Новини 2014-04-01 12:17

Німеччина розслідує відмивання грошей Курченком через мережу автозаправок

У Німеччині ведеться розслідування за підозрою у відмиванні грошей та ухилянні від сплати податків у зв’язку з активами, придбаними, за попередньою інформацією, українським мільярдером Сергієм Курченком. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Слідство веде прокуратура міста Ґера, що на сході Німеччини, на підставі заяви про підозру у скоєнні злочину, яка надійшла до Федерального відомства кримінальної поліції.

Як повідомили у прес-службі прокуратури, йдеться про діяльність компаній Sparschwein Gas GmbH та Sparschwein Gas Handels GmbH& Co.KG.

Ці компанії управляють у Німеччині мережею зі 170 заправок, які торгують зрідженим газом для автомобілів.

"Заява про підозру у відмиванні грошей та ухиляння від сплати податків надійшла ще у листопаді минулого року від громадянина України", - відповіли у прокуратурі міста Ґера на запит DW щодо діяльності цих компаній.

Саме в окрузі Ґера, що у землі Тюрінгія, зареєстровано компанії Sparschwein.

Заправки Sparschwein входять до групи СЄПЕК, головою спостережної ради якої є Сергій Курченко.

Ще кілька місяців тому DW у групі підтвердили купівлю цієї мережі заправок у Німеччині. "У Німеччині до групи компаній СЕПЄК увійде мережа АГЗС під брендом Sparschwein, яка сьогодні об'єднує 170 станцій", - повідомили у прес-службі групи у відповідь на письмовий запит DW.

Однак, зазначає DW, формально прізвище Курченка у документах не фігурує. Власником заправок Sparschweingas, згідно з інформацією, доступною у відкритих джерелах, стала зареєстрована у Нідерландах фірма Stichting Depositary Donau Investment Fund. Ця компанія належить трасту Stichting Manstichami, зареєстрованому у швейцарському кантоні Цуґ. Інформацію про власників цього трасту отримати неможливо. Він перебуває в управлінні міжнародної компанії Amicorp, яка спеціалізується, зокрема, на анонімному управлінні офшорними активами. Права підпису у компанії, через яку, вірогідно, в країнах ЄС здійснював інвестиції Курченко, мають юристи з різних офісів Amicorp – на Кіпрі, Кюрасао та у Великобританії.

Отже, зазначає DW, самостійно німецьким слідчим до українського мільярдера докопатися буде важко. На запитання, чи встановлено юридичний зв’язок з Курченком, у німецькій прокуратурі повідомили: "З огляду на переплетеність різних фірм у цій схемі, слідчі дії тривають".

Як відомо, Генеральна прокуратура України оголосила підозру голові спостережної ради ГК “СЄПЕК” Сергій Курченку у спільному з іншими особами розкраданні майна державного підприємства ПАТ “Укргазвидобування”. Курченко оголошений у розшук.

Зазначається, що шляхом здійснення протиправних господарських операцій купівлі-продажу скрапленого газу завдали інтересам держави збитки в особливо великих розмірах на загальну суму понад 1 млрд гривень.

Сам Курченко оголосив себе "жертвою режиму".