Новини 2019-06-25 12:17

Зеленський відреагував на рішення ПАРЄ щодо повернення делегації РФ

Крім того, президент нагадав, що у вівторок, 25 червня, спливає термін виконання наказу Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення полонених моряків.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням Парламентської асамблеї Ради Європи затвердити без обмежень повноваження делегації Російської Федерації. Про це він у вівторок, 25 червня, написав на своїй сторінці у Facebook.

 

За словами глави держави, минулого тижня він особисто обговорював це питання з президентом Франції Еммануелем Макроном та з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

 

"Намагався переконати пана Макрона та пані Меркель, що повернення російської делегації до ПАРЄ можливе лише після того, як Росія виконає принципові вимоги Асамблеї.  Шкода, що наші європейські партнери нас не почули та вчинили інакше", – зазначив Зеленський.

 

Він подякував українській парламентській делегації та дружнім національним делегаціям, які до кінця відстоювали свою позицію.

 

"Головним аргументом за повернення стали необхідність захисту прав людини та громадянина як найвищих демократичних цінностей. Маю надію, що у питанні захисту демократичних цінностей ні в кого не було думок про цінності матеріальні. А ще дуже хочу побачити, як прихильники повернення російської делегації в Асамблею – організацію, яка 70 років захищає верховенство права у Європі, – відстоюватимуть та вимагатимуть іншого повернення – повернення полонених українських моряків", – наголосив президент.

 

Так, Зеленський нагадав, що саме сьогодні, 25 червня, спливає термін виконання відповідного наказу Міжнародного трибуналу з морського права. 

 

"З нетерпінням чекаємо, як задекларовані тези щодо верховенства права будуть втілені у реальне життя", – резюмував він. 

 

Як повідомлялося, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань. Резолюцію після дебатів, які тривали майже дев'ять годин, підтримали 118 делегатів, 62 були проти та 10 утрималися.

 

Виконувач обов'язків голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Марія Іонова заявила, що після повернення повноважень делегації Росії в Парламентську асамблею Ради Європи українська делегація може призупинити свою участь в Асамблеї.

 

Своєю чергою, Міністерство закордонних справ України повідомило, що схвалена Парламентською Асамблеєю Ради Європи резолюція, є неприпустимою поступкою Москві, що з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, у тому числі Статуту Ради Європи. 

 

Українська делегація у вівторок, 25 червня, на знак протесту залишила залу засідань Парламентської асамблеї Ради Європи. Про рішення делегації оголосив її голова народний депутат Володимир Ар'єв.

 

Крім того, у ПАРЄ у вівторок, 25 червня, оскаржили повноваження російської делегації. Відповідну процедуру порушили з ініціативи української сторони у присутності російської делегації в залі засідань.

схожі новини