Новини 2017-02-01 23:23

У Європарламенті наголосили на необхідності рішучої реакції на ескалацію в Авдіївці

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС обговорять це питання на своєму засіданні у понеділок, 6 лютого.

У Європарламенті закликають до рішучого реагування ЄС на ескалацію ситуації на Донбасі з боку російських окупаційних військ. З відповідною пропозицією виступили 1 лютого на пленарній сесії законодавчого органу ЄС депутати Анна Більдт (Швеція) та Анна Фотіга (Польща).

"Я хочу висловити занепокоєння багатьох із нас відносно відновлення масованих артилерійських обстрілів у східній Україні", - наголосила Більдт.

Вона зауважила, що загострення ситуації на Донбасі збіглося з проведенням телефонної розмови між президентами США і Росії.

Читайте також: Світова преса про бої під Авдіївкою: «Гради» запрацювали після дзвінка Трампа Путіну

"ЄС повинен відреагувати на це та закликати до припинення вогню, забезпечення гуманітарної допомоги та відновлення політичного процесу", - заявила шведський парламентарій.

Польський депутат Фотіга підтримала колегу, особливо відзначивши гуманітарну кризу в Авдіївці.

У свою чергу, присутня на засіданні високий представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріка Могеріні також заявила про важливість реагування на загострення ситуації і повідомила, що міністри закордонних справ країн-членів обговорять це питання на своєму засіданні у понеділок, 6 лютого.

Нагадаємо, раніше співдоповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи в справах України Хорді Шукла (Іспанія) та Аксель Фішер (Німеччина) закликали бойовиків негайно припинити наступ на Авдіївку.

Крім того, генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг закликав сторони Мінських угод виконувати свої зобов'язання, а також до негайного припинення вогню на Донбасі і відведення озброєнь, заборонених мінськими угодами.