрібно здійснювати культурну революцію, щоб збудувати Європу в Україні
9 Листопада 2020Тепер це доведено експериментально: термін придатності «нових облич» в українській політиці — трохи більш ніж один рік.
7 Листопада 2020Як нові умови оцінювання випускників вплинуть на якість тестування, а також на гуманітарний аспект освіти
5 Листопада 2020Чому спекуляції проросійських спікерів на важливості ринку РФ для української економіки є відвертим анахронізмом
27 Жовтня 2020Хто зазвичай безапеляційно звертається на «ти»? Представник міського дна, який захотів розвести перехожого на кілька гривень, щоб опохмелитися.
22 Жовтня 2020Напередодні місцевих виборів з кожним днем стає все очевидніше, що правляча партія не зможе розраховувати на високий рівень підтримки, який вона мала ще минулого року.
15 Жовтня 2020Переобратися на другий термін удалося тільки одному президентові в українській історії. Решта не можуть придумати нічого кращого, а тільки намагаються повторити модель його успіху
3 Жовтня 2020Не буває виборчих перегонів, у яких так чи інакше не булькне хоч маленька буря в пляшці води щодо мовного питання. Місцеві не виняток, хоча, здавалося б, яким боком? Звісно, формальний привід є. Бо вести офіційну документацію та проводити заходи треба тільки державною мовою.
24 Вересня 2020Батьки шукають будь-яких можливостей, щоб дитина не забула українську мову, і намагаються забезпечити їй можливість потім вступити до українського вишу.
17 Вересня 2020Чому так і не було створено необхідних умов для сталого економічного зростання України
16 Вересня 2020Упродовж року в Україні діє закон про захист державної мови, який на відміну від свого неконституційного попередника – «закону Ківалова-Колесніченка» – справді спрямований на підтримку української.
15 Вересня 2020Мир, хоч що кажіть, — поняття аж ніяк не абсолютне, а подекуди й двосічне. Одна річ — мир як результат усвідомленого компромісу, навіть якщо одна держава поступилася іншій територіями чи сферами впливу (а також контрибуціями, репараціями тощо), і зовсім інша — тупа фіксація результатів розбійної агресії.
10 Вересня 2020Українська культурна індустрія поступово оговтується після суврого карантину, пропонуючи все більше цікавих та важливих подій як в онлайні, так і в офлайні.
3 Серпня 2020Неспокійно всюди. За винятком, можливо, зовсім далеких периферій, де основні «пристрасті» вирують лише довкола місцевого базару.
23 Липня 2020Які теми знаходяться у фокусі уваги наймолодшої генерації українських кінорежисерів, показав альманах короткометражок «Українська Нова хвиля 2020».
21 Липня 2020Минулими століттями тривалий час чинною була теорія «двох мечів»: світської влади, яка дбала про управління державою, і церковної влади, яка стежила за тим, щоб це управління було справедливим і спрямованим до добра.
17 Липня 2020Із головою Національної комісії зі стандартів державної мови Тиждень поспілкувався про виклики й завдання, що постали перед цим органом, про мовну політику й економіку, а також про потенціал української мови.
13 Липня 2020Я не зрозумів: ми прагнемо в Європу чи ні? Ми хочемо в Євросоюз, який, серед іншого, передбачає цілком вільний рух не лише товарів, а й робочої сили? У такому разі, чому саме слово «заробітчани» має такі негативні конотації? Хіба заробляти своєю працею принизливо? Хіба це гріх?
14 Червня 2020Торішнє «перезавантаження» влади викликало в усіх таборах очікування. Захоплені симпатики команди Зеленського наголошували на безпрецедентно щедрому кредиті довіри, виданому їй виборцями, а противники очікували її безпрецедентно швидкого краху.
11 Червня 2020Як регіони демонструють вразливість перед економічними наслідками епідемії COVID-19 та жорсткого карантину
21 Травня 2020Які перспективи мають українські виробники на зовнішніх ринках і в чому полягає роль держави
15 Травня 2020Великий карантин серйозно вдарив по українській економіці. Частково або й повністю припинили роботу тисячі підприємств, знизилися обсяги реалізації та прибутки.
8 Травня 2020Слідкуючи за політичним шоу на центральному рівні, є небезпека залишити поза увагою фінальний етап децентралізації, який до того ж збігається з кампанією на місцевих виборах
8 Травня 2020Взагалі-то, якби якось по-дорослому ставитися до наслідків послаблення карантину, нас мала б більше непокоїти динаміка пандемії: скільки з нас захворіє, скільки одужає, скільки помре? Або, скажімо, війна: чи активізуються провокації, чи чекати переходу до широкомасштабних бойових дій?
7 Травня 2020Чому у своєму нинішньому вигляді політика влади не здатна поліпшити економічну ситуацію в країні
7 Травня 2020До початку російсько-української війни львів’янин Павло Піка перебував у складі нашого миротворчого контингенту, який служив в Іраку.
14 Квітня 2020Як глобальне поширення коронавірусної інфекції змінить економіку та економічну політику
9 Квітня 2020Війна — це мир. Свобода — рабство. «Битва екстрасенсів» — правозахисна організація. Книжки Джорджа Орвелла — ніщо порівняно із сучасним українським повсякденням.
