Новини 2014-09-05 16:42

Порошенко наказав припинити вогонь на Донбасі

Президент України Петро Порошенко віддав наказ начальнику Генерального штабу Збройних Сил України припинити вогонь починаючи з 18.00 5 вересня. Про це йдеться у його заяві, яку поширила прес-служба президента.

"Мої міжнародні переговори в Брюсселі та Мінську продемонстрували потужний запит на мирне політико-дипломатичне врегулювання конфлікту на Донбасі. Такі ж настрої домінували під час моїх зустрічей з світовими лідерами на саміті НАТО в Уельсі. Миру прагне цілий світ, миру прагне вся Україна, включаючи і мільйони мешканців Донбасу. Найвищою цінністю є людське життя, і ми повинні зробити все можливе і неможливе для того, щоб припинити кровопролиття та покласти край стражданням людей", - йдеться у заяві.

"Виходячи із заклику президента Росії Володимира Путіна до керівників незаконних збройних формувань Донбасу зупинити вогонь, підписання протоколу на засіданні  Тристоронньої контактної групи з імплементації Мирного плану  Президента України, я віддаю наказ начальнику Генерального штабу Збройних Сил України припинити вогонь починаючи  з 18.00 5 вересня", - заявив Порошенко.

"Я також доручаю Міністрові закордонних справ України спільно з ОБСЄ забезпечити ефективний міжнародний контроль за дотриманням режиму припинення вогню, який має носити винятково двосторонній характер. Розраховую, що ці домовленості, включаючи припинення вогню та звільнення заручників, будуть чітко дотримуватися", - зазначив президент.

Нагадаємо, раніше Порошенко заявив, що в Мінську підписано попередній протокол до угоди про припинення вогню. Документ підписали на зустрічі тристоронньої контактної групи.

Як відомо, президент Росії Владімір Путін оприлюднив свій план вирішення ситуації на Донбасі, який передбачає відведення українських військ, незастосування авіації та зупинку наступу бойовиків, яких підтримує його регулярна армія.