Новини 2019-03-27 17:14

До затриманих в окупованому Криму активістів допустили адвокатів

Як зазначається, російські силовики продовжують шукати ще чотирьох активістів.

В окупованому Криму до затриманих у середу, 27 березня, кримських татар допустили адвокатів. Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк у Facebook.

 

Усього російські силовики відвезли в управління ФСБ до Сімферополя 20 осіб: Шабана Умерова, Рустема Сейтхалілова, Різу Ізетова, Фаріда Базарова, Джеміля Гафарова, Сейрана Муртазу, Аліма Карімова, Тофіка Абдулгазієва, Біляла Аділова, Меджита Абдурахманова, Рустема Шейхалієва, Сейтвелі Сейтабдієва, Яшара Муедінова, Ізета Абдулаєва, Асана Янікова, Енвера Аметова, Руслана Сулейманова, Акіма Бекірова, Ерфана Османа, Сервера Газієва. 

 

Місцезнаходження ще чотирьох - Едема Яячікова, Владлена Абдулкадірова, Османа Аріфмеметова і Ремзі Бекірова - невідомо. Їх російські силовики шукають в околицях Строгонівки.

 

"Дев'ятнадцятьох затриманих, а також тих, чиє місце знаходження невідоме, підозрюють в участі в" Хізб ут-Тахрір" по частині 2 статті 205.5 КК РФ. Решта, - Ремзі Бекіров, Шабан Умеров, Риза Ізета, Фарід Базаров, Руслан Сулейманов, - по частині 1. У слідчій групі слідчі з Криму, Краснодара і Ростова. У тому числі, слідчий Ігор Скрипка, який вів справу Ільмі Умерова. Керує слідчою групою Сергій Махнєв", - додав журналіст.

 

Як повідомляли, У ФСБ Росії заявили про затримання в Криму 20 кримських татар, який підозрюють в участі в забороненій в Росії релігійної організації  "Хізб ут-Тахрір". 

 

У  зв'язку з цим Головне управління Національної поліції України відкрило кримінальне провадження за ст. 162  ч.2 Кримінального кодексу України. Зазначається, що за фактом порушення недоторканності житла кримських татар передбачена кримінальна відповідальність - до п'яти років позбавлення волі.

 

Нагадаємо, 27 березня в окупованому Криму працівники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії проводять щонайменше 25 обшуків у будинках підозрюваних в участі в діяльності забороненої в Росії релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

 

Омбудсмен України Людмила Денісова заявила, що більшість громадських активістів, будинки яких в окупованому Сімферополі обшукують російські силовики, відвідували українських політв'язнів Кремля та їздили на судові засідання до Ростова-на-Дону.

 

Своєю чергою, адвокат Еміль Кубедінов повідомив, що під час обшуків у будинках кримських татар російські силовики підкидають «заборонену» літературу. 

 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через масові незаконні обшуки помешкань та затримання представників кримськотатарського народу, які відбулися 27 березня в окупованому Криму.

 

Водночас Україна проінформувала генерального секретаря та послів держав-членів Ради Європи про системні затримання в Криму кримських татар.

схожі новини