Новини 2014-03-31 16:11

Литва призупинила трансляцію російського телеканалу

У Литві рішенням суду на три місяці зупинено ретрансляцію телеканалу "НТВ Мир", який є міжнародною версією російського каналу "НТВ". Про повідомляє українська служба BBC.

Найближчим часом вирішуватиметься доля міжнародної версії телеканалу "Росія".

У понеділок литовська Служба етики журналістів постановила, що інформаційні програми телеканалів "Перший" ("Час) і "Росія" ("Вісті тижня"), а також документальний фільм "Засуджені. Капкан для групи "Альфа"" телеканалу "НТВ" поширюють заборонену литовським законом про ЗМІ інформацію.

У Литві цей закон забороняє пропаганду, дезінформацію, розпалювання міжнаціональної ворожнечі і війни.

Торік у Литві на три місяці було зупинено мовлення балтійської версії російського Першого каналу. Це сталося після того, як в ефір вийшов випуск передачі "Людина і закон", де було представлено суперечливу версію подій 13 січня 1991 року у Вільнюсі.

Нагадаємо, Київський окружний адміністративний суд 25 березня прийняв ухвалу, якою повинна бути припинена трансляція ряду російських телеканалів в Україні на час розгляду позову Національної ради з телерадіомовлення до компанії-ретранслятора.

Рішення суду стосується телеканалів РТР, Росія-24, Перший канал, НТВ.

11 березня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення висунула вимогу до провайдерів програмної послуги до 19:00 в цей день припинити ретрансляцію у своїх мережах передач російських телеканалів «Вести», «Росія 24», ОРТ (Перший канал. Всесвітня мережа), «РТР-планета», «НТВ-мир», у зв’язку «необхідністю гарантування інформаційної безпеки згідно з рішенням РНБО України від 1 березня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України».

схожі новини