Новини 2013-01-10 15:54

Тюремники переконують, що Тимошенко не могла поранитися Bluetooth-гарнітурою

Державна пенітенціарна служба спростовує інформацію про наявність у Юлії Тимошенко колотої рани у вусі після користування нею Bluetooth-гарнітурою під час здійснення телефонного дзвінка з рідним 7 січня. Про це повідомляє прес-служба пенітенціарної служби.

«Відразу після здійснення телефонного дзвінка 7 січня п.р. засуджена Ю.Тимошенко будь-кому з медперсоналу ЦКЛ чи співробітників ДПтС претензій на поранення вуха не виказувала, прослідувала до душової кімнати, де після проходження певного часу заявила черговій медичній сестрі про наявність у неї поранення на вусі. При первинному огляді медичною сестрою та послідуючому ранковому огляді пацієнтки лікарями було виявлено незначне пошкодження мочки правого вуха», - йдеться в повідомленні.

Як зазначає прес-служба, Bluetooth-гарнітуру (пристрій для ведення розмов мобільним зв’язком без використання самої телефонної трубки) було направлено до Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім.М.С.Бакаріуса для встановлення можливості поранення мочки вуха Тимошенко під час користування цим пристроєм.

«За результатами проведеного дослідження фахівцями ХНДІСЕ було констатовано, що у наданому пристрої будь-яких сторонніх скритих колючих, ріжучих або інших предметів, які можуть використовуватись не за основним призначенням, немає. Крім цього встановлено, що на поверхнях частин та деталей Bluetooth-гарнітури будь-яких пошкоджень чи деталей, які б могли спричинити тілесні ушкодження при використанні його за призначенням, також не встановлено. Одночасно, на внутрішніх і зовнішніх поверхнях дослідженої гарнітури слідів розчинних солей «металевих отрут», а також слідів буро-червоного кольору (схожих на кров) експертами також виявлено не було», - зазначається в повідомленні прес-служби.

Крім цього, як додає прес-служба, працівники колонії запропонували Тимошенко передати ватний косметичний диск зі слідами бурого кольору (зі слів Ю.Тимошенко - це сліди її крові з пораненого вуха) для проведення відповідного експертного дослідження. Тимошенко на це згоду не дала, зазначає пенітенціарна служба.

Нагадаємо, захисник екс-прем'єрки Сергій Власенко в ефірі каналу ТВі 9 січня заявив, що рана у вусі екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка з'явилася після користування Bluetooth-гарнітурою від телефону, є слідом від уколу шприцем. 

Як відомо, 8 січня Тимошенко оголосила акцію громадянської непокори: вона відмовилась співпрацювати зі слідчими, повертатися у свою палату і припинила курс лікування.

Читайте також: Повний текст відкритого листа Юлії Тимошенко до Віктора Януковича

Окрім того, Власенко заявив, що Тимошенко вже добу не спить.