Новини 14:00

Фінрозвідка викрила тіньові схеми Курченка на 1 млрд. Арештовано рахунки та майно

Працівники слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міністерства доходів і зборів у Києві розкрили низку тіньових схем і наклали арешт на майно і кошти, пов'язані з відомим бізнесменом Сергієм Курченком. Про це повідомили у прес-службі відомства.

«Слідчі відкрили відразу сім кримінальних розслідувань стосовно посадових осіб низки підприємств, пов'язаних з Курченком. Зокрема, розслідуються три факти ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах на суму понад 182 млн грн, виявлено факт розкрадання і подальшої легалізації коштів у розмірі 800 млн грн, а також відкрито два кримінальні розслідування за фактами фіктивного підприємництва, у рамках яких розслідується діяльність близько 50 фірм», - повідомляють у Міндоходів.

Крім того, у слідчому управлінні підкреслили, що з метою відшкодування державі заподіяних збитків накладено арешт на банківські рахунки і майно пов'язаних з Курченком фірм.

На кошти, які перебувають на банківських рахунках у розмірі близько 700 млн грн, накладено арешт. Крім того, речовим доказом визнано і також арештовано нафтогазовий комплекс у Херсоні загальною вартістю близько 200 млн грн», - підкреслили у відомстві. 

На даний момент, як повідомили у прес-службі, ведуться слідчі дії з розслідування і ліквідації інших схем незаконного формування податкового кредиту по податку на додану вартість. Збитки, заподіяні державі за цими схемами, становлять, за оцінками слідчих, близько 2 млрд грн. 

Як відомо, Генеральна прокуратура України оголосила підозру голові спостережної ради ГК “СЄПЕК” Сергій Курченку у спільному з іншими особами розкраданні майна державного підприємства ПАТ “Укргазвидобування”. Курченко оголошений у розшук.

Зазначається, що шляхом здійснення протиправних господарських операцій купівлі-продажу скрапленого газу завдали інтересам держави збитки в особливо великих розмірах на загальну суму понад 1 млрд гривень.

Сам Курченко оголосив себе "жертвою режиму".

схожі новини