Новини 2019-04-18 13:52

Суд визнав протиправною націоналізацію Приватбанку

НБУ заявив, що оскаржить це рішення.

У четвер, 18 квітня, Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення «Приватбанку» з ринку за участю держави такою, що порушує норми чинного законодавства.

 

Національний банк України заявив, що оскаржить це рішення.

 

«Рішення суду не набрало законної сили та буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій та прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції. Вкотре звертаємо увагу, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність», – повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

 

Національний банк заявив, що запропонує Раді з фінансової стабільності звернутись до Ради національної безпеки та оборони України, Кабінету міністрів України з приводу подібних судових практик, що завдають шкоди міжнародному іміджу України.

 

«Міжнародні партнери України неодноразово наголошували, що націоналізація «Приватбанку» була важливим кроком для забезпечення фінансової стабільності. Рішення про виведення неплатоспроможного «Приватбанку» за участю держави ухвалювалося відповідно до норм чинного законодавства, було підтримане РНБО та урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян», – зазначила перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

 

Нагадаємо, 15 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що скасування націоналізації Приватбанку призведе до глибокої кризи у відносинах з Міжнародним валютним фондом (МВФ).