Новини 10:11

"Єднання народів" і чесні вибори. Як у Росії реагують на перемогу Зеленського

Володимира Зеленського уже привітав президент-утікач Віктор Янукович.

Російські політики сподіваються на зближення російського і українського народів після перемоги Володимира Зеленського на виборах президента України.

 

Прем'єр-міністр Російської Федерації Дмітрій Мєдвєдєв каже, що не плекає ілюзій із цього приводу, проте бачить шанси на поліпшення відносин між країнами.

 

"У мене немає сумнівів: новий керівник держави стосовно Росії буде притримуватися риторики, яку він використовував під час передвиборчої кампанії. Повторювати відомі ідеологічні формули, орієнтовані на різні групи населення. Не плекаю жодних ілюзій із цього приводу. Водночас шанси на поліпшення відносин із нашою країною все-таки є", – написав Мєдвєдєв у Facebook.

 

Голова Чечні Рамзан Кадиров висловлює схожі очікування.

 

"Хочеться побажати Володимиру Зеленському успіху в благородних справах, спрямованих на відродження України та єднання українського і російського народів! Якщо такі наміри в нього з'являться!", – написав Кадиров у своєму Telegram-каналі, передає російський пропагандистський ресурс РИА-Новости.

 

Російський опозиційний політик Алєксєй Навальний привітав Україну з чесними виборами.

 

"Вітаю Україну і українців. Тих, чий кандидат виграв – з перемогою. Тих, чий програв – з гідним програшем у впертій боротьбі. Всіх з чесними виборами – рідкісною штукою на території колишнього СРСР. Нехай Україна процвітає, і Росії від цього буде тільки добре", – написав він у Twitter.

 

Екс-президент України Віктор Янукович, який переховується в Росії, також привітав Зеленського, пише у Facebook прес-секретар Януковича Юрій Кірасір.

 

Янукович у зверненні повторює тези російської пропаганди про "братовбивчу війну на Донбасі" та "політику ненависті й насильства Петра Порошенка". Зеленському він бажає "принести нашій країні мир, об'єднати й примирити український народ".

 

"Я хочу низько вклонитися мудрому українському народу, який не дав себе обманути, не піддався на провокації та брехню, а зробив усвідомлений вибір. Українці довірилися вам і сподіваються, що ви повернете нашому народу мир і процвітання", – ідеться у зверненні.

 

Водночас у команді Зеленського заявили, що "обійдуться" без такої підтримки. 

 

"Протягом всієї кампанії команда Зеленського отримувала так звану "підтримку" від російських пропагандистів і колишніх українських чиновників. Ми обійдемося як без цієї підтримки, так і без їхніх привітань", – сказав агентству "Інтерфакс-Україна" спікер штабу Зеленського Дмитро Разумков.

 

Нагадаємо, після опрацювання понад 90% протоколів на виборах президента України Володимир Зеленський набирає 73,17% голосів, Петро Порошенко – 24,5%. Чинний президент уже визнав свою поразку на виборах і заявив, що готовий допомагати Зеленському в перехідний період, але водночас пообіцяв йому сильну опозицію.

схожі новини