20 років Незалежності

Військовий парад до Дня Незалежності України

У Києві на Хрещатику 24 серпня відбувся військовий парад із нагоди Дня Незалежності України. У ньому взяли участь 4,5 тис. військовослужбовців та 250 одиниць військової техніки, у тому числі й авіація.

24 Серпня 2018

Незалежність

Двадцять сім років. Для тих котрі прожили далеко або навіть трохи більше того чи бодай ознайомлені з історією власного народу це короткий час але напевне найбільше радісний у нашій пам'яті. Незалежність змінила життя майже всіх українців де б вони не були.

24 Серпня 2018

Репетиція військового параду до Дня незалежності

Увечері 20 серпня у центрі Києва відбулася репетиція параду до Дня незалежності, в якій були задіяні всі роди військ. Окрім того, головною вулицею міста проїхала важка техніка. Завершувала репетицію військова авіація – гелікоптери, транспортні літаки та винищувачі.

20 Серпня 2018

Естонія та ерзя

На вихідних соціальні мережі рясніли привітаннями естонців із Днем незалежності. Тож у розвиток теми фіно-угорських народів хочеться згадати про непересічну людину на ім’я Йовлань Оло. Йдеться про великого романтика, який із попелу відродив власну націю.

26 Лютого 2018

Роздуми за кавою на Майдані

Як учасник акції «Кава на Хрещатику» хочу поділитися думками не лише про каво-майдан, але й про його альтернативу – міхомайдан. Який з них за своєю політичною суттю є власне майданом, а який – контрреволюційним антимайданом?

27 Грудня 2017

Марш нескорених-2017

У Києві на Хрещатику 24 серпня після параду до Дня Незалежності відбуся марш на честь героїв війни на Донбасі. Кілька сотень учасників АТО, родичів загиблих військових та Небесної Сотні, капеланів, волонтерів пройшлися від Бессарабської площі до Майдану незалежності, а потім до Михайлівської площі, де провели молебень. Вони тримали в руках українські прапори, символіку добровольчих батальйонів, скандували патріотичні гасла та співали українських пісень. Дорогою до маршу приєднувалися небайдужі громадяни.

24 Серпня 2017

Генеральна репетиція параду до Дня Незалежності в Києві

Ввечері 22 серпня на вул. Хрещатик у Києві відбулася генеральна репетиція параду до Дня Незалежності. У ній взяли участь як українські, так і іноземні військові.

22 Серпня 2017

Ті, хто сказав «ні». У чому значення референдуму 1 грудня 1991 року

Тільки людина більш-менш поважного віку була здатна оцінити це парадоксальне сусідство: у студії телевізійного ток-шоу за одним столом зібралися колишній завідувач відділу ЦК, секретар ЦК, перший секретар ЦК Компартії України, колишній керівник П’ятого управління (боротьба з ідеологічними диверсіями), перший заступник голови КГБ УРСР і колишній радянський дисидент, багаторічний в’язень ГУЛАГу.

1 Грудня 2016

Чому 1 грудня - великий День новітньої історії України

Після проголошення незалежності 24 серпня 1991 року ЖОДНА країна світу не визнавала Україну незалежною державою. А без міжнародного визнання будь-яка країна не може брати участь у міжнародних стосунках та забезпечувати свої національні інтереси, насамперед безпекові. Та й наш історичний досвід свідчить, що однією із головних причин втрати Україною державності внаслідок поразки у війні із Росією 1917-1920рр., було її невизнання провідними державами світу, і, як наслідок, ненадання ними допомоги УНР в боротьбі із більшовицькою Росією.

1 Грудня 2016

Світ про Україну: незалежність, "вроджені" дефекти Мінських угод та нова військова форма як політична заява

Минулого тижня багато матеріалів свіирвмх медіа було присвячено темі української незалежності, адже кругла річниця і загострення ситуації на кордоні з Росією та в Криму, зробили свято ще більш символічним. Не оминули медіа увагою і візит президента Польщі Анджея Дуди, нову військову форму та недоліки Мінських угод.

