Новини 2014-03-07 19:21

Нацрада закликала провайдерів призупинити трансляцію російських каналів в Україні

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення закликала провайдерів програмної послуги України утриматися від ретрансляції каналів "Вести", "Россия 24", ОРТ, "РТР-Планета". Про це йдеться у зверненні, оприлюдненому на офіційному сайті

У повідомленні зазначається, що зважаючи на звернення Ради національної безпеки і оборони, Нацрада закликає  провайдерів програмної послуги тимчасово утриматися  від ретрансляції у своїх мережах передач телеканалів "Вести", "Россия 24", ОРТ, "РТР Планета" до приведення їхніх програм у відповідність до вимог українського законодавства.

У Нацраді додали, що держава має стабілізувати ситуацію в усіх  регіонах та забезпечити інтереси всіх громад.

"Ми просимо глядачів усіх  регіонів української  держави  поставитися з розумінням до тимчасового кроку, який триватиме до  врегулювання ситуації", - йдеться у зверненні.

"Ми покладаємося на громадянську відповідальність усіх учасників українського медійного ринку. Ми віримо,  що спільними зусиллями  цього вдасться досягти швидко", - зауважили у Нацраді і додали, що для України принципово важливо залишатися демократичною державою з відкритим інформаційним простором і плюралізмом ЗМІ.

"Насамперед важливим є забезпечення українського законодавства та суверенітету  держави,  а  надалі ми  зможемо  не лише  дотриматися усіх вимог Європейської конвенції про транскордонне телебачення, а й урегулювати ситуацію  з трансляцією російських каналів на території України", - резюмується в документі.

Нагадаємо, раніше один з провайдерів кабельного телебачення заявив про припинення трансляції телеканалів «РТР-Планета», «Первый канал. Всемирная сеть» та «НТВ Мир» на території України через порушення українського законодавства. 

схожі новини