Новини 2019-03-27 13:34

Поліція України відкрила кримінальне провадження через обшуки в окупованому Криму

За фактом порушення недоторканності житла кримських татар передбачена кримінальна відповідальність - до п'яти років позбавлення волі.

Головне управління Національної поліції України відкрило кримінальне провадження за ст. 162  ч.2 Кримінального кодексу України у зв'язку з проведенням російськими силовиками обшуків в окупованому Криму. Про це у середу, 27 березня, повідомляє "Крим. Реалії".

 

У Слідчому відділі Головного управління в АР Крим і Севастополі зазначають, що за даним фактом порушення недоторканності житла кримських татар передбачена кримінальна відповідальність - до п'яти років позбавлення волі.

 

Як повідомляли, в окупованому Криму після обшуків російських силовиків 17 кримських татар відвезли до управління ФСБ у Сімферополі.

 

Затриманих активістів російська ФСБ звинувачує в організації діяльності забороненої в Росії релігійної організації  "Хізб ут-Тахрір". 

 

Нагадаємо, 27 березня в окупованому Криму працівники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії проводять щонайменше 25 обшуків у будинках підозрюваних в участі в діяльності забороненої в Росії релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

 

Омбудсмен України Людмила Денісова заявила, що більшість громадських активістів, будинки яких в окупованому Сімферополі обшукують російські силовики, відвідували українських політв'язнів Кремля та їздили на судові засідання до Ростова-на-Дону.

 

Своєю чергою, адвокат Еміль Кубедінов повідомив, що під час обшуків у будинках кримських татар російські силовики підкидають «заборонену» літературу. 

 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через масові незаконні обшуки помешкань та затримання представників кримськотатарського народу, які відбулися 27 березня в окупованому Криму.

 

Водночас Україна проінформувала генерального секретаря та послів держав-членів Ради Європи про системні затримання в Криму кримських татар.

 

 

схожі новини