Український тиждень № 43 (675)

Зміст номеру

Абсурдний заспів до узурпації

Хто зазвичай безапеляційно звертається на «ти»? Представник міського дна, який захотів розвести перехожого на кілька гривень, щоб опохмелитися.

Дмитро Крапивенко

Торгівля з Росією: бита карта

Чому спекуляції проросійських спікерів на важливості ринку РФ для української економіки є відвертим анахронізмом

Олександр Крамар

Свідки проти Мангера

Що розповіли фігуранти справи Гандзюк про імовірну причетність до злочину голови Херсонської облради

Станіслав Козлюк

Переддень нового циклу

Місцеві вибори досі завжди опинялися на найнижчій сходинці в народній градації важливості політичних кампаній.

Андрій Голуб

Не розгубитися на дільниці

Базові речі, які потрібно знати, щоб проголосувати 25 жовтня

Андрій Голуб

Логіка вибору

Коротка електоральна пам’ять та інші «професійні» хвороби тих, хто делегує повноваження і є джерелом влади

Роман Малко

Вибір не для всіх

Як обиратимуть представників нових районів на Донеччині, де не буде обласної ради та частково скасовані місцеві вибори

Єлизавета Гончарова

Умань: різносторонній трикутник, вибори

Умань — місто, де «За майбутнє» і «Слуга народу» налаштовані проти «Пропозиції»

Назарій Вівчарик

Нова стара війна на Кавказі

Які особливості нинішнього загострення одного з найтриваліших конфліктів на Кавказі

Володимир Заблоцький

Die Welt: Росія залежна від чорного золота

Через коронавірусну кризу світові потрібно дедалі менше нафти й газу. Однак залежність Росії від експорту сировини з роками зростає. За рахунок чого країна має жити далі?

Едуард Штайнер

Асанґа Абеяґунасекера: «Немає жодної іншої країни, яка могла б заповнити масштаби інфраструктурної дипломатії Китаю на Шрі-Ланці»

Тиждень поговорив із ланкійським політологом, генеральним директором Інституту національних та безпекових досліджень при міністерстві оборони Шрі-Ланки Асанґою Абеяґунасекерою про китайські інвестиції в економіку країни, процес примирення після громадянської війни й відносини з ЄС та Україною.

Ольга Ворожбит

Опертися на власні сили

Концепт інтегративної методики як терапія для людей, які пережили воєнний конфлікт

Ксенія Фукс

Візіонери порозуміння

Єжи Ґедройць, Богдан Осадчук і україно-польський діалог

Любов Крупник

Генрік Шифферт: «Коли драматичному фільму бракує глибокої культурної складової, то премії та відзнаки — дуже непевні для нього костури, щоб не впасти»

Про художнє кіно, яке потребує прийомів кінодокументалістики, мистецтво утримувати глядача зосередженим, а також, чому кінокомедіям мало місця на екранах провідних кінофорумів світу із Тижнем поспілкувався шведський комік і кінорежисер Генрік Шифферт. Цьогоріч він став одним із гостей міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Ганна Трегуб

Вибір добровольця

Покинути рідний Донецьк у травні 2014 року для Олександра Соболя було навіть не вибором, а необхідністю, адже тоді в місті відбувалося справжнє полювання на проукраїнських активістів.

Катерина Леонова

Закон вовків

Після того як минуло перше отетеріння й настав час тверезого оцінювання, запитаймо себе, а що в сухому залишку? Дарницький районний суд за позовом Віктора Медведчука заборонив документальну книжку Вахтанга Кіпіані про Василя Стуса… Та невже? Заразісінько!

авторські колонки Юрій Макаров

Китайська некультурна революція

Вам, можливо, байдуже до Китаю, але Китаю не байдуже до вас. Ось що слід засвоїти після надзвичайної події у французькому місті Нант цього місяця. Подія засвідчує, як Комуністична партія Китаю нехтує західними уявленнями про наукову й культурну свободи. Будь-яка згадка чи обговорення на тему Піднебесної будь-де у світі вважається потенційною загрозою легітимності режиму. І підлягає контролю.

авторські колонки Едвард Лукас

Американський виборчий психоз

Хто виграє президентські вибори в США — Дональд Трамп чи Джо Байден? Згідно з усіма опитуваннями, Байден. Чому ж тоді демократи зажурені?

авторські колонки Олександр Мотиль

Нам брешуть: Земля — пласка!

Погодьтеся, доволі дивно чути, що у ХХІ столітті хтось досі вірить, наче Земля пласка. Ще в добу античності філософи (найпершими, мабуть, піфагорійці в VI ст. до н.е.) довели, що Земля має форму сфери чи кулі. Аж ось минуло дві з половиною тисячі років, людина злітала в космос, наука сягнула неабияких висот, а кілька десятків тисяч людей переконані, що ми живемо на пласкому диску й НАСА бреше.

авторські колонки Максим Нестелєєв

Смертельне прибирання

Ця книжка взагалі не мала шансів до мене потрапити. Бо коли я бачу в книгарні черговий «бестселер» із назвою «прибирання по-таківськи», я байдуже проходжу повз.

авторські колонки Ольга Карі

Значення й присутність

Не всякого можна здивувати тим, що інтелектуальний світ живе значеннями й інтерпретаціями, а з їхньою допомогою постійно прагне влади.

авторські колонки Тарас Лютий

Довге тривання

Минулого тижня опубліковано мою статтю «Танок смерті» (див. Тиждень № 42/2020), що була реакцією на не зрозумілу мені експлуатацію культури за часів епідемії задля проблематичної та короткотривалої користі.

авторські колонки ОНУХ