Новини 2017-09-19 14:58

Нацрада озвучила суму штрафів, стягнених з радіостанцій через порушення мовних квот

За півроку було оштрафовано 15 радіостанцій.

За півроку Національна рада з питань телебачення та радіомовлення за порушення мовних квот оштрафувала 15 радіостанцій на близько 634 тис. гривень. Про це під час конференції в вівторок, 19 вересня, повідомив очільник відомства Юрій Артеменко.

За інформацією, працівники Нацради зафіксували 15 порушень закону протягом півроку.

“За останні півроку ми зафіксували лише 15 порушень закону, через що нарахували штрафів на загальну суму майже 634 тис. грн. З огляду на те, що штраф за невиконання квот становить 5% від суми ліцензійного збору, радіостанції намагаються перевиконувати квоти, щоб випадково не порушити закон”, – наголосив Артеменко.

Як повідомляється, найбільший штраф у розмірі 215,6 тисяч гривень нарахували радіостанції "KISS FM". Через те, що  частка україномовних пісень становила 24%, коли  законодавство вимагає 25%.

Найбільший штраф за порушення закону щодо ведення програм українською мовою отримала одеська радіостанція "Радіо ГЛАС" – 43,2 тис грн.

Артеменко відзначив, що регулятор діє безкомпромісно, навіть при порушенні виконання квот на 0,1%.

"Саме це й дозволило нам забезпечити виконання закону всіма ліцензіатами. Кожне порушення – це скоріш виняток з правила, який обумовлений, головним чином, технічними причинами”, – заявив він.

Нагадаємо, 8 листопада 2016 року набув чинності закон «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)». Відповідно до закону, мовлення кожної телерадіоорганізації має складатися з національного аудіовізуального продукту не менш ніж на 50%, частка пісень державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень поширених протягом доби. Окрім телерадіоорганізації, в чиєму ефірі музичні твори на мовах Європейського Союзу становлять не менш ніж 60%, мають трохи меншу квоту - а саме 25% україномовних пісень.