Богдан Буткевич

Ціна «договорняків»

28 Квітня 2016
В Одесі знову неспокійно. Напередодні дати 2 травня в головному порту України загострилася ситуація і в політичному, і в криміногенному сенсі. Це прямий наслідок «договорняків» Банкової з регіоналами в особі Геннадія Труханова, на які свого часу пішла команда Порошенка.

 За умови неспроможності грузинських «реформаторів» тепер становищем цілком може скористатися РФ для розкачки та дестабілізації ситуації, яку з такими зусиллями вдалося зупинити свого часу.
Буквально день у день з Одеси надійшли три новини, які мали резонанс на загальнонаціональному рівні. Спочатку ОДА випускає гарний «мультфільм» про те, якою класною буде майбутня автодорога Одеса — Рені. Якщо на неї, звичайно, дасть гроші Захід. Щоправда, як свідчить практика, від красивих слів пана Саакашвілі до реальних справ шлях зовсім не близький. Тому хотілося б згадати, що росіяни вже чотири такі красиві мультики про Керченський міст зробили з усім відомим результатом.

І відразу ж із південних воріт України надійшли дві інші новини вже з цілком реального світу, у якому й живе нині це місто. Спочатку з гранатомета було обстріляне відділення банку «Південний». З гранатомета, Карл, як
пишуть у соціальних мережах. У центрі міста. 

Читайте також: Капітан під «триколором». Мер Одеси Труханов – російський паспорт і офшори || РОЗСЛІДУВАННЯ

А потім о четвертій ранку тітушки, вочевидь, найняті мером Одеси Геннадієм Трухановим, напали на наметове містечко, у якому розташувалися протестувальники, що вимагають його відставки. Тітушків організовано підвезли автобусом знову ж таки до центру міста, вони були озброєні бітами, дія­ли зухвало — все як у недобрі старі часи Януковича. Ще й КамАЗ їм підігнали — вивозити речі мітингувальників. Камера на будинку міськради була завбачливо вимкнена.
Хай, зрештою, «что-то пошло не так», і місцеві майданівці дали відкоша тітушні й навіть змогли захопити кількох нападників у полон і здати їх поліції. А тепер мають намір блокувати мерію аж до відставки Труханова. Та цим конфліктом уже збираються скористатися провокатори всіх мастей. Так, «Братство» Корчинського вже закликає всіх їхати до Одеси 2 травня під соусом: «Спалили профспілки — спалимо й мерію». Враховуючи, що проросійські організації теж мають твердий намір використати цю дату для провокацій, які для них є найбажанішим варіантом розвитку подій, слід визнати, що ситуація близька до ­критичної.

У більшості міст Півдня та Сходу країни президент вирішив домовитися з регіоналами, замість того щоб витискати їх звідти

Особливо в умовах, коли команда «реформаторів» Саакашвілі, здається, думками витає виключно на загальноукраїнському рівні, таким чином віддаючи місцеву політику на відкуп якраз Труханову. Показовими є вимоги грузинського екс-президента ввести додаткові сили Національної гвардії до міста. Порошенко цю вимогу охоче виконав. Утім, є одне «але»: сепаратистські заколоти та змови можна було б долати профілактичними методами, отже, маємо недопрацювання голови обласної поліції Гіоргі Лорткіпанідзе — ставленика й земляка голови ОДА.
Невже на Банковій, коли дозволяли реєструвати Геннадія Труханова як кандидата в мери й геть нічого не робили для боротьби з ним, не знали про його антиукраїнські погляди та діяльність? Чи що в нього є російський паспорт? Звичайно, знали. А тепер він хіба не легітимний мер? Легітимний: уся одеська «вата» та любителі «міцних господарників» в єдиному пориві вибрали його. Але, як і у більшості міст Півдня та Сходу країни, президент вирішив домовитися з регіоналами, замість того щоб видавлювати їх. Або прямо інкорпоруючи їх до своїх проектів на кшталт «Наш край», або просто домовляючись про негласну співпрацю.

Бо так простіше, звичніше.    

І тепер ця угода починає давати свої ядучі плоди. У випадку Одеси йдеться про те, що Труханов у відставку не збирається. А влада, зрозуміло, не педалюватиме тему подвійного громадянства, з яким його просто не мали допускати до виборів, бо це означає визнати вкотре свою профнепридатність.

Читайте також: СБУ розпочала перевірку інформації про наявність у мера Одеси російського паспорта

А Труханов захищатиме свою владу всіма засобами, зокрема й створенням відвертого організованого злочинного угруповання, яке вже використовує. А що, у нього є на це всі права, з Банковою ж домовився. Що це означає для міста, яке РФ прагне «розкачати» за будь-яку ціну, зрозуміло.  

Чомусь українці думають, що Кремль відійшов від своїх планів дестабілізації Одеси та Харкова. Ні, не відійшов, просто трошечки відклав у часі й виконавцях. Якщо раніше виконавцями мали бути прямі терористи з числа кримінальників та прямої агентури, то тепер їх замінять на пособників на кшталт Труханова. Навіть якщо ці пособники до пуття не розуміють, що взагалі коїться. Хоча,
думаю, розуміють.