Новини 2011-10-16 11:15

Тибетський монах підпалив себе, протестуючи проти політики Китаю

У китайській провінції Сичуань на південному заході країни колишній монах підпалив себе на знак протесту проти правління Пекіна, повідомили тибетські правозахисники.

Інцидент стався поблизу монастиря Кірті. Перед тим, як підпалити себе, 19-річний демонстрант вигукував гасла з вимогами свободи для Тибету. Поліцейським вдалося загасити вогонь.

За словами правозахисників, нинішнього року вісім ченців Тибету або колишніх ченців у цьому ж районі намагалися покінчити з собою подібним чином на знак протесту проти, як вони вважають, китайського гніту.

Як повідомлялось, у серпні Далай-Лама заявив, що все більше китайців розчаровані владою та стають на сторону Тибету, підтримуючи його бажання відділитися.

За словами Далай-Лами, демократія та правова держава є контрольними механізмами капіталізму, який не має моралі, в Китаї ж такі механізми відстуні. «Правляча партія й далі вважає демократію демоном», - заявив він.

Нагадаємо, що 76-річний Далай-лама ще у березні 2011 року оголосив про свій намір піти з політики та зайнятися суто релігійною діяльністю. Його наступник був обраний 20 березня голосуванням тибетської 83-тисячної діаспори з Індії, Непалі, Бутані, США, Австралії, Японії, Росії та європейських країн. Лобсанг Сангей отримав 55% голосів.