Новини 2019-05-10 17:10

РФ зайняла дві різні позиції в судах по справі українських полонених моряків - Полозов

Зокрема, РФ заявляє, що Міжнародний трибунал не має юрисдикції у цій справі, оскільки йдеться про воєнні події, водночас на російських судах Росія заперечує статус військовополонених, наполягаючи, що це була поліцейська операція.

Російська Федерація зайняла дві різні позиції в судах по справі захоплення українських моряків і кораблів. Про це у п'ятницю, 10 травня,  повідомив адвокат Микола Полозов під час брифінгу в Гамбурзі.

 

"Тут РФ заявляє, що трибунал не має юрисдикції, оскільки мали місце воєнні події, а всередині на російських судах щодо обрання запобіжного заходу вони кажуть, що немає ніяких військовополонених і це була поліцейська операція. Таким чином, не складно підловити російську владу на фальсифікації і брехні, яку вона озвучує", - сказав Полозов.

 

Своєю чергою, адвокат Ілля Новіков  додав, що позиція РФ на слуханнях трибуналу ООН вже зафіксована на папері, підписаному представником російського МЗС.

 

"Росія подала в цей суд папір з підписом російського МЗС, де вона наполягає на тому, що мав місце військовий конфлікт. Ми отримаємо цей документ, він офіційний", - додав Новиков.

 

За його словами, адвокати українських моряків зможуть використовувати другу позицію Росії під час російського суду над українськими моряками з обрання їм запобіжного заходу.

 

"Коли у вас дві позиції, вони обидві програшні. Так працює суд. Міжнародні суди не є виключенням", - додав він.

 

Як повідомлялося, у п'ятницю, 10 травня, Міжнародний трибунал ООН з морського права завершив слухання за позовом України про тимчасові заходи щодо РФ для звільнення захоплених українських моряків і кораблів. Головуючий засідання повідомив, що рішення очікується орієнтовно 25 травня.

 

Зазначимо, що під час засідання заступник глави МЗС Олена Зеркаль заявила про захват РФ українських моряків у Керченській протоці та просила про звільнення моряків.

 

Своєю чергою, адвокат Джонатан Гімблет відкинув російські звинувачення, що українські кораблі нібито "таємно вторглися" в російські територіальні води. Зокрема, він зазначив, що раніше українські судна вже проходили Керченську протоку і все миналось без інцидентів.

 

Як повідомлялося,  16 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права («ITLOS») щодо застосування тимчасових заходів проти Російської Федерації з метою негайного звільнення трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів. 

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.

схожі новини