VIP-хроніки 2012-12-07 13:50

«Великий консул Російської Імперії прийшов у гості до малоросів!»

В Одеському національному університеті фонд «Русскій мір», зареєстрований в РФ, відкрив т.зв. «Російський культурний центр». Подія природньо супроводжувалася скандалом.

Адміністрація ОНУ, мабуть, все ще плекає ілюзії щодо повернення України в лоно Російської імперії і прагне зробити все можливе, аби прискорити цей процес. Не стоїть осторонь і одеська влада відома своїм українофобством,. Без її згоди не було б можливим те, що трапилось. На презентації були помічені депутати міськради .

Університет безкоштовно передав іноземному фонду більшу частину читальної зали своєї бібліотеки, розташованої в корпусі на Французькому бульварі. Тепер в цій частині бібліотеки висить герб Російської Федерації, на стінах фото московських вулиць, Кремля і інші атрибути матушки Рассєї. Відкриття центру, відбулося за участю представників фонду "Русскій мір" і російського консульства.

Кілька десятків патріотично налаштованих студентів і декілька викладачів ОНУ висловили свій протест з цього приводу: підняли державні прапори, плакати, співали Гімн України і скандували «Слава Україні!». Студенти, що виконують роль охорони, і викладачі ОНУ намагалися виштовхати протестуючих із залу бібліотеки. А ректор в своє виправдання вирішив пообіцяти, що планує відкрити ще китайський та інші центри.

Відмазка в стилі авторів скандального закону про регіональні мови. А може з китайського і варто було починати. Китайців на світі більше, і кількість їх невпинно зростає. А то розгорнуть русскіє свою імперську діяльність, і місця в університеті для інших не стане. Чи площі не проблема? Для такого благого діла університет готовий пожертвувати навіть студентами, аби лиш звільнились площі для всеможливих національних центрів?

Почекаємо. Не зявляться за місяць-два ще кілька національних представництв і це автоматично означатиме, що ректор Одеського університету нічого далі «руського міра» не бачить.

За матеріалами http://censor.net.ua/ , http://od-news.com/