Новини 2019-10-07 11:36

Військова прокуратура взялась за розслідування видворення Саакашвілі

Заяву до відомства подав сам політик.

Головна військова прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо видворення з України до Польщі екс-губернатора Одещини Міхеїла Саакашвілі 18 лютого 2018 року. Про це у понеділок, 7 жовтня, відомство повідомило у Facebook.

 

«До Головної військової прокуратури надійшла заява від колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі про викрадення і насильницькі дії щодо Саакашвілі та незаконного його переміщення через державний кордон України до Польщі 18 лютого 2018 року», - ідеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося, в липні 2017 року п’ятий президент Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства, коли той перебував у США.

 

10 вересня 2017 року група народних депутатів і прихильників Саакашвілі підійшли до пункту пропуску «Шегині», зробили «коридор» і провели політика на українську територію. Крім того, під час прориву Саакашвілі на кордоні кілька поліцейських і прикордонників отримали тілесні ушкодження. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

 

12 лютого 2018 року у Державній прикордонній службі України повідомили, що Саакашвілі повернули до Польщі, оскільки саме звідти він повернувся до України, прорвавши кордон.

 

28 травня 2019 року президент Володимир Зеленський скасував рішення Порошенка про позбавлення Саакашвілі громадянства України. Того ж дня Саакашвілі повернувся до України.

схожі новини