Новини 2019-03-27 12:50

Україна проінформувала Раду Європи про затримання активістів в окупованому Криму

Дмитро Кулеба зазначив, що цього разу Україна очікує не лише на чергове висловлення стурбованості, а на конкретні кроки із захисту прав кримських татар.

Україна проінформувала генерального секретаря та послів держав-членів Ради Європи про системні затримання в Криму кримських татар. Про це у середу, 27 березня, повідомив Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба у Facebook.

 

Кулеба зазначив, що цього разу Україна очікує не лише на чергове висловлення стурбованості, а на конкретні кроки із захисту прав кримських татар.

 

"Якщо ці кроки будуть хоча б на 50% такі ж енергійні, як спроби деяких впливових сил в РЄ повернути Росію в ПАРЄ, видавши їй індульгенцію за агресію проти України, права людей в окупованій зоні будуть захищені. А то у нас так виходить: якщо треба допомогти Росії, то і засідання скликаються, і документи готуються, і юристи обґрунтовують позиції, і лунають заяви про потребу конструктиву. А коли треба захищати жертв російської окупації, то зараз максимум що можна вичавити з РЄ, це заяву про стурбованість", - заявив він.

 

Кулеба зазначив, що в РЄ зараз часто питають, чи стане позиція України щодо Росії більш м‘якою та поступливою після виборів.

 

"Дуже тут деякі на це чекають. Не йметься людям. Я не знаю, чим завершаться вибори, але для мене тут вибору немає: я буду і надалі вгризатися в нашу позицію. Інакше навіщо тоді це все?", - додав він.

 

Як повідомляли, в окупованому Криму після обшуків російських силовиків 17 кримських татар відвезли до управління ФСБ у Сімферополі.

 

Нагадаємо, 27 березня в окупованому Криму працівники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії проводять щонайменше 25 обшуків у будинках підозрюваних в участі в діяльності забороненої в Росії релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

 

Омбудсмен України Людмила Денісова заявила, що більшість громадських активістів, будинки яких в окупованому Сімферополі обшукують російські силовики, відвідували українських політв'язнів Кремля та їздили на судові засідання до Ростова-на-Дону.

 

Своєю чергою, адвокат Еміль Кубедінов повідомив, що під час обшуків у будинках кримських татар російські силовики підкидають «заборонену» літературу. 

 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через масові незаконні обшуки помешкань та затримання представників кримськотатарського народу, які відбулися 27 березня в окупованому Криму.

 

 

схожі новини