Новини 2020-01-21 18:00

МОЗ офіційно повідомив прикордонну службу про китайський коронавірус

Станом на 20 січня щонайменше троє хворих померли.

Міністерство охорони здоров’я офіційно повідомило Держприкордонслужбу про ситуацію з новим коронавірусом (nCoV) в Китаї. Про це повідомляється на сайті МОЗ у вівторок, 21 січня.

 

Як зазначається, також повідомили керівників обласних та Київського міського лабораторних центрів МОЗ, керівників структурних підрозділів охорони здоров’я обласних та столичної міськдержадміністрацій.

 

Також, МОЗ нагадує про основні заходи профілактики, яких необхідно дотримуватись при відвідуванні країн, де були зареєстровані випадки nCoV:

 

  • уникати тісного контакту з людьми,  що мають симптоми  гострої респіраторної інфекції;
  • частіше мити рук з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їх оточенням;
  • уникати тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі;
  • люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил поведінки при кашлі (не підходити надто близько до співрозмовників, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми).

 

Зауважимо: коронавірус спалахнув на базарі морепродуктів у китайському Ухані. Ринок було закрито з 1 січня.

 

Станом на 20 січня зареєстровано 205 лабораторно підтверджених випадків хвороби. Щонайменше троє людей померли, 170 – госпіталізовано. Випадки захворювання серед осіб, які приїхали з Уханю, було зареєстровано у Таїланді, Японії та Південній Кореї.

 

Усі симптоми з’явилися в період між 8 грудня 2019-го та 18 січня.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник, імовірно, може передаватися від людини до людини.

 

Наразі тривають розслідування щодо виникнення і факторів передачі інфекції, визначення меж осередків та масштабів поширення.

схожі новини