Новини 2014-03-10 18:01

Після перевірки компаній Курченка МВС відкрило 11 кримінальних справ

За результатами перевірки компаній, підконтрольних підприємцю Сергію Курченку, слідчі відкрили 11 кримінальних справ. Про це повідомляється на офіційному порталі МВС України.

Згідно з повідомленням, силовики вже встановили, що в результаті "незаконної діяльності низки компаній, які контролював Курченко, державний бюджет втратив майже 7 млрд грн".

"Після проведення Міністерством внутрішніх справ України перевірки паливно-енергетичного комплексу, в тому числі і його провідних приватних структур, стало зрозуміло, що без сприяння вищого керівництва держави по здійсненню злочинних дій з контрабанди бензину, невиплаті податків і акцизів, в яких неодноразово звинувачувався Курченко, досягти такого "результату" (стрімкого збагачення - ред.) неможливо", - йдеться у повідомленні МВС.

"Встановлено, що чотирма компаніями цієї групи (ТОВ "Зовнітрансгаз", ДП "Петрол", ПМЖ "Петрол - ФОРВАРДІНГ" та ПП "Армада-Плюс") протягом 2012-2013 років ввезли на територію держави нафтопродуктів на суму 25 мільярдів грн для їх переробки та подальшого "реекспорту" за кордон. Фактично продукція була реалізована на території держави без митного оформлення, сплати податків і зборів, від чого бюджет втратив близько 7 млрд грн", - відзначили силовики.

За даними МВС, для припинення злочинної діяльності та повернення коштів в державу правоохоронці наклали арешти на близько 60 тис. тонн паливно-мастильних матеріалів і передали їх для зберігання в державні органи.

"Проводиться робота щодо недопущення незаконного переходу права власності на ВАТ "Одеський НПЗ" і ТОВ "Всеукраїнський промисловий союз" до інших суб'єктів господарювання, перед якими нібито є кредиторська заборгованість", - сказано в повідомленні.

Як відомо, раніше глава МВС Арсен Аваков повідомив, що МВС встановила схему незаконного ввезення на територію України та реалізації нафтопродуктів групою компаній "Східноєвропейська паливно-енергетична компанія".

Як писав Тиждень.ua, за півроку молодий олігарх з Харкова Курченко розжився медіа-холдингом, банком та нафтопереробним заводом.

Активи 27-річного Курченка становлять, за даними журналу "Фокус", не менше $650 млн.