29 Серпня 2016

У режимі неритмованого часу

Французький погляд на Україну змінюється під впливом внутрішнього українського фактора

26 Серпня 2016

Без пророка у своїй вітчизні

Курсі на четвертому університету я намагався влаштуватись на постійну роботу в одну зі столичних газет (зізнаюся щиро: аж ніяк не найпопулярнішу). Редактор, експресивний чоловік років 40, охочий до розмов про масонів та «сіоністську змову», вирішив із порога дати мені відповідальне завдання: «А напиши-но про те, чи стане Ющенко українським Мойсеєм» (надворі був 1999 рік). Я мовчки кивнув, але більше не повертався до тієї редакції. Із двох причин: по-перше, не вмію стримувати сміх, коли слухаю конспірологів, по-друге, вивищення нехай навіть успішного, як здавалося, й прогресивного прем’єра на рівень біблійного пророка, за яким беззастережно має піти ціла нація через моря та пустелі, ще тоді здавалося мені більше годящим для художньої літератури не найвищого ґатунку, аніж для журналістської роботи.

25 Серпня 2016

Присмерки «еліт»

Етос служіння як головна ознака профпридатності «верхів»

25 Серпня 2016

Сталкер нового часу

Історія України тільки-но починається

25 Серпня 2016

Україна Гідності: момент істини

25 років — час одного покоління. Я пам’ятаю себе частиною покоління, яке зустрічало Незалежність у 1991-му й свідомо робило свій вибір на користь вільної України. 25 років тому нам було важливо, щоб Україна просто була. Сьогодні я відчуваю себе частиною покоління, якому мало, щоб Україна просто була. Нам важливо реалізувати унікальний шанс створити нову країну — Україну Гідності.

24 Серпня 2016

У Києві пройшов військовий парад до 25-ї річниці незалежності України

24 серпня на Хрещатику відбувся військовий парад, у якому взяли участь понад чотири тисячі військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ, поліцейських та було задіяно понад 200 одиниць військової техніки.

24 Серпня 2016

Маркери Незалежності

Цього року українській незалежній державі виповнюється 25 років. Упевнена, що наші здобутки та прорахунки за ці чверть століття, обов’язково підрахують та проаналізують і професійні політологи, і соціологи, і історики, і журналісти. Залишу їх при їхніх обов’язках. Спробую поглянути на ці 25 років може з дещо несподіваного боку. Мені цікаво, якими візуальними маркерами були позначені усі ці роки? Чи стала наша незалежність позначена чимось унікальним в сенсі зміни політик пам’яті, чи ми продовжуємо торувати старими і усім відомими шляхами інших народів світу, чий державницький досвід був тривалішим за наш? Якими є наші здобутки/прорахунки? Чи маємо своє індивідуальне обличчя, свій унікальний почерк у цій справі?

22 Серпня 2016

Парад чи пережиток

Незрілість українського суспільства проявляється в постійних дискусіях на теми, які в старих країнах, особливо західного світу, вже давно вирішені. Наприклад – чи потрібно проводити військовий парад на День Незалежності.

22 Серпня 2016

У центрі Києва провели репетицію військового параду до Дня Незалежності

По Хрещатику проїхала сучасна військова техніка, пройшли маршем військовослужбовці Збройних Сил України, Нацгвардії, Державної прикордонної служби, Нацполіції.

20 Серпня 2016

На найвищому крані України до Дня незалежності намалювали державний прапор

На честь 25-ї річниці незалежності в Запоріжжі на крані поруч із недобудованим мостом через Дніпро екстремали на висоті 200 м намалювали прапор України розміром 4х8 м. Фото: Максим Щербина

19 Серпня 2016

Репетиція параду до дня Незалежності України

"Цього року під час параду з нагоди 25-ї річниці Незалежності України головною вулицею столиці поряд із пішими розрахунками проїде більше 200 одиниць військової техніки. Процес підготовки техніки, яка буде залучатися до заходу, йде згідно графіку." - написав у своєму Фейсбуку міністр оборони Степан Полторак.

4 Серпня 2016

На Майдані сталась бійка

У Києві комунальники майже розібрали палатки, встановлені на Майдані Незалежності. Щоправда під час цього сталася бійка. Про це повідомляє кореспондент 24 Каналу Маріам Оганнисян.

