Новини 2014-09-20 10:19

Кучма розповів про деталі меморандуму, підписаного вночі у Мінську

Учасники контактної групи з врегулювання ситуації на сході України 20 вересня підписали в Мінську меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня. Про це російському "Інтерфаксу" повідомив глава так званої "​​Верховного ради" самопроголошеної "ЛНР" Олексій Карякін.

На запитання, чи підписаний меморандум з реалізації протоколу, Карякін відповів: "Так".

Водночас, за словами другого президента України Леоніда Кучми, меморандум складається з 9 пунктів.

"Перший з них - припинення застосування зброї обома сторонами, друге - зупинка підрозділів і формувань на позиціях станом на 19 вересня. Третє - заборона на застосування всіх видів зброї та наступальних дій", - повідомив Кучма.

"Меморандум передбачає відвід великокаліберної зброї на відстань не менше 15 км з кожного боку. Таким чином, створюється зона безпеки завширшки не менше 30 км", - наголосив він.

"Вводиться заборона на польоти бойової авіації, в тому числі безпілотних літальних апаратів, за винятком апаратів ОБСЄ. Також вводиться заборона на використання іноземних бойових літальних апаратів", - сказав Кучма.

"Останній пункт (меморандуму) - це виведення всіх іноземних збройних формувань з території України. Також передбачено виведення всіх так званих найманців", - зазначив він.

Крім того, за словами другого президента, документ передбачає заборону на установку нових мінних споруд поблизу населених пунктів, а також вимогу щодо розмінування вже існуючих пристроїв.

"Меморандум передбачає розгортання груп спостерігачів ОБСЄ уздовж всього російсько-українського кордону", - заявив Кучма.

Водночас посол Росії в Україні Михайло Зурабов повідомив, що узгоджені в рамках переговорів у ніч на суботу домовленості "почнуть виконуватися через добу".

Як відомо, попередня зустріч у Мінську 5 вересня завершилася підписанням документу, який став базовим для початку режиму припинення вогню на Донбасі, який встановив президент України Петро Порошенко, починаючи з 18:00 5 вересня.

Також повідомлялося, що терористи та російські війська не дотримуються перемир'я на Донбасі. 

схожі новини