29 Лютого 2020Чи можуть держоблігації стати ефективним засобом збереження заощаджень
26 Лютого 2020Я вже понад два тижні не стежу щодня за новинами, хоча протягом багатьох років це була моя щоденна рутина. Ранкова кава з BBC, CNN, CBC, інколи Deutsche Welle. Потім довга прогулянка вздовж берега озера Онтаріо, під час якої часто народжувалися мої найкращі ідеї, думки про нові проекти, щотижневі статті на різноманітні теми.
16 Лютого 2020Київ. Район Позняки. Вийшовши з однойменного метро, ви потрапляєте в довжелезний підземний перехід. Донедавна вздовж обох його стін стояв ряд металопластикових кіосків. У них можна було купити що завгодно — від свіжого м’яса й квітів до одягу й канцелярії. Здавалося, так буде завжди…
15 Лютого 2020Про суспільну критику і сатиричний жанр, якого поки що бракує українській масовій культурі.
14 Лютого 2020Історичним центром української діаспори в Нью-Йорку є так званий даунтаун, район Манхеттену, що між Гаустон-стрит, 14-ю і 3-ю вулицями та авеню В. Тут міститься більшість установ: церкви, школа Св. Юра, банки, молодіжні організації, бари й ресторани, крамниці. І тут жило найбільше українців (близько 20 тис. у 1930–1950-х роках).
8 Лютого 2020Тиждень поцікавився думкою членів української делегації та колишніх представників у Парламентській асамблеї Ради Європи щодо останніх змін у ПАРЄ.
7 Лютого 2020Якими наслідками для країни загрожує новий курс в енергетиці
21 Січня 2020Які кроки в реформуванні науки пропонує Національна рада з питань розвитку науки і технологій
8 Січня 2020Керівництво уряду постійно обіцяє нам неймовірні результати, які очікують нашу країну через кілька років. Але за цими обіцянками поки що тільки слова. На жаль, в Україні найближчим часом не буде ніякого економічного піднесення та соціальної стабільності.
6 Січня 2020У 2019 році жоден вагомий ризик, який прогнозували економічні аналітики, не реалізувався. Навпаки, із більшості напрямків, у яких виднілися загрози, надійшли добрі новини.
5 Січня 2020Відновлювальне зростання вичерпає свій потенціал у 2020-му, а нових драйверів не створено
4 Січня 2020Як українські виконавці здобувають славу за кордоном
31 Грудня 2019Як науково-популярні лекторії стають звичним видом інтелектуального дозвілля українців
29 Грудня 2019Чи мають сучасні українські школярі читати про Горбоконика та «Лукомор’я»
28 Грудня 2019Тиждень поспілкувався з українськими митцями та лідерами думок у сфері культури й поставив їм по три запитання:
27 Грудня 2019Як дорога гривня впливає на динаміку макроекономічних показників
27 Грудня 2019Останній тиждень 2019 року запам'ятається насамперед презентацією літературного проекту "Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою", виставкою “А4, кулькова ручка”, Трієнале сценографії імені Данила Лідера та "Різдвяним вернісажем".
23 Грудня 2019Недавно прочитав статтю на сайті «Української правди», у якій ішлося про факапи. Не зрозумів одразу, що це таке, аж поки не зауважив, що це фонетична передача вельми непристойного англійського слова, яке жоден серйозний американський журналіст ніколи не вживатиме. У барі так. Серед людей ні. А в українській пресі все нібито гаразд і без факапів!
15 Грудня 2019Чим небезпечне панування російської в українському спорті № 1
7 Грудня 2019Заснування Національного фонду досліджень — одна з важливих складових Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність», ухваленого ще 2015-го.
25 Листопада 2019Впровадження формули Штайнмайєра, розведення військ на Донбасі — усі ці кроки не є якоюсь імпровізацією чи унікальною ініціативою Києва.
14 Листопада 2019Український народ хоче миру і керівництво України має прагнути досягнення миру, але не на умовах держави-агресора
12 Листопада 2019Як побудувати розвинуту економіку? Скільки успішних країн, стільки й відповідей існує на це питання. Якщо в них і є щось спільне, то це інновації. Бо кожна історія економічного успіху пов’язана з використанням нових продуктів, новітніх способів виробництва, створенням з нуля підприємств і галузей, за якими було майбутнє.
5 Листопада 2019Навіщо правляча партія змінила склад ЦВК і хто в найближчі роки рахуватиме голоси українців
18 Жовтня 2019Раз на рік література опиняється у центрі всіх розмов. Фраза «пропустіть, я вивчаю літературу» стає такою ж магічною, як слова «я – лікар» у літаку чи «я – адмін» у будь-якому офісі, де зник інтернет.
11 Жовтня 2019Проблеми нової влади з Міжнародним валютним фондом є симптомом переважання в її діях інтересів олігархічного оточення над національними
7 Жовтня 2019Україна живе вже другу сотню днів із новим президентом і вже другу парламентську сесію з новим законодавчим органом (перша сесія, щоправда, була одноденна). Кожен день приносить новини й законодавчі новації від не так давно обраного президента та його соратників. Новини різні: і хороші, і дивні, але найчастіше суперечливі.
3 Жовтня 2019