Новини 2012-12-08 23:14

Кремль робить ставку на пряме втручання у події в Україні

Останні події свідчать, що Кремль, мабуть, вирішив ставити на пряме втручання у розвиток подій в Україні та використання протестного потенціалу українського суспільства. Все це може завершитися керованою дестабілізацією ситуації в країні. Про це пише Олександр Крамар у своїй статті для журналу «Український тиждень».

Символічним кроком у посиленні прямої ідеологічної присутності в Україні можна вважати початок виходу в Україні адаптованої версії офіційної газети російського уряду – «Российской газеты…» з додатком «…в Украине». Анонсований наклад становить 3 тис. примірників, спочатку видання поширюватиметься лише в Києві, Харкові та кількох інших великих містах. Більш практичним кроком є активізація «Украинского выбора» (УВ) Віктора Медведчука, кума Владіміра Путіна та Дмітрія Мєдвєдєва.

У південно-східних регіонах під егідою УВ відбуваються круглі столи, семінари на теми референдуму та федералізації, медіа забезпечують широку підтримку цим заходам.

Складається враження, що це вписується в логіку матеріалізації давньої погрози, яку нібито ще восени 2011 року висунули під час чергової зустрічі з Януковичем на газову тематику Путін і Мєдвєдєв: «або ви дружите з нами, або електорат не дружить із вами». Вочевидь, ставка робитиметься на розчарованих у чинному режимі мешканців базових для Партії регіонів південно-східних регіонів. Порівняно з попередніми виборами за ПР тут проголосувало значно менше людей.

Публічно виступаючи із закликами до втягування України в Митний союз, надання російській мові статусу державної, Медведчук та інші проросійські політики дедалі активніше критикують і владу, і опозицію за те, що вони не відповідають очікуванням виборців, мовляв, абсолютна більшість українських громадян нібито пов'язує саме зі зближенням із Росією. Водночас у інформаційному просторі розгортається кампанія, основним меседжем якої є те, що затягування зі вступом до МС погіршує соціально-економічну ситуацію і рівень життя більшості українських громадян.

Детальніше читайте у статті «Нас штовхають у ПІСУАР» в журналі «Український тиждень»№49

схожі новини