Український тиждень № 40 (672)

Зміст номеру

Підвищена температура

Схоже, за часи карантину в деяких державних лідерів накопичилося надто багато негативної енергії, яку вони тепер намагаються виплеснути навколо себе.

Юрій Лапаєв

Окупація + коронакриза

Пандемія поглиблює кризу в ОРДіЛО. Людей бракує і на вцілілих підприємствах, і в лавах «народної міліції»

Денис Казанський

Ринок для монополістів

Як спроба запровадити ринок газу для населення наткнулася на досі невирішену проблему монополізації галузі

Олександр Крамар

Розминулися з турборежимом

Чому досі не ухвалено законопроєкт про статус політв’язнів

Станіслав Козлюк

Бермудський трикутник української політики

Як зробити продуктивнішою взаємодію влади, суспільства й опозиції

Максим Віхров

Вакансія спаринг-партнера

Переобратися на другий термін удалося тільки одному президентові в українській історії. Решта не можуть придумати нічого кращого, а тільки намагаються повторити модель його успіху

Андрій Голуб

Двічі в одну річку

Як світовим політичним лідерам вдавалося залишатися при владі

Алла Лазарева

Благодійність як бренд

Чому допомога іншим має бути масовим явищем і взаємно приємним процесом

Ганна Чабарай

Die Welt: Нове питання Близького Сходу

Після укладення миру між Ізраїлем та арабськими країнами Перської затоки гадають, як ця угода може змінити конфліктний регіон. Нижче наводимо огляд нових і старих гравців

Крістіне Кенше

Чандран Наір: «Нам украй необхідно перелаштувати нашу діяльність і заново визначити, що ми розуміємо під прогресом людства»

У розпал другої хвилі пандемії COVID-19 Тиждень поговорив про її причини, уроки і шлях до подолання глобальних проблем людства із засновником дослідницької організації Global institute for tomorrow Чандраном Наіром.

Любомир Шавалюк

Аграрний гамбіт Богдана Хмельницького

Як нерозв’язане земельне питання прирекло на поразку українську революцію середини XVII століття

Андрій Чуткий

Гізер Морріс: «Кожне наявне в нас право веде до рівної міри відповідальності, зокрема й перед співгромадянами»

Авторка роману-бестселера «Татуювальник Аушвіцу» Гізер Морріс в інтерв’ю Тижню розповіла про значення пам’яті про драматичні події минулого, про цінність переживань та емоцій у літературі, а також про громадянські права, які завжди ведуть до рівної міри відповідальності. Цьогоріч Гізер Морріс стала учасницею та спікеркою 27 Львівського міжнародного BookForum.

Ганна Трегуб

З окопу в іграшковий цех

Щоб клієнт отримав тільки найякісніший товар, його випробування Вадим Бойко довіряє досвідченому і професійному експерту: своїй однорічній донечці.

Єлизавета Гончарова

Особливості українського пацифізму

Україна нині захлинається від потужної хвилі «миротворчої» істерики в медіа, у політичних виступах партійних діячів та в закликах депутатів усіх рівнів. Пацифісти з болем і жалем розповідають, як плачуть матері солдатів, а щоб такого не було, закликають не чинити сильного опору агресору та примиритися з ним (можна й на його умовах). Вони пропонують мир за будь-яку ціну.

авторські колонки Ігор Лосєв

Чарівники країни Оз

Це ще не найганебніший показник, бувало в нас і гірше. Перше місце чинного президента в рейтингу довіри українських політиків на другому році виконання своїх обов’язків із балансом 44/51 (і навіть позитивною динамікою) — виняткове досягнення для нашої влади, а надто в стані війни, а надто в кризі, а надто напередодні місцевих виборів, де кожна сила зі шкури дереться, щоб акцентувати увагу електорату на проколах опонентів.

авторські колонки Юрій Макаров

Позбутися вакууму

Чи може Франція заповнити прогалину Європи у сфері безпеки? Емманюель Макрон цього тижня відвідає Вільнюс.

авторські колонки Едвард Лукас

Приземлення

З відновленням незалежності в українському суспільстві панувала думка, що то Москва несе на собі всі атрибути радянського, навіть російсько-імперського світогляду.

авторські колонки Сергій Корсунський

«Яловичина», «Свинина», «Батьківщина»

Днями під час прогулянки Києвом я побачила білборд із рекламою якогось шампуню й подумала: «О, Єва Лонґорія також балотується. Цікаво, від якої партії?».

авторські колонки Тетяна Микитенко

Новий занепад Заходу?

Назву книжки Ніла Ферґюсона «Глобальний занепад. Як помирають інститути та економіки», що вийшла друком іще в 2012 році, а нещодавно з’явилася й українською, можна перекласти значно радикальніше: «Велике виродження. Як розкладаються інститути та помирають економіки».

авторські колонки Тарас Лютий

Країна Мрій

Шукаючи в інтернеті слова гімну української молоді початку двотисячних років — «Країни Мрій» авторства Олега Скрипки, я випадково натрапив на відеозапис концерту гурту ВВ у Білорусі, де той співав свою модну пісню білоруською мовою в товаристві місцевих дівчат.

авторські колонки ОНУХ