22 Лютого 2016

Марш Незалежності

У центрі Києва 24 серпня відбувся Марш Незалежності, приурочений до 24 річниці незалежності України. Хрещатиком врочистою ходою пройшли українські військовослужбовці, серед яких – учасники антитерористичної операції , що відбувається на Сході України. Парад прийняв президент та Верховний головнокомандувач Збройних сил України Петро Порошенко.

24 Серпня 2015

Незалежність як імператив

Проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року означало не лише відновлення української державності — це був вирішальний чинник у розпаді радянської тоталітарної імперії

24 Серпня 2015

Попередні підсумки

Мрія здійснилася. Це сталося 24 роки тому. Українцям пощастило. Як пощастило до того чехам, словакам, полякам, угорцям, а до того болгарам, а ще до того голландцям, а ще задовго до того іспанцям і ще багатьом-багатьом іншим націям: вони всі певного часу звільнилися від влади чужої імперії.

24 Серпня 2015

24 роки умовно

Національним святом державної самостійності стане той день, коли Україна переможе агресора у війні

23 Серпня 2015

На Хрещатику відбулася репетиція параду до Дня Незалежності

Підрозділи Збройних Сил, МВС, Нацгвардії, а також курсанти військових вишів відпрацювали сценарій параду, який покажуть 24 серпня.

21 Серпня 2015

Іловайський рахунок

Ще досить тривалий час урочистості до Дня Незалежності матимуть відчутний жалобний відтінок. Роковини Іловайського… котла? розгрому? поразки? трагедії? (остаточне визначення ще, мабуть, шукатимуть) довго даватимуться взнаки. Пішли в наступ, а опинилися на мінських переговорах, за одним столом із терористами — так можна говорити про тих, хто очолював країну влітку 2014-го.

20 Серпня 2015

Зона недоторканних

За 23 роки незалежності Україна пережила чимало народних протестних виступів, зокрема й такі масові, як Помаранчева революція 2004 року і Революція гідності 2014-го. Однак чомусь після всіх цих подій найфундаментальніші явища в нашій країні, конструкції її соціально-політичного устрою не змінюються. Замість одних облич з’являються інші, система залишається непохитною.

5 Вересня 2014

Станіслав Кульчицький: «Психологічна залежність від Москви обертається малоросійством»

Історик Станіслав Кульчицький розповів Тижню, навіщо Україна Кремлю, чим загрожує Росії анексія Криму, в чому суть проблеми українсько-російських відносин і як твориться українська політична нація.

25 Серпня 2014

Парад на День Незалежності в Києві

24 серпня о 10 ранку у Києві розпочався військовий парад до 23-ї річниці Незалежності України. Під час параду відбулося урочисте підняття прапора України, міністр оборони Валерій Гелетей, проїхавши на машині Хрещатиком, привітав присутніх на урочистостях представників Збройних сил України. Крім того, хвилиною мовчання люди вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні. Після промови президента Петра Порошенка Майданом пройшли військові та бронетехніка.

24 Серпня 2014

День Незалежності. Перезавантаження

Нині вже можна стверджувати: після 2014 року суспільство сприйматиме День Незалежності України зовсім інакше. Свято, що раніше асоціювалося з кулуарною бюрократичною процедурою, зараз набуло справді героїчного змісту. Найрадикальніше змінюється розуміння цієї історичної дати на Донбасі. І це стосується обох сторін конфлікту, як проросійської, так і проукраїнської.

24 Серпня 2014

Володимир Василенко: «Наша незалежність – це не примха долі, а закономірність»

Володимир Василенко – один з активних учасників подій, наслідком яких ста­­ло відновлення української державної незалежності.

24 Серпня 2014

Вистраждана свобода

Що дешево коштує, те мало цінується, – така донедавна була загальна думка. Україна, мовляв, сама не зробила нічого, щоб вибороти незалежність 23 роки тому, і звідси всі наші негаразди з недодержавою, олігархічною економікою та пасивним суспільством.

22 Серпня 2014

На Майдані у Києві влаштували суботник

Активісти і кияни сьогодні прибирали на Майдані Незалежності. Більшість барикад навколо наметового містечка в центрі столиці поки залишилися. Хоча активісти самооборони Майдану відновили проїзд по Парковій алеї, там встановлений "лежачий поліцейський".

