Новини 2019-03-27 13:51

Обшуки в Криму. ФСБ заявила про затримання 20 кримських татар

У російській спецслужбі заявили, що при затриманні активістів нібито було знайдено значну кількість пропагандистських матеріалів "Хізб ут-Тахрір".

У ФСБ Росії заявили про затримання в Криму 20 кримських татар, який підозрюють в участі в забороненій в Росії релігійної організації  "Хізб ут-Тахрір". Про це у середу, 27 березня, повідомляє журналіст Антон Наумлюк у Facebook.

 

У російській спецслужбі повідомили, що затримані "здійснювали антиконституційну діяльність, засновану на доктрині створення "всесвітнього халіфату", руйнування інститутів світського товариства і спрямовану на повалення насильницьким шляхом чинної влади".

 

Зокрема, у ФСБ заявили, що при затриманні по місцях проживання учасників групи нібито було знайдено значну кількість пропагандистських матеріалів "Хізб ут-Тахрір".

 

Як повідомляли, в окупованому Криму після обшуків російських силовиків 17 кримських татар відвезли до управління ФСБ у Сімферополі.

 

Затриманих активістів російська ФСБ звинувачує в організації діяльності забороненої в Росії релігійної організації  "Хізб ут-Тахрір". 

 

У  зв'язку з цим Головне управління Національної поліції України відкрило кримінальне провадження за ст. 162  ч.2 Кримінального кодексу України. Зазначається, що за фактом порушення недоторканності житла кримських татар передбачена кримінальна відповідальність - до п'яти років позбавлення волі.

 

Нагадаємо, 27 березня в окупованому Криму працівники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії проводять щонайменше 25 обшуків у будинках підозрюваних в участі в діяльності забороненої в Росії релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

 

Омбудсмен України Людмила Денісова заявила, що більшість громадських активістів, будинки яких в окупованому Сімферополі обшукують російські силовики, відвідували українських політв'язнів Кремля та їздили на судові засідання до Ростова-на-Дону.

 

Своєю чергою, адвокат Еміль Кубедінов повідомив, що під час обшуків у будинках кримських татар російські силовики підкидають «заборонену» літературу. 

 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через масові незаконні обшуки помешкань та затримання представників кримськотатарського народу, які відбулися 27 березня в окупованому Криму.

 

Водночас Україна проінформувала генерального секретаря та послів держав-членів Ради Європи про системні затримання в Криму кримських татар.