Новини 2012-09-02 17:10

Експерти: нова сесія Ради продовжить шоу з агітацією, популізмом та скандалами

Експерти прогнозують, що новий політичний сезон у Верховній Раді буде досить активним. Депутати можуть розглянути ряд важливих законопроектів, серед яких бюджет, закон про мови, ГТС та інші. При цьому Рада нинішнього скликання працюватиме і після виборів.

«Думаю, він (політичний сезон – Ред.) буде дуже активним. Литвин правильно про це сказав, правда стидливо, про те, що ВР перетворюється на головний майданчик виборчої кампанії. Тому ми там побачимо бійки, скандали, яскраві виступи, виступи, пов’язані із викриттям адміністративного ресурсу, конкретними даними», - вважає керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«Говорити про якусь успішність осінньо-зимової парламентської сесії не доводиться, але формально вони виконають свої зобов’язання», - додав він.

«Парламентська трибуна завжди сприймається напередодні виборчої кампанії як засіб агітації, фактично безкоштовної», - заявив у свою чергу директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран і додав: «Практика показує, що робота парламенту напередодні виборів є дуже неефективною з точки зору суспільних інтересів, тому що це, як правило, популізм, заклики, це робота на публіку і набагато менше роботи на державу».

Із тим, що і провладні депутати, і опозиція будуть використовувати парламентську трибуну для агітаційної роботи погоджується і голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко. «Думаю, що за перші два місяці роботи побачимо і публічні конфлікти, і звинувачення. Тобто, парламентські шоу будуть тривати», - зазначив він.

Сергій Таран вважає, що у Раді основна дискусія відбуватиметься довкола трьох основних напрямків – щодо мовного закону, депутатської недоторканості, а також соціально-популістські ініціативи.

На думку Віктора Небоженка, на розгляд Ради будуть виноситися резонансні законопроекти стосовно газотранспортної системи України. «Думаю, тут Києву до нового року треба щось вирішувати і бажано конституційною більшістю», - зазначив він.

Разом з тим Володимир Фесенко підкреслює, що народні депутати мають розглянути законопроект про держбюджет, а також закони, пов’язані з реформами. «Якось про них забули. Але є законопроекти, які пов’язані з тією ж земельною реформою, реформою енергетичного сектору, соціальними реформами і т.д.», - зазначив він.

Експерт звертає увагу на те, що «за словами Литвина і виходячи з графіку, який вже оприлюднений, Верховна Рада має працювати практично до моменту початку роботи нової Ради. Традиційно після виборів депутати не збиралися. А от зараз можуть працювати і в листопаді».

На його думку, саме у цей проміжок – вже після виборів і до початку роботи нового складу парламенту – можуть бути проголосовані деякі непопулярні рішення, пов’язані, зокрема, з соціально-економічними реформами.

«Верховна Рада, яка відходить, особливо після дати голосування (на виборах) не несе ніяку серйозну політичну відповідальність – от листопад чому потрібний.  Хто вже обраний, той вже обраний, а хто не обраний, він ні за що не відповідає», - зазначив Фесенко.

Нагадаємо, 5 липня народні депутати проголосували за зміну календарного плану. Так, наступна сесія Ради шостого скликання почнеться 4 вересня і закінчиться 14 грудня.

схожі новини