Новини 2019-03-27 11:31

Нова хвиля переслідувань кримських татар. У МЗС заявили, що Росія готує посилення практики репресій у Криму

У відомстві не виключають, що сьогоднішні події можуть стати початком нової хвилі судових переслідувань кримських татар.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через масові незаконні обшуки помешкань та затримання представників кримськотатарського народу, які відбулися 27 березня в окупованому Криму. Про це повідомляє прес-служба відомства.

 

«Саме так – новою хвилею репресій – РФ відповідає на п’яту річницю ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 «Територіальна цілісність України», – йдеться в повідомленні.

 

У МЗС відзначили, що масштабний характер переслідувань свідчить про налаштованість Росії на подальше посилення практики репресій та залякувань громадян України, що мешкають на окупованих територіях.

 

«Ми стурбовані повідомленнями про те, що під час обшуків у мікрорайоні Кам’янка м.Симферополя російські окупанти вдалися до побиття місцевих мешканців, які перебували поруч. Нашу особливу стурбованість викликає те, що російська окупаційна влада знову обрала як привід для своїх каральних акцій т.зв. «справу Хізб-ут-Тахрір», яка вже використовувалася для фабрикування справ проти кримьскотатарських активістів та їх подальших засуджень», – зазначається в повідомленні.

 

Крім того, у зовнішньополітичному відомстві не виключають, що сьогоднішні події можуть стати початком нової хвилі судових переслідувань кримських татар. У МЗС також закликали міжнародне співтовариство негайно відреагувати на дії російської окупаційної влади.

 

«Політичний, економічний та санкційний тиск на державу-агресора має бути посилений з метою припинення Росією порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму, звільнення незаконно утримуваних громадян України та прискорення де-окупації АР Крим та м.Севастополя», – наголошується в повідомленні.

 

Як повідомлялося, 27 березня в окупованому Криму працівники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії проводять щонайменше 25 обшуків у будинках підозрюваних в участі в діяльності забороненої в Росії релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

 

Омбудсмен України Людмила Денісова заявила, що більшість громадських активістів, будинки яких в окупованому Сімферополі обшукують російські силовики, відвідували українських політв'язнів Кремля та їздили на судові засідання до Ростова-на-Дону.

 

Своєю чергою, адвокат Еміль Кубедінов повідомив, що під час обшуків у будинках кримських татар російські силовики підкидають «заборонену» літературу. 

 

Згодом стало відомо, що в окупованому Криму після обшуків російських силовиків 13 кримських татар відвезли до управління ФСБ у Сімферополі.