Новини 2019-03-27 10:34

Більшість кримських татар, яких обшукують, підтримували українських політв'язнів - Денісова

"Кримська солідарність" повідомляє про щонайменше десятьох затриманих кримських татар.

Більшість громадських активістів, будинки яких в окупованому Сімферополі обшукують російські силовики, відвідували українських політв'язнів Кремля та їздили на судові засідання до Ростова-на-Дону. Про це у середу, 27 березня, повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

 

“На цю хвилину на території тимчасово окупованого Криму, а саме в Сімферополі, відбуваються обшуки. 25 будинків активістів "Кримської солідарності" та громадських активістів обшукуються окупаційною владою. Слідчі дії проходять, зокрема, у Ремзі Бекірова, Османа Арифмеметова, Рустема Шейхалієва, Ерфана Османова, Азіза Бекірова, Акіма Бекірова, Абдульазіза Умерова, Меджіта Абдурахманова, Тофіка Абдулгазієва, Яшара Муедінова, Сеітвелі Сейтабдієва, Едема Яячікова. Більшість з них їздили на судові засідання до Ростова-на-Дону, передавати передачі, відвідувати політв’язнів”, — зазначила омбудсмен.

 

Посилаючись на інформацію активістів, вона повідомила, що у мікрорайоні Кам’янка, де проходять обшуки, все перекрито Росгвардією.

 

“У зв’язку з масштабними навчаннями десантників, цей момент використовують для посилення”, — зауважила вона.

 

Денісова також наголосила, що деяких власників будинків забирають до Слідчого комітету.

 

“За інформацією російських ЗМІ, список затриманих оголосили завчасно. Тож, як показує практика, будуть арешти. Адвокатів поки що не допускають, деяких власників будинків забирають до Слідчого комітету”, — зазначила вона.

 

Водночас "Кримська солідарність" повідомляє про щонайменше десятьох затриманих кримських татар. Зазначається, що наразі закінчилися обшуки в будинках Рустема Сейтхалілова, Тофіка Абдулгазієва, Джеміля Гафарова, Сейрана Муртази, Аліма Керімова. Їх відвезли до відділу управління ФСБ Росії в Сімферополі.

 

Як повідомляли, в окупованому Криму співробітники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії проводять не менше ніж 25 обшуків у будинках підозрюваних в участі в діяльності забороненої в Росії релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

схожі новини