5 Квітня 2014

Нічний штурм Майдану. Загиблі люди та випалена земля

У ніч на середу силовики спробували зачистити Майдан Незалежності. Силовики обстрілювали мітингувальників та закидали світлошумовими гранатами, оборона Майдану підпалила барикади, щоб перешкодити проходу міліції.

19 Лютого 2014

Народне Віче на Майдані та барикади на Грушевського

На Майдані Незалежності в Києві відбулось "інформаційне" Народне Віче, яке відвідало понад 10 тисяч людей.

2 Лютого 2014

"Наші Крути тут": загибель людей і не зупинила боїв на Грушевського

На Майдані Незалежності проходить позачергове віче. В небі над площею - густий чорний дим. То на Грушевського палять шини. Чути вибухи. Але біля виходу з барикади, що за Будинком профспілок - справжні затори. У напрямку поля бою, на якому назавжди залишились щонайменше п’ятеро наших хлопців, прямують сотні людей.

23 Січня 2014

Свято Василя та Маланки на Майдані

Свято Маланки відмічають напередодні Нового року (31 грудня за старим стилем, 13 січня за новим — день преподобної Меланії, звідки й походить назва свята).

15 Січня 2014

Друга ніч на Євромайдані в Києві

Увечері 22 листопада на Майдані Незалежності в Києві залишалось до 2 тисяч людей, які вийшли висловити незгоду з рішенням Кабінету міністрів призупинити підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом. До мітингувальників звернулись лідери опозиції та громадські діячі.

23 Листопада 2013

День шахтаря і тінь незалежності

Зі святами в Україні повна каша. Два Нових роки, День не раз переписаної Конституції, радянські травневі, похмільно-релігійні (Великодень і Трійця)…

29 Серпня 2013

Фейки до Дня Незалежності: найкрасивіший гімн і валюта на тлі неукраїнського ТБ

День Незалежності – безумовна головна подія минулого тижня – розділив інформаційний простір на дві нерівні частини. Більшу представляло телебачення. Програмна сітка основних телеканалів виглядала, як на таку дату, дивно.

27 Серпня 2013

Опозиція відсвяткувала День Незалежності «для галочки»

Через небажання опозиціонерів без особливої потреби напружуватись наприкінці літа їхні заходи на День незалежності не вразили своїм масштабом.

24 Серпня 2013

Кличко став байкером, щоб привести Україну в Європу

З нагоди Дня Незалежності лідер фракції УДАР Віталій Кличко на чолі 20 байкерів вирушив в мотопробіг з Києва до Вільнюса "Україна – це Європа". Кличко щоправда, далеко не доїхав, у нього справи, але новенький братів байк протестував. "Сьогодні День Незалежності, так званий день свободи, - сказав на старті лідер УДАРу, - а байкери - люди вільні. І ми вирішили з хлопцями зробити мотопробіг людей вільних. Сядемо на байки і покажемо, що рухаємося до Європи". Чия була ідея покататись на байках, Кличко не уточнив, можливо й його, а можливо запозичена в сусідського президента Владіміра Путіна, який має свою байкерську "гвардія"

24 Серпня 2013

У Києві пройшов Марш вишиванок

24 серпня у Києві відбувся традиційний парад вишиванок. Участь у заході взяли приблизно 2 тис. людей - представників різних областей України. Учасники пройшли маршем від Мистецького арсеналу до Майдану Незалежності.

24 Серпня 2013

«Від чого» чи «заради чого»?

Соромно зізнатись, але щоразу з наближенням нашого головного державного свята відчуваю легкий дискомфорт. Виключно через те, що досі переживаю ті серпневі дні 1991 року так, ніби це сталося вчора.

24 Серпня 2013

Посольство США привітало українців з Днем Незалежності «Червоною рутою»

Посольство США в Україні вирішило оригінальним способом привітати українців з 22-ю річницею Незалежності України. Про це свідчить відео, розміщене на Youtube.

