Новини 2019-03-27 17:48

Силовики РФ оточили мікрорайон під Сімферополем, де відбулися масові обшуки

Крім того, на виїздах із селища Строганівка були встановлені блокпости.

Російські силовики в окупованому Криму оточили мікрорайон селища компактного проживання кримських татар Строганівка, де вранці провели обшуки. Також силовики встановили блокпости на виїздах, перевіряють автомобілі та документи у всіх пасажирів. Про це у середу, 27 березня, повідомила активістка Лутфіє Зудієва, передає "Крим. Реалії".

 

«Селище оточене співробітниками ДПС на всіх виїздах. Машини зупиняють і уточнюють особистості людей. У самому селищі співробітники ФСБ вели оперативну зйомку не тільки тих, хто прийшов підтримати, але і номери автомобілів. Біля будинку Ремзі Бекірова і Османа Аріфмеметова стоять автозаки. У самому селищі перебуває велика кількість співробітників ОМОНу, «Беркута» і Росгвардії», – розповіла Зудієва.

 

Наразі силовики не змогли заарештувати чотирьох кримськотатарських активістів, у будинках яких у Строганівці проводили обшуки. Османа Аріфмеметова, Ремзі Бекірова, Владлена Абдулкадірова і Едема Яячікова не виявилося вдома, їхнє місце перебування невідоме.

 

«Співробітники ФСБ заходили практично до кожного будинку з метою їх виявити. За останньою інформацією силовики вже починають знімати оточення навколо Строганівки», – пояснила Зудієва.

 

Як повідомляли, У ФСБ Росії заявили про затримання в Криму 20 кримських татар, який підозрюють в участі в забороненій в Росії релігійної організації  "Хізб ут-Тахрір". 

 

Згодом стало відомо, що до затриманих активістів допустили адвокатів. 

 

Водночас Головне управління Національної поліції України відкрило кримінальне провадження за ст. 162  ч.2 Кримінального кодексу України. Зазначається, що за фактом порушення недоторканності житла кримських татар передбачена кримінальна відповідальність - до п'яти років позбавлення волі.

 

Нагадаємо, 27 березня в окупованому Криму працівники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії проводять щонайменше 25 обшуків у будинках підозрюваних в участі в діяльності забороненої в Росії релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

 

Омбудсмен України Людмила Денісова заявила, що більшість громадських активістів, будинки яких в окупованому Сімферополі обшукують російські силовики, відвідували українських політв'язнів Кремля та їздили на судові засідання до Ростова-на-Дону.

 

Своєю чергою, адвокат Еміль Кубедінов повідомив, що під час обшуків у будинках кримських татар російські силовики підкидають «заборонену» літературу. 

 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через масові незаконні обшуки помешкань та затримання представників кримськотатарського народу, які відбулися 27 березня в окупованому Криму.

 

Водночас Україна проінформувала генерального секретаря та послів держав-членів Ради Європи про системні затримання в Криму кримських татар.

схожі новини