Новини 2019-05-10 14:16

Стало відомо, коли оголосять рішення Міжнародного трибуналу щодо справи українських полонених моряків

Представників Росії на засіданні не було, однак голова української делегації Олена Зеркаль наголосила, що морський трибунал може винести рішення без участі РФ.

У п'ятницю, 10 травня, Міжнародний трибунал ООН з морського права завершив слухання за позовом України про тимчасові заходи щодо РФ для звільнення захоплених українських моряків і кораблів. Про це повідомляє РБК-Україна.

 

 

Головуючий засідання повідомив, що рішення очікується орієнтовно 25 травня.

 

Зазначимо, що під час засідання заступник глави МЗС Олена Зеркаль заявила про захват РФ українських моряків у Керченській протоці та просила про звільнення моряків.

 

Своєю чергою, адвокат Джонатан Гімблет відкинув російські звинувачення, що українські кораблі нібито "таємно вторглися" в російські територіальні води. Зокрема, він зазначив, що раніше українські судна вже проходили Керченську протоку і все миналось без інцидентів.

 

Також адвокат Марні Чік зазначила, що виняток, на який посилається Росія - ст. 298 (1)(b) UNCLOS - не застосовується у цій справі.

 

"Характер дій, які здійснює Росія носить характер "застосування національного законодавства", у даному випадку кримінального. І саме ці дії є предметом справи, оскільки вони порушують імунітети, гарантовані Конвенцією", - зазначила вона.

 

Вона додала, що українські військові кораблі не були задіяні у військовій діяльності, вони намагалися повернутися до свого порту приписки.

 

"Лише те, що корабель є військовим, не означає, що він задіяний у військовій діяльності. Для використання винятку щодо військової діяльності має значення не вид корабля, а характер його діяльності", - заявила адвокат.

 

Професор Жан-Марк Тювінен у свою чергу додав, що 17 квітня РФ продовжила арешт моряків, хоч на той час Україна застосувала і вичерпала всі дипломатичні засоби.

 

"Це не просто загроза для імунітету кораблів та їхніх екіпажів. Ці імунітети фактично порушуються Росією з кожним днем все сильніше. Невідкладність ситуації сьогодні є такою ж як і в перший день. Більше того - з кожним днем імунітет України за UNCLOS порушується все більше. Росія не звертає уваги на всі вимоги звільнити військові кораблі та членів їхніх екіпажів, які були зроблені Україною та багатьма іншими країнами", - заявив він.

 

Самої російської делегації на засіданні не було. Однак, Зеркаль додала, що Морський трибунал може винести рішення без участі РФ. Захід відбувався в головному залі суду у відкритому форматі. 

 

Як повідомлялося,  16 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права («ITLOS») щодо застосування тимчасових заходів проти Російської Федерації з метою негайного звільнення трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів. 

 

Своєю чергою, президент України Петро Порошенко утворив делегацію України для участі у слуханнях у справах України проти Російської Федерації щодо імунітету трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів. 

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.

схожі новини