23 Серпня 2013

Останній дзвінок в фонтані на Майдані Незалежності

Останній дзвінок і випускний, це два дні в році, коли неповнолітнім дозволяється публічно пити та курити. Принаймні міліція в цей день закриває на таке очі. Вона і в інші дні, їх на таке закриває, але у цей день обов'язково.

24 Травня 2013

Албанія відсвяткувала свій 100-й День незалежності

В Албанії пройшли урочисті заходи на честь 100-річчя з дня проголошення незалежності від Оттоманської імперії. В рамках святкування у столиці країни, місто Тірана, був прикрашений національною символікою, на головній площі спекли торт площею 500 кв. метрів, а закінчилося все урочистим парадом збройних сил Албанії.

29 Листопада 2012

На восьму річницю Помаранчевої революції в Києві сумували, співали та штовхалися з «Беркутом»

Заклики до безстрокової акції протесту та нового Майдану були менш переконливими, ніж прохання не кидати слів на вітер

23 Листопада 2012

Піша хода опозиції вулицями Києва

Близько 10 тисяч прихильників опозиції пройшли від Михайлівської площі до парку Шевченка з нагоди Дня Незалежності

24 Серпня 2012

День Незалежності в Києві: Янукович з екранів, Тимошенко з-за грат

«Регіонали» винаймали молодь задешево. Опозиція засмутила безкоштовно

24 Серпня 2012

Янукович відкрив монумент Незалежності у Харкові

Президент Віктор Янукович урочисто відкрив у Харкові монумент Незалежності України. В урочистій церемонії відкриття також взяли участь представники уряду та місцевої влади, народні депутати та представники громадськості міста

22 Серпня 2012

Що взяти з Бастилії?

Порівняно до України, урочистості з нагоди провідного національного свята Франції напрочуд нудні. Ні тобі елітних спецрозділів поліції на площах та вулицях, ні сльозогінного газу для святково вбраних громадян, ні заборони виходити надвір з національним прапором у руках... Жодного екстріму.

15 Липня 2012

Свято незалежності та співприналежності

Ввечері четвертого липня Сполучені Штати від Атлантики до Тихого океану квітнуть феєрверками Дня Незалежності. Два з половиною сторіччя тому Британська імперія вигнала конкурентів-французів з Америки і оподаткувала колонії

10 Липня 2012

Сполучені Штати Америки відсвяткували День незалежності

День підписання Декларації незалежності США в 1776 році, яка проголошує незалежність США від Королівства Великобританії; святкується в Сполучених Штатах Америки 4 липня. День незалежності вважається днем народження Сполучених Штатів як вільної і незалежної країни

5 Липня 2012

У Києві на Майдані Незалежності молоді активісти встановили 15 наметів

Активісти в рамках молодіжної кампанії ВСТАВАЙ! у Києві на майдані Незалежності провели акцію, під час якої встановили 15 наметів. Акція проходила під гаслом "Готуй намет на весні". В акції взяли участь близько 150 осіб

5 Квітня 2012

На Майдані у Києві утворили "резервацію"

Активісти громадянського руху «Відсіч» на майдані Незалежності у Києві провели акцію протесту проти ухвалення Верховною Радою законопроекту «Про порядок організації і проведення мирних заходів»

28 Березня 2012

Акція протесту на Майдані Незалежності «Готуй намет навесні»

Міліція та бійці спецпідрозділу «Беркут» перешкоджали активістам опозиційних молодіжних організацій провести у Києві на Майдані Незалежності акцію «Готуй намет навесні»

22 Березня 2012

Чи справді закривається «проект Україна»?

Перше грудня 2011 року – знаменний для України день. У столиці цього дня суд у Києві розглядав справи голодуючих на знак протесту проти ліквідації пільг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Адже вони порушили закон – перед тим судовим рішенням чорнобильцям було заборонено проводити акції протесту в столиці.

