Новини 2019-06-25 12:04

У ПАРЄ оскаржили повноваження російської делегації

Ініціативу підтримали більше 30 делегатів із щонайменше п'яти країн.

У Парламентській асамблеї Ради Європи у вівторок, 25 червня, оскаржили повноваження російської делегації. Відповідну процедуру порушили з ініціативи української сторони у присутності російської делегації в залі засідань.

 

Ініціативу підтримали більше 30 делегатів із щонайменше п'яти країн.

 

Відтак комітет з питань регламенту й імунітетів повинен упродовж 24 годин розглянути це питання.

 

Голова делегації України при ПАРЄ Володимир Ар'єв, обґрунтовуючи ініціативу, наголосив, що шість представників російської делегації піддані персональним санкціям Євросоюзу за підтримку злочинів та порушення.

 

Ратифікація (або ні) Асамблеєю повноважень російських делегатів призначена на другу половину дня середи.

 

Як повідомлялося, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань. Резолюцію після дебатів, які тривали майже дев'ять годин, підтримали 118 делегатів, 62 були проти та 10 утрималися.

 

Виконувач обов'язків голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Марія Іонова заявила, що після повернення повноважень делегації Росії в Парламентську асамблею Ради Європи українська делегація може призупинити свою участь в Асамблеї.

 

Своєю чергою, Міністерство закордонних справ України повідомило, що схвалена Парламентською Асамблеєю Ради Європи резолюція, є неприпустимою поступкою Москві, що з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, у тому числі Статуту Ради Європи. 

 

Українська делегація у вівторок, 25 червня, на знак протесту залишила залу засідань Парламентської асамблеї Ради Європи. Про рішення делегації оголосив її голова народний депутат Володимир Ар'єв.

схожі новини