Новини 2014-03-14 16:19

В Україні близько 70% провайдерів вимкнули окремі російські телеканали

Станом на 14 березня вже 347 провайдерів кабельного телебачення відключили російські телеканали або перевели їх у більш дорогий пакет послуг. Про це на брифінгу повідомила заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Лариса Мудрак.

“Станом на сьогодні є вже 347 провайдерів, які відключили російські канали. До цього процесу долучаються всі регіони, за винятком Луганської області, міста Севастополя і Криму”, - поінформувала Мудрак.

Також вона додала, що перевела російські телеканали в більш дорогий пакет послуг компанія “Воля-кабель”.

При цьому Мудрак зазначила, що точні цифри щодо того, яка частка провайдерів в абсолютному вимірі за кількістю абонентів відключила російські канали або перевела їх в більш дорогий пакет послуг, буде відомо в понеділок, 17 березня. Однак, за приблизними підрахунками, ця цифра становить близько 65-70%. При цьому основна частка з цієї цифри припадає на компанію “Воля-кабель”.

Голова Нацради Володимир Манжосов уточнив, що цей оператор надає послуги приблизно 40-50% абонентам кабельного телебачення по всій Україні.

Як відомо, 11 березня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення висунула вимогу до провайдерів програмної послуги до 19:00 в цей день припинити ретрансляцію у своїх мережах передач російських телеканалів «Вести», «Росія 24», ОРТ (Перший канал. Всесвітня мережа), «РТР-планета», «НТВ-мир».

Як зазначалося в повідомленні, «така ситуація в інформаційному полі України викликана необхідністю гарантування інформаційної безпеки згідно з рішенням РНБО України від 1 березня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України».