Український тиждень № 39 (671)

Зміст номеру

Девальвація влади

Заяви «Слуг народу» не варто сприймати за чисту монету, навіть якщо дуже хочеться. За півтора року вони наговорили безліч нісенітниць, які потім самі спростовували.

Роман Малко

Вибори мера Києва: імітація боротьби

На виборах мера столиці кандидати поборються хіба що за друге місце, яке додасть ваги й створить бодай теоретичну ймовірність несподіванки в другому турі. Інша річ — вибори до міськради

Андрій Голуб

«Зелена» завіса й металургійний кандидат

Попри «особистий контроль» екології Кривого Рогу з боку Зеленського, президентська партія висунула в мери міста директора комбінату, який є одним із найбільших забруднювачів атмосфери

Дар'я Твердохліб

Коли ринок каже: «Стоп!»

Про ризики фінансування бюджетного дефіциту

Любомир Шавалюк

Тримати порох сухим

Як використати фронтове затишшя на користь українському безпековому сектору

Юрій Лапаєв

Перемир'я: спокуса тишею

Чому тривалий період затишшя на Донбасі може стати випробуванням і для влади, і для опозиції, і для громадянського суспільства

Максим Віхров

Без зайвої наївності

Які козирі в руки дає дипломатам часткове припинення вогню

Алла Лазарева

Die Welt: Як Німеччина вчиться казати «ні»

Білорусь, Росія, Китай, схід Середземного моря — рідко коли Німеччині доводилося мати справу з такою кількістю міжнародних криз. Досі центральною лінією було обережне посередництво. Однак у Берліні поступово вибудовується нова свідомість

Даніель-Ділан Бьомер

Велич та емоції

Чому книжки про Дональда Трампа надзвичайно популярні серед авторів і читачів

Ольга Ворожбит

Сезон корветів

Якому типу бойових кораблів віддають перевагу військово-морські сили провідних країн світу

Володимир Заблоцький

Чатбот vs терапевт

Чи здатні роботи замінити фахівців психосоціальної медичної допомоги

Ксенія Фукс

Забуті Ельдорадо Західної України

Як сто років тому Волинь та Галичина стали потужним осередком видобутку нафти, базальту та граніту

Тетяна Яцечко-Блаженко

Юлія Федів: «Культурні події повинні мати два виміри — віртуальний і реальний»

Про проблеми сектору культури, що їх виявила епідемія COVID-19, про можливості державної підтримки, а також про роль сучасних культурних інституцій у формуванні української ідентичності Тижню розповіла виконавча директорка державного Українського культурного фонду Юлія Федів.

Ганна Трегуб

Шлях до Карлівки й назад

Коли бачиш перед собою усміхнену дівчину, яка шиє історичні костюми, любить танці й походи та читає власні вірші про кохання, здається, що вона улюблениця долі.

Катерина Леонова

Білорусь чи «Западный край»?

Білоруські опозиціонери, зокрема члени Координаційної ради, усіляко демонструють Росії своє хороше ставлення, сподіваючись на лояльність Кремля до їхньої боротьби. Може, це така тактика? Схоже, все абсолютно щиро.

авторські колонки Ігор Лосєв

Війна на паузі

Режим повного припинення вогню тримається на Донбасі вже два місяці. Звичайно, повним і всеосяжним його назвати складно.

авторські колонки Денис Казанський

Усі на море?

Що більше вас хвилює Китай, то більше слід перейматися міжнародними організаціями, покликаними протидіяти його впливу. Однак до саміту Ініціативи трьох морів (ІТМ) в Таллінні лишилося менше як місяць (внаслідок пандемії його перенесли з червня на 19 жовтня), а досі мало що вимальовується щодо програми чи учасників.

авторські колонки Едвард Лукас

Фундамент демократії

Сьогодні західні демократії зсередини та ззовні відчувають значну загрозу від новозміцнілих тоталітарних сил. Для підвищення їхньої опірності варто знову звернутися до ідей і методологічних принципів мислителя, який відчутно вплинув на самосвідомість сучасних відкритих суспільств.

авторські колонки Ріхард Герцінґер

Підточений граніт науки

Земля, якій 15 тисяч років; Адам як штучно створена людина; кінець світу, що настане через 900 років; дельфіни, за інтелектом рівні людям; створені Богом піраміди. Це лише частина тез із інтерв’ю виданню «Граніт науки» академіка Владислава Гончарука, директора Інституту колоїдної хімії та хімії води.

авторські колонки Олег Фея

Усе за 15 хвилин

Моя однокурсниця з Літературного інституту, чудова поетеса та авторка низки цікавих романів, розповідає, що на її курс літературної майстерності якось потрапила одна інстаграм-блогерка з кількома тисячами підписників.

авторські колонки Костянтин Москалець

Приміряючи ідентичності

Навздогін міркуванням про нашу здатність змінюватися під впливом криз (див. Тиждень, № 38/2020), слід подивитись і на деякі зовнішні важелі трансформації ідентичності.

авторські колонки Тарас Лютий

Економіка та культура

Учора ввечері я вирішив подивитися один з культових фільмів Їржі Менцеля «Як я обслуговував англійського короля» (2006).

авторські колонки ОНУХ