Новини 2011-05-15 12:11

Янукович закликав вшанувати пам’ять жертв сталінських репресій

Президент Віктор Янукович закликає українців вшанувати пам’ять жертв тоталітарного сталінського режиму. Про це йдеться у зверненні глави держави до українського народу в День пам'яті жертв політичних репресій.

«Сьогодні Україна схиляє голову перед пам'яттю мільйонів людей, що стали жертвами тоталітарного режиму у 30 – 40 роки минулого століття.

Сталінська репресивна машина винищувала всіх, хто намагався вільно думати, говорити, діяти, творити. Піддавалися неправедному суду, ув'язнювалися, катувалися, виселялися на чужину кращі представники суспільства. Жертвами репресій ставали інтелігенція і священики, робітники і селяни, чоловіки, жінки та діти», - йдеться у звернені.

Янукович закликав українців згадати людей, що стали жертвами радянського тоталітарного режиму в 40-і роки, незалежно від їхніх поглядів, національності й віросповідання.

«Вважаю за необхідне продовжувати пошук і встановлення імен людей, чий прах покоїться у місцях захоронень жертв політичних репресій у різних куточках України», - йдеться у зверненні Януковича.

Нагадаємо, День пам'яті жертв політичних репресій відзначається в Україні щороку в третю неділю травня.

Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив обмежити проведення розважальних заходів у День пам'яті жертв політичних репресій 15 травня.

У цей день будуть приспущені державні  прапори на будинках органів влади, державних підприємств, установ й організацій, на території іноземних дипломатичних установ України.

схожі новини