Новини 2013-07-17 10:25

Продажі автомобілів у ЄС впали до мінімального за останні 17 років рівня

Продажі автомобілів в країнах Європейського союзу в червні скоротилися на 5,6%, до 1,13 млн – це найнижчий показник для цього місяця з 1996 року. Про це свідчать дані Європейської асоціації виробників автомобілів (ACEA.)

За данаими АСЕА, за підсумками півріччя продажі знизилися на 6,6%, до 6,2 млн автомобілів, пише "Коммерсантъ Украина".

Збільшення продажів автомобілів в ЄС минулого місяця було зафіксовано тільки у Великобританії (13,4%). На найбільшому ринку ЄС – у Німеччині – зниження продажів склало 4,7%, у Франції – 8,4%, в Італії – 5,5%. Серед великих виробників зростання показали тільки Ford (8,1%) і Renault (1,3%).

Зниження продажів автомобілів відбувається на тлі зростання безробіття у країнах єврозони – це підриває споживчий попит, констатують експерти.  Крім того, ще одним ударом для ринку стало згортання програм автокредитування. 

Європейські компанії змушені спрямовувати виробництво автомобілів на своїх заводах в Азії, де це дешевше. На думку експертів, щоб вижити в поточних умовах, європейські виробники, швидше за все, будуть продавати автомобілі за демпінговими цінами, як це було в минулому.

Однак, зниження цін в ЄС навряд чи вплине на вартість цих автомобілів в Україні з огляду на дію у нашій країні спеціальних мит.

У ЄС цього року продажі, швидше за все, будуть зберігатися на поточному рівні. Оздоровлення ринку очікується не раніше другої половини 2014 року.

В Україні ринок також може пожвавитися на кілька місяців через можливе введення утилізаційного збору з імпортних автомобілів, який буде закладатися в їхню вартість. Люди поквапляться з покупкою перед підвищенням цін. Але, на думку експертів, це короткостроковий ефект, який не зможе компенсувати падіння продажів за підсумками року.

Як повідомлялось, українці купують більше уживаних автомобілів.

Читайте також: Мита як геополітика. Чим небезпечний "захист" українського авторинку

схожі новини