Новини 2019-11-20 15:06

ДБР оприлюднило повний список проваджень, у яких фігурує Порошенко

Колишній президент 20 разів не прийшов на допит.

П’ятий президент Петро Порошенко фігурує у 13 кримінальних провадженнях. Повний список оприлюднило Держбюро розслідувань у середу, 20 листопада.

 

Перелік проваджень:

 

 1. Перехід українських кораблів через Керченську протоку, що спричинило ескалацію конфлікту з Російською Федерацією, введення військового стану на території України з метою можливої узурпації влади.
 2. Захоплення державної влади та підроблення при цьому офіційних документів при внесенні подання на призначення Прем'єр-Міністра України за відсутності коаліції у Верховній Раді України.
 3. Ймовірна втрата матеріальних носіїв секретної інформації, що містять державну таємницю (ситуативна кімната).
 4. Незаконне переправлення через державний кордон України з використанням завідомо підроблених документів (Мальдіви)
 5. Незаконне затримання М.Саакашвілі та незаконне переміщення його за межі території України до Республіки Польща.
 6. Організація та незаконне переправлення М.Чауса через державний кордон України до Республіки Молдова.
 7. Скасування рішення голови Первомайської районної державної адміністрації Миколаївської області щодо зарахування земельної ділянки в межах території Ленінської сільської ради до земель запасу державної власності.
 8. Ухилення від сплати податків та подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час продажу ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському».
 9. Ухилення від сплати податків та подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час правочину з купівлі-продажу ТОВ «Телеканал «Прямий».
 10. Протиправне заволодіння майном бази відпочинку «Івашка» Українського товариства сліпих службовими особами ТОВ «Союз-Інвест».
 11. Неправомірний вплив на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя в період березня-травня 2019 року: проведення конкурсу в короткі терміни та постановлення можливо незаконних рішень щодо зміни порядку проведення конкурсу.
 12. Зловживання службовим становищем та втручання в діяльність суддів судів України шляхом несвоєчасного призначення їх на посаду, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді безпідставної виплати коштів з Державного бюджету України на виплату їм заробітної плати.
 13. Втручання у діяльність суддів Окружного адміністративного суду м. Києва зі сторони Президента України, членів РНБО щодо рішення про скасування націоналізації «ПриватБанку».

 

Під час досудового розслідування допитано 562 свідки, скеровано 431 запит, отримано 205 тимчасових доступів до речей і документів. Порошенко три рази з’явився на допити, 20 разів – не з’явився. 

 

Зазначається, що накладено арешти на акції та майновий комплекс ПрАТ «Кузня на Рибальському» та на рахунки Володимира Макєєнка у сумі 31 млн євро.

 

Нагадаємо, ДБР скерувало до Генпрокуратури проект повідомлення про підозру Порошенку у вчиненні кримінальних правопорушень.

схожі новини