Новини 2014-12-16 21:40

ЄС наполягатиме на виконанні мінських домовленостей - Моґеріні

Вона також заявила, що Україна може розраховувати на допомогу ЄС у проведенні реформ.

Верховний представник Євросоюзу з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Моґеріні заявила, що ЄС наполягатиме на виконанні всіх пунктів мінських домовленостей. Про це вона повідомила на брифінгу після зустрічі з президентом України Петром Порошенком у Києві.

"Ми обговорили конфлікт на сході України. Ми будемо залишатися на боці України. ЄС буде наполягати на тому, щоб було виконання всіх пунктів мінських домовленостей. Тільки так ми можемо досягти миру, суверенітету і територіальної цілісності. ЄС буде робити все можливе для того, щоб мінські домовленості були імплементовані", - підкреслила Моґеріні.

Вона також заявила, що Україна може розраховувати на допомогу ЄС у проведенні реформ.

"Ви можете розраховувати на нас. Я передаю цей меседж прем'єра і уряду, і я кажу всім українцям: залишайтеся об'єднаними, впроваджуйте реформи", - сказала вона.

Нагадаємо, 5 вересня у Мінську учасники тристоронніх переговорів підписали попередній протокол угоди про припинення вогню на Донбасі. Згодом стало відомо, що президент Петро Порошенко віддав наказ припинити вогонь на Донбасі з 18 години 5 вересня.

Крім того, 19 вересня у Мінську підписали меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня. Згідно із документом, передбачається припинення застосування зброї, виведення з території України іноземних формувань тощо.

Тим часом, терористи постійно порушують мінські домовленості і ведуть обстріл українських військових.