Новини 2019-06-25 11:56

Українська делегація на знак протесту залишила залу засідань ПАРЄ

Разом з українськими делегатами засідання залишили чимало представників Грузії, країн Балтії, деяких інших країн.

Українська делегація у вівторок, 25 червня, на знак протесту залишила залу засідань Парламентської асамблеї Ради Європи. Про рішення делегації оголосив її голова народний депутат Володимир Ар'єв.

 

Разом з українськими делегатами засідання залишили чимало представників Грузії, країн Балтії, деяких інших країн.

 

За словами народного депутата Олексія Гончаренка, українська делегація перебуватиме у залі засідань Асамблеї лише під час розгляду питань щодо оскарження повноважень та накладання санкцій на російську делегацію.

 

Як повідомлялося, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань. Резолюцію після дебатів, які тривали майже дев'ять годин, підтримали 118 делегатів, 62 були проти та 10 утрималися.

 

Виконувач обов'язків голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Марія Іонова заявила, що після повернення повноважень делегації Росії в Парламентську асамблею Ради Європи українська делегація може призупинити свою участь в Асамблеї.

 

Своєю чергою, Міністерство закордонних справ України повідомило, що схвалена Парламентською Асамблеєю Ради Європи резолюція, є неприпустимою поступкою Москві, що з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, у тому числі Статуту Ради Європи.