1 Грудня 2011

Грудневий референдум як найвища форма легітимізації української державної незалежності (частина перша)

Ця стаття є фрагментом книги «Здобуття Незалежності України 1991 Історія проголошення, документи, свідчення", яку було презентовано у Києві 1 грудня 2011-го року на Урочистих зборах Асоціації народних депутатів України

1 Грудня 2011

Грудневий референдум як найвища форма легітимізації української державної незалежності(частина дргуа)

Ця стаття є фрагментом книги «Здобуття Незалежності України 1991 Історія проголошення, документи, свідчення", яку було презентовано у Києві 1 грудня 2011-го року на Урочистих зборах Асоціації народних депутатів України

1 Грудня 2011

«Це не американський суд!» - «Так, донбаський…»

Донеччанка, нагороджена медаллю «20 років незалежності України», оскаржує штраф, накладений за… святкування Дня незалежності. Чергове засідання суду так і не пояснило, чи є правопорушенням збір людей в "национальных рубахах" біля пам'ятника Тарасу Шевченку

26 Листопада 2011

День Свободи святкували з конвоєм і під ялинкою

Штовханина з Беркутом, революційна символіка та спроби прорватися на Майдан Незалежності до «жінки-слов’янки». І над усім цим металевий скелет новорічної «йолки». Так у Києві відзначали День Свободи.

23 Листопада 2011

Святкування Дня Свободи у Києві на Майдані Незалежності

В Україні відзначають сьому річницю Помаранчевої революції або День Свободи.

23 Листопада 2011

У Ризі відсвяткували 93-й День Незалежності Латвії

18 листопада у Ризі відсвяткували 93-й День Незалежності Латвії

21 Листопада 2011

День незалежності у Варшаві завершився погромами

Масовими заворушеннями закінчилося у Варшаві святкування Дня незалежності. Зіткнення спалахнули після того, як прихильники лівих партій спробували перешкодити традиційному мітингу ультраправих.

14 Листопада 2011

Ми тоді були сильними (конкурс Тижня)

Я вже була дорослою тоді…Скрізь панувала російська мова, у школі, серед українців якось не прийнято було спілкуватися українською

2 Вересня 2011

Крутий маршрут

Перший знак страху й невпевненості в собі - це обмеження фундаментальних свобод: свобод слова, преси, зібрань

2 Вересня 2011

Гра в стискання пружини

Події, що відбулися в Києві на День Незалежності, актуалізували тему репресій та залякування, до яких влада вдається у своїх стосунках з усіма бодай у чомусь із нею не згодними

2 Вересня 2011

Незалежність у зашморгу

Якби ця дата припала на правління Ющенка, я б познімала зранку, як офіційні особи покладають квіти, вдень відвідала б один-два святкових заходи, а ввечері з чистою совістю святкувала б десь удома або з друзями.

28 Серпня 2011

Теракт до свята

Напередодні Дня Незалежності Служба безпеки України гучно заявила про запобігання теракту

26 Серпня 2011

Це не наш президент

Віктор Янукович був обраний на свою посаду ледь більше, ніж третиною виборців. Сьогодні у нього немає й того електорального потенціалу. Він є президентом десь так однієї п’ятої чи однієї шостої частини України. Не більше.

24 Серпня 2011

Сутичкі опозиційних сил з міліцією

Фото: Роман Малко

24 Серпня 2011

Навертаючись до Батьківщини

Голова Репрезентаційного комітету української громади Франції Наталя Пастернак про двадцятиріччя незалежності України, українську діаспору та Вечорниці Олега Скрипки на Монмартрі

24 Серпня 2011

Свято в клітинку

Чергове засідання Печерського суду у справі Юлії Тимошенко вже вкотре перетворилося на циркову виставу. Екс-прем’єрку знову залишили за гратами

24 Серпня 2011

Початок двохтисячних: криза режиму і проект «Кучма-3»

Побутує думка, що, мовляв, усе ж таки варіант «Кучма-3» був би ліпшим, аніж Янукович із будь-якими цифрами при ньому. Чи так це насправді?

