Новини 2016-03-11 14:40

Обама: Ніхто не може бути задоволений ситуацією на Близькому Сході

Американський президент розповів про «Ісламську державу», Саудівську Аравію, Іран та Лівію.

Президент США Барак Обама в інтерв’ю виданню The Atlantic розповів про те, що на Близькому Сході є країни, які не можуть надати перспективу та добробут для своїх громадян, а також про жорстокі екстремістські ідеології, які поширюються через соціальні медіа.

Також він описав своє розуміння радикального ісламу: «Радикальна інтерпретація ісламу — то шлях лише крихітної фракції у мусульманському світі — і саме її нам треба перемогти. Але мусульманська спільнота має ізолювати це радикальне розуміння і створити дискусію стосовно того, як іслам найкараще може стати частиною мирного, сучасного суспільства».

Крім того, американський президент згадав про Іран і Саудівську Аравію. За його словами, ці країни мають долучитись до стабілізації регіону, забезпечити та підтримувати стан «холодного миру».

Що ж до Лівії, Обама теж не повністю задоволений тим, чого Сполученим Штатам вдалось досягнути. «Потенційна громадянська війна і хаос у Сирії були б величезною проблемою для США. Ми запобігли величезним втратам серед цивільного населення, ми відвернули затяжний і кривавий конфлікт. І, попри це, Лівія все ж у жахливому стані… Коли я обдумую ті події і питаю себе — що пішло не так? — є простір для критики. Я більше покладався на європейців, ніж треба, зважаючи на їх близькість до Лівії», — зізнався американський президент.

Не забув Обама і про найбільшого союзника Штатів на Близькому Сході —  Ізраїль. «Я завжди це говорив — давайте не будемо робити Ізраїль «корінням зла»; Ізраїль — не причина всіх проблем на Близькому Сході», — відповів американський президент критикам.

Як повідомлялося, в інтерв’ю The Atlantic Обама також пояснив, чому Росія завжди буде загострювати ситуацію на Донбасі.

схожі новини