Український тиждень № 41 (673)

Зміст номеру

Коло оновлень і очищень

Після Революції гідності в Україні відбулися дві судові реформи. Перша — за часів президентства Петра Порошенка, друга — за Володимира Зеленського. Обидві декларували оновлення й очищення судової системи. Проте наразі можна констатувати, що вони провалилися. Адже на підході третя й четверта спроби запустити зміни у судовій владі.

Станіслав Козлюк

Самопоїдання чи розвиток

Чому замість стимулювання зростання боргова політика другого уряду Зеленського усе більше підриває можливості для економічного підйому

Олександр Крамар

Дитинство у вирі «побєдобєсія»

Як Росія пропагує мілітаризм серед дітей окупованого Криму

Ганна Чабарай

Родичі в українській політиці: самі свої

Чому українська політика перетворюється на сімейний підряд

Роман Малко

Місцеві вибори: нетутешній акцент

Чому українські партії так погано адаптують свої кампанії до регіонів

Ганна Цьомик

Михайло Забродський: «Військові в політиці — це дуже серйозний потенціал»

Тиждень зустрівся з колишнім командувачем Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, а нині народним депутатом України Михайлом Забродським, щоб обговорити особливості участі військових у політиці, мотивацію для цього й деякі аспекти оборонної політики нашої країни.

Юрій Лапаєв

Брати на себе

Тиждень обговорив з волонтерами, активістами й ветеранами доцільність та мотивацію участі чинних або колишніх військовослужбовців в політичному житті країни

Дмитро Крапивенко

Із війною за плечима

Як ветерани у провідних країнах світу знаходять своє особливе місце в політиці

Ольга Ворожбит

Die Welt: ЄС хоче карати за порушення засад правової держави

Попри спротив Угорщини й Польщі, Брюссель хоче утвердити правову державу. Але насправді компроміс може зіграти на руку не тим

Філіпп Фолькманн-Шлюк

Упоратися з хвилями

Як уряд Сполученого Королівства планує вирішити проблему мігрантів

Майкл Бініон

Нобель з фізики: знайти неосяжне

За які дослідження дали Нобелівську премію з фізики цьогоріч

Олег Фея

Лицар консервативного етосу

Про військовий шлях, ідеї та дві смерті Василя Кучабського

Максим Віхров

Ніколя Матьє: «Література, що у ХІХ столітті вирувала, як бурхливий потік, сьогодні перетворюється на струмок, що ледь цебенить»

Про підлітків і молодь на зламі епох, про читачів романів, яких стає дедалі менше, а також про історії з периферії, які можуть бути не менш цікавими за історії з великих міст, Тиждень поспілкувався з лауреатом Гонкурівської премії з літератури Ніколя Матьє, який став цьогорічним гостем і спікером 27 Львівського міжнародного BookForum.

Ганна Трегуб

Міський простір добра

Що ми знаємо про чернече життя? Що це суворий розпорядок дня, пости й молитви?

Ольга Герасименко

Не ворушіть нижнім бюстом

Історія, безумовно, скандальна й на перший погляд навіть жахлива, але… звинувачувати в ній безпосередніх учасників, точніше, учасниць — це перекидати з цілком хворої голови на умовно здорову.

авторські колонки Юрій Макаров

Ефективність проти буденності

Як бути ефективним? Це базове питання сучасного капіталізму. Адже в нинішніх умовах переповнених ринків корпоративна ефективність — чи не єдиний постійний чинник чесно заробленого прибутку, а відтак і розвитку всієї країни.

авторські колонки Любомир Шавалюк

Без ілюзій сподіватись

Вони вже зробили багато. Ворога ще не перемогли, але зупинили. Хоча у Кремлі сподівалися на інший сценарій: на те, що слабке й деморалізоване українське військо просто не чинитиме спротиву, як це було в Криму.

авторські колонки Дмитро Крапивенко

Чорні квіти в чорному саду

Навіщо перейматися регіоном, назву якого ледве вимовляєш? Що далі від Кавказу, то більше війна за Нагорний Карабаг (чи Карабах?) викликає лиш нудьгу й спантеличення. Хто має рацію? Хто її почав? Чому це важливо?

авторські колонки Едвард Лукас

Прокляття Гіппократа

Дивують люди, які вважають, нібито виключно критичні вигуки стосовно неналежного медичного обслуговування під час епідемії COVID-19 можуть змінити ситуацію на краще.

авторські колонки Єлизавета Гончарова

Раблезіанські оповідки

Порівняно з більш відомими авторами ренесансної літератури ім’я Франсуа Рабле в свідомості пересічного читача нині, мабуть, не викличе стійкої прив’язки до його героїв.

авторські колонки Тарас Лютий

Фотограф

Я пив ранкову каву, коли раптом дружина запитала: «Ти вже бачив?». — «Ні, а що там?».— «Віктор помер». Я заціпенів: не мав ані відчуттів, ані думок.

авторські колонки ОНУХ