Новини 2017-08-14 10:20

У Сімферополі відбулися пікети на підтримку заарештованого 76-річного активіста

Сервер Караметов був заарештований на 10 днів за одиночний пікет.

В окупованому Криму біля будівлі міської ради Сімферополя і підконтрольного Кремлю уряду Криму 14 серпня відбулися два одиночних пікети на підтримку заарештованого минулого тижня кримського активіста Сервера Караметова. Про це на повідомив у Facebook активіст Рустем Усеїнов.

Учасник пікету під будівлею міськради тримав плакат з написом: «Путін, наші діти не терористи і не екстремісти».

Біля будівлі уряду Криму відбувся другий пікет. Мітингувальник розгорнув плакат із написом: «Наші діти – не терористи. Звільніть Сервера Караметова». Відео пікету розмістила у Facebook спільнота "Кримська солідарність".

Відео зі ще одним пікетувальником біля Верховного суду опублікував активіст Ділявер Усеїнов.

Одиночний пікет – єдина дозволена в Росії форма протесту, яка не потребує попереднього узгодження з владою.  

76-річний Сервер Караметов проводив одиночний пікет під будівлею підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму, де слухалася справа заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Щодо Караметова склали два адміністративних протоколи. Один – за «порушення порядку проведення одиночних пікетів», другий – за «опір співробітникам поліції». Підконтрольний Кремлю Залізничний суд Сімферополя 9 серпня присудив активіста Серверу Караметову 10 діб адміністративного арешту за «опір співробітникам поліції». Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала російську владу негайно звільнити Караметова.

Сервера Караметова затримують в анексованому Криму вже не вперше. У День пам’яті жертв геноциду кримських татар 18 травня його затримали російські силовики після того, як він прийшов на площу в Сімферополі з кримськотатарським прапором і портретами своїх батьків, які стали жертвами депортації 1944 року. За три години його відпустили після складання адміністративного протоколу.

схожі новини