Новини 2017-01-24 09:48

Експерти ЄС назвали головну ціль російської пропаганди у Європі

Автори доповіді вже зафіксували 2,5 тисячі прикладів дезінформації з боку Росії.

Існує значна ймовірність того, що Москва спробує вплинути на вибори в європейських країнах 2017 року. Так само, як це вона намагалася зробити в США.

Відповідну заяву зробив у понеділок, 23 січня, представник Європейського Союзу перед журналістами в Брюсселі, посилаючись на доповідь East StratCom Taskforce. Документ підготував підрозділ стратегічної комунікації зовнішньополітичної служби ЄС (EEAS), який спеціалізується на Східній Європі, повідомляє DW.

Автори доповіді вже зафіксували 2,5 тисячі прикладів дезінформації з боку Росії. За словами представника зовнішньополітичної служби ЄС, головний об'єкт нападів російської дезінформаційної кампанії - канцлерка Німеччини Ангела Меркель, зокрема, - її політика щодо біженців та позиції щодо санкцій проти РФ.

"Ведеться неймовірно масштабна, принаймні частково організована кампанія проти ЄС, та його політиків і його принципів", - сказав він.

Раніше німецькі чиновники заявили, що вони розслідують безпрецедентне поширення фейкових новин на тлі повідомлень про прагнення росіян вплинути на вибори у країні, які відбудуться восени. 

Німецькі спецслужби звинуватили Росію у підриві довіри між США і ЄС. Тому спецслужби Німеччини вимагають надати повноваження для відповіді на кібератаки.

Представництво Євросоюзу в Україні оприлюднило відеоінструкцію з послідовністю дій для визначення прокремлівських тролів у соціальних мережах. 

схожі новини