Новини 2017-02-26 17:32

У Туреччині затримали ще 30 прихильників Гюлена

Спеціальні операції проти прихильників опозиційного проповідника відбулися у 26 провінціях країни.

Щонайменше 30 підозрюваних у звʼязках з організацією опозиційного проповідника Фетхуллаха Гюлена FETO були затримані на всій території Туреччини. Про це повідомляє Anadolu.

Спеціальні операції проти прихильників Гюлена відбулися у 26 провінціях країни. Загалом було видано 38 ордерів на арешт підозрюваних в участі в організації.

Серед підозрюваних заступники начальників поліції, працівники поліції та інженери.

Всі підозрювані використовували на своїх мобільних телефонах додаток ByLock, яким користувалися заколотники, які намагалися здійснити спробу перевороту в Туреччині в липні минулого року.

Як повідомлялося, після невдалого державного перевороту у Туреччині, в країні арештували 1734 людини за пропаганду тероризму у соцмережах.

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. 

Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США. Аналогічну версію висунув турецький міністр юстиції. Прихильники Гюлена при цьому відкинули причетність до заколоту, назвавши звинувачення на свою адресу "вкрай безвідповідальними".