24 Серпня 2011

Звільнення

Значна частина нинішніх проблем – це не плід останніх 20 років, а прямий спадок соціалізму

24 Серпня 2011

20-річна подорож по колу

Через 20 років після здобуття незалежності українці вкотре переживають свавілля влади. Розірвання цього кола зла має стати головною метою майбутніх політиків

24 Серпня 2011

Серпень 1991: як крутилося колесо історії

Віталій Портников, якого не треба спеціально представляти, так згадує серпневий путч двадцятирічної давнини: " 19 августа 1991 года я вышел на перрон из поезда, на котором приехал из Москвы в Киев... Мои коллеги были в гуще великих исторических событий – на знаменитой пресс-конференции членов ГКЧП, у стен Белого дома, среди москвичей, защищавших демократию, рядом с Ельциным. А я находился в Киеве, где практически ничего не происходило". Заперечувати метру журналістики не стану, тільки скромно зауважу: нічого не відбувалося у колах, де крутився Портников...

24 Серпня 2011

Україна напередодні двадцятиліття: погляд із західного боку

Те, що Україна оголосила незалежність від Радянської імперії, не стало для мене несподіванкою, оскільки я працював заради цієї мети з початку 1980-х років. Здивувало лише те, що це трапилося так швидко – в 1991 році. За це ми мусимо подякувати комуністам-радикалам із Москви, які здійснили, напевне, найбільш бездарний путч у світовій історії

23 Серпня 2011

Незалежно від мистецтва

Святкування Дня Незалежності в столиці розпочалося ще в понеділок. В Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал», улюбленому виплоді президента Ющенка, помпезно відкрилася виставка під гучною назвою «НезалежніIndependent»

23 Серпня 2011

Зі святом вас, чи шо?

Зі святом вас, співвітчизники, чи шо? Все ж таки двадцять років це вам не хухри-мухри якесь. Це при тому, що багато хто після 24 серпня 1991 пророкував нам велику задницю. ”Старші брати” балакали, що незалежність України – це явище тимчасове. Мало того, вони і зараз про це балакають. Того ж Сергія Караганова послухати або Олександра Дугіна. Думаю, ці діячі до смертної дошки будуть видавати бажане за дійсне і переконувати самих себе, що Україна – це держава, яка не відбулася. Чим би дитя не тішилося…

23 Серпня 2011

Олександр Мосіюк: «Всі рішення виконувались, народжувалась на карті Європи нова велика країна»

Один із лідерів Народного Руху, виконувач обов’язків голови Київської міської ради у часи здобуття незалежності України про роль Київради у подіях 1990–1991 років та причини подальших невдач демократичних сил

22 Серпня 2011

20 років боротьби

1990 рік. Я вигнаний з Уманського сільськогосподарського інституту (ходив туди з виготовленим на замовлення тризубом, який розміром 5см на 7см виділявся на моїх грудях). На другому курсі не зумів здати екзамени., ну буває, хоча у 30 років в іншому інституті був ледь не відмінником

22 Серпня 2011

Три міфи московських фальсифікаторів

Міф перший про те, що нібито в тексті Декларації про державний суверенітет України містилося зобов’язання укласти новий Союзний договір із Москвою

20 Серпня 2011

Вони відстоювали незалежність: погляд з Верховини (Частина 1) (конкурс Тижня)

Два десятиріччя для кількатисячолітньої післяпотопної цивілізації період геть незначний. Однак у процесах зміни поколінь та ще й з огляду на 40-річне блукання євреїв зі своїм Мойсеєм, узявши точкою відліку 1985 рік, то саме час не лише для короткого перепочинку, а й для мемуарів, есе, підведення проміжних підсумків і накреслення перспектив.

19 Серпня 2011

Серпневий заколот 1991-го: очима cвідка

Двадцять років тому твердолобі комуністи з ГКЧП під звуки «Лебединого озера» вчинили спробу державного перевороту. Вони намагалися перешкодити розпаду СРСР,однак пришвидшили розвал Імперії зла

19 Серпня 2011

Про слабкі мізки і сильну руку

Суб’єктивні нотатки до 20-річчя серпневого путчу

19 Серпня 2011

Незалежність України: погляд «советского человека» (конкурс Тижня)

Україна це випадковість чи закономірність? Відповідь на це питання я знайшов в 1990 році

12 Серпня 2011

Економпропозиція

На День Незалежності в Києві не буде феєрверка. Таку інформацію повідомили днями деякі ЗМІ з посиланням на неназване джерело в Головному управлінні з надзвичайних ситуацій Київміськдержадміністрації

5 